Tenten - Göldeki KöpekBalıkları

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,501
Kocaeli
5ZpiNt.jpg

5ZpDIe.jpg

5Zps2c.jpg

Bunu yapmayı düşünüyorum hatta ufaktan başladım bile ama sonra aklıma geldi, acaba daha önce yapıldı mı ya da Türkçesi basılı olanı paylaşıldı mı? Ya da ne bileyim işte telif sıkıntısı filan var mı? diye.. Neyse baktım siteye bulamadım ama en iyisi böyle konu açıp Sayın Yöneticilerimize ve konuyla ilgilenen arkadaşlara danışmak olur diye düşündüm.

Moderatör tarafında düzenlendi:

orhanka

Yeni Üye
28 Tem 2011
5
11
Bu macerası 1972 yılı Milliyet gazetesi eki olarak verilen 'Milliyet Çocuk' dergisinde tefrika edilmişti....Kitap olarak ülkemizde yayınlanmadığını düşünüyorum... Çalışmanızı tamamlamanızı temenni ediyorum... Şimdiden teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

memogianni

Süper Üye
26 Haz 2011
896
1,849
İstanbul
Tenten, çocukluğumdan beri okumaktan büyük keyif aldığım bir çizgi roman.

Enver Yılmaz hocam proje olarak bırakmazsınız umarım, bekliyoruz.

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,489
Ufak bir düzeltme; kitabın adının çevirisi "Köpekbalıkları Gölü" olması gerekiyor "Göldeki Köpekbalıkları" değil. Öyle olsa kitabın adı Sharks In Lake olurdu.

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,501
Kocaeli
Bu macerası 1972 yılı Milliyet gazetesi eki olarak verilen 'Milliyet Çocuk' dergisinde tefrika edilmişti....Kitap olarak ülkemizde yayınlanmadığını düşünüyorum... Çalışmanızı tamamlamanızı temenni ediyorum... Şimdiden teşekkürler.

Bilgilendirmeniz için teşekkürler.

Ufak bir düzeltme; kitabın adının çevirisi "Köpekbalıkları Gölü" olması gerekiyor "Göldeki Köpekbalıkları" değil. Öyle olsa kitabın adı Sharks In Lake olurdu.

in ile of karıştırmış olabilirim diye düşünüyordum zaten o yüzden kapağı orjinal bıraktım, kapağı ayrıca düzenleyeceğim, uyarı için teşekkürler.

Tenten, çocukluğumdan beri okumaktan büyük keyif aldığım bir çizgi roman.

Enver Yılmaz hocam proje olarak bırakmazsınız umarım, bekliyoruz.

Esasında benim için zorlayıcı bir çalışma oluyor, baksana daha kapakta bile faul çıktı, bir sayfayı yapmam ortalama 1 saatimi alıyor, bu eseri seçmemin bir nedeni de tabi ki kendimi geliştirmektir, ne zaman biter bilmiyorum, en iyi ihtimal bu ay sonu en kötü ihtimal bu sene sonu diyelim, sonuçta ben bir odenat, daltas, Sensei, Esattr ve şu an adı aklıma gelmeyen bu işle uğraşan nice üstadlar gibi değilim, amatörce hobi olarak uğraşmaya çalışıyorum, proje konusu olarak özellikle açtım ki beklenti olsun bu da beni hem motive etsin hem de zorlasın, bir de sorayım dedim bunu yapmakta sıkıntı var mı diye daha önce bazı yaptıklarım siteden kaldırıldı, bu da moralman insanı kötü etkiliyor, henüz Hayır yapamazsın tarzında bir yorum gelmedi, gerçi gelse de yapacağım ama öyle bir durumda sitede paylaşmam, eş dost birkaç kişiye bakın ben yaptım diye yollarım sadece...

Not. Amma uzun yazmışım yahu buraya kadar okuyan olduysa teşekkürler ve sorry:Ğ

seastar

Kıdemli Üye
11 Şub 2016
162
382
1972 yapımı bir filmin kitap haline getirilmiş baskısı ailemle birlikte Fitaş yada Konak sinemasında izlediğimi hatırlıyorum Tamamlarsanız memnun olurum güzel bir hatıra tazelemesi olur benım için şimdiden kolay gelsin