Isaac Asimov - Son Soru

Mandos

Çeviri & Balonlama
23 Kas 2017
39
801
son%2Bsoru.jpg

Asimov’un muhteşem kısa öyküsü "Son Soru" 2012 yılında Koreli bir çizer tarafından (Ryul nickyle tanınıyormuş) çizgi öykü olarak ele alınmış. Daha sonra eser, bir imgur (bizde yasaklı olan resim paylaşım sitesi:mad:) kullanıcısı olan CardinalXim tarafından İngilizce olarak yayınlanmış.

Biz de Türkçe olarak sizlere sunuyoruz. :)

Alternatif link:

Meraklısı için epub linki:

Moderatör tarafında düzenlendi:

tetrax

Süper Üye
21 May 2017
275
645
Ankara
Asimov'dan Son Soru.
Cevabı zor mu yoksa kolay mı acaba? Okuyup bir bakalım...
Teşekkür ederim. Çalışmalarınızı ilgi ve beğeni ile takip ediyorum.

hayriflix

Onursal Üye
3 Mar 2019
1,733
2,888
Çok teşekkürler. cbr linki normal standartlarda değil her halde. jpg e çevirdim. İnternet sayfasından "Ekran Görüntüsü Al" seçeneğiyle yapıldığı için jpg ler küçük olmuş. Ancak büyüterek okuyabiliyorsun. Cbr de de ince bir sütun şeklinde gözüküyor.

Mandos

Çeviri & Balonlama
23 Kas 2017
39
801
Çok teşekkürler. cbr linki normal standartlarda değil her halde. jpg e çevirdim. İnternet sayfasından "Ekran Görüntüsü Al" seçeneğiyle yapıldığı için jpg ler küçük olmuş. Ancak büyüterek okuyabiliyorsun. Cbr de de ince bir sütun şeklinde gözüküyor.

Çizer bu şekil çizmiş. Daha küçüktü aslında, elden geldiğince büyüttüm. Az daha zorlasam kalite kaybına uğrayacaktı.

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
Gerçekten harika bir öykü mükemmel bir çeviri ile çizgi roman formunda bizimle buluştu. 60 - 70 yıl önce yazılmış bu öykü ciddi ciddi günümüz teknolojilerine atıfta bulunuyor. Büyük bir keyifle okudum, tekrar tekrar okuyacağımı da düşünüyorum. Çok teşekkürler Mandos.

Mandos

Çeviri & Balonlama
23 Kas 2017
39
801
Cbr linki nereye gitmiş ayıptır sorması? Epub linkine tıklamış olmayın.

Mandos

Çeviri & Balonlama
23 Kas 2017
39
801
mVrynk.jpg

Epub ile işim olmaz, Cbr linki nereye gitmiş bilmiyorum yukarıdaki resimde nereye gittiği yazıyordur ama o kadar rusçam yok, alternatif link için sayın yeryüzü yöneticimize teşekkürler.

BEnim yaptığım iş için başkasına (Sevgili Yeryüzü yanlış anlamasın lütfen) teşekkür etmeniz nefis olmuş. Tebrik ederim. Bi teşekkür dahi etmeden, "link yenilensin"li cümleler kuran herkese de teşekkürü bir borç bilirim. Sayenizde şevklenip yeni işler ortaya koymaya can atıyoruz!!!

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
997
3,280
Tespit edilemedi

Elinize sağlık. Aslında bu webtoonu okumuştum. Bir de alternatif bir
çeviriyle okuyayım.

Not 1: imgur dışında yabancı manga sitelerinde de mevcuttur bu çalışma.
Not 2: yandex'te "Veri indirme sınırı aşıldı. Dosyayı Yandex.Disk'e
kaydedip oradan indirebilirsiniz." diye uyarı veriyor.

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,507
Kocaeli
BEnim yaptığım iş için başkasına (Sevgili Yeryüzü yanlış anlamasın lütfen) teşekkür etmeniz nefis olmuş. Tebrik ederim. Bi teşekkür dahi etmeden, "link yenilensin"li cümleler kuran herkese de teşekkürü bir borç bilirim. Sayenizde şevklenip yeni işler ortaya koymaya can atıyoruz!!!

Linkin çalışmadığını belirttim ve öncelikle sizden istedim cevabınıza indirme sayfasını göstererek cevap verdim, Yöneticimize alternatif indirme linki verdiği için tabi ki teşekkür edeceğim. Size teşekkür edebilmem için Sizin çalışmanızı değerlendirmem gerekiyor, misal odenat üstadın yaptığı erotik temalı çalışmalar var, pek çok eserini beğenmeme yorum yazmama teşekkür etmeme rağmen bu erotik temalı çizgi romanlara bakmadım bile, sizin çalışmanıza gelince şahsi görüşüm milli ve manevi değerlerimize inançlarımıza uygun olmayan bir çizgi roman, açıkça pek çok husus inkar ediliyor, indirdim okudum ve sildim. Böyle bir çalışmayı beğenmem veya teşekkür etmem söz konusu bile olamaz.

Nasıl odenat üstada erotik temalı çizgi roman yapma demiyorsam, yapmasını tabi ki de onaylayamam isteyemem, yaptıklarını beğenip teşekkür edemem, yapar yapmaz onun bileceği iş, Bu tarz çalışmaları yaparsınız yapmazsınız o da sizin bileceğiniz iştir, ama benim inançlarım ve Dünya görüşüm sebebiyle bunları beğenmem ya da teşekkür etmem olacak iş değildir.