EDGAR ALLAN POE Albümü (Tanıtım)(Ç/B)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,143
İstanbul
POE-tanitim-01.gif

POE-tanitim-02.gif

POE-tanitim-03.gif

POE-tanitim-04.jpg

POE-tanitim-05.jpg

ALBÜMÜMÜZ YAYINDADIR.
KONUYA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

.

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Tamam da siz mükemmelliyet konusunda biraz abartmışsınız.
Sabırla bekliyorum.
Çok tatlı bir şey olacak sanırısam.

hüseyin aksakal

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2010
773
5,727
Kdz. Ereğli
Poe her zaman okunur... Aynı öykülerin farklı iki üç çevirisini ilk kez okur gibi diken üstünde okumuşumdur... Bu duyguyu en iyi Poe anlatıyor:

İpekli, kararsız, hazin hışırtısı mor perdenin
Korkulara saldı beni, daha önce duyulmayan;
Yatışsın diye yüreğim ayağa kalkarak dedim:
"Bir ziyaretçidir mutlak usulca kapıyı çalan,
Gecikmiş bir ziyaretçi usulca kapıyı çalan;
Başka kim olur bu zaman?

Kan geldi yüzüme birden daha fazla çekinmeden
"Özür diliyorum" dedim, "kimseniz, Bay ya da Bayan
Dalmış, rüyadaydım sanki, öyle yavaş vurdunuz ki,
Öyle yavaş çaldınız ki kalıverdim anlamadan."
Yalnız karanlığı gördüm uzanıp da anlamadan
Kapıyı açtığım zaman.

Kuzgun'dan...

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,951
Sunum mükemmel,çok uzun bir sıra bile olsa önümde,sabırla bekleyenlerdenim...

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,909
ordu-turkey
Vurdu geçti ancak böyle birşey poe hemde en az bilinen öyküleri hemde çizgi çeviri hemde gürdal bey ve scanfan ortak çalışması offff yaaa yaktınız kavurdunuz ortalığı peeeessss.Şu sunum reklamcılara ders olmalı nasıl reklam yapılır diye.4 gün gel teskere gel der gibi bekleyeceğim şimdi bu nadide ve muhteşem emek için saygımı sunarım.

ayene

Yeni Üye
9 Eki 2014
19
51
Bu ne ki böyle? Brad Pitt'in yeni film fragmanı mı? Böyle tanıtım mı olur? İnsanın içi gidiyor. Kimbilir kendisi nasıldır. Merakla bekleyenler arasında yerimi ayırtıyorum ben de... :)

yturan

Onursal Üye
28 Ağu 2009
1,047
4,628
Denizli
Kuyruğun sonu burası galiba... Lütfen kaynak yapmayalım...
Teşekkürler üstat... Sabırla bekliyoruz...

kamil.zabit

Yeni Üye
25 Eyl 2016
8
25
simeranya
poe'nun öykülerini okumaya geçen hafta başladım, okurken büyük hislere kapılmamak mümkün değil. acaba çizimler ve balonlarla birlikte okumak nasıl olur. merakla bekliyorum, teşekkürler.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Çevirmen olarak projenin içinde olduğum için bu tanıtım mesajına bir yorum yapmasam iyi olur diye düşünüyordum, ama buradaki harikulade sunuma baktıkça dayanamadım, aradan üç gün geçtikten sonra yazıyorum. Projenin her aşamasında sevgili "hggurak" dostumun Photoshop'ta maharetle ve fedakârlıkla (uygun fontu bulamadığı için parayla satın aldığını söylemişti) kotardığı düzenleme ve balonlama işini önce parça parça, sonra da toplu olarak görme fırsatım oldu, ayrıca her sayfası üzerinde mail yoluyla ayrıntılı olarak fikir alışverişinde bulunma olanağımız olduğu için ortaya çıkan, benim haliyle önceden gördüğüm ama sizlerin de bir gün sonra göreceğiniz işin nasıl olduğunu şimdiden biliyorum, kısacası eseri merak etmiyorum. Benim asıl merak ettiğim şey ise "hggurak" üstadın bu "ikiz albümlerin" "sunumunu" nasıl yapacağı. Bunu nasıl yapacağını ona sormam doğru olmazdı, sorsam söylerdi muhakkak ama işin bu kısmı bana da sürpriz olsun. Biliyorsunuz onun sunumları başlı başına bir sanat eseri, hani neredeyse bu sunumdan sonra artık albümü paylaşmasa bile olur dedirtecek cinsten. Zaten onun sunumlarını da html formatında kaydedip albümlerle birlikte saklıyorum. Bu projeden benim bir diğer kazancım da "hggurak" dostumu biraz daha yakından tanıma fırsatını bulmam oldu. Sunumu görmek için ben de yarını sabırsızlıkla bekliyorum.

Son düzenleme:

igdirnet

Aktif Üye
8 Tem 2016
243
768
bütün dillerde size teşekkür etmek istiyorum.Hayatımıza renk kattığınız için teşekkürler...

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,143
İstanbul
Destek veren ve mesajlarıyla şevklendiren tüm "diyar"daşlara ve dostlara teşekkürler...

Son düzenleme:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Gıptayla izliyorum, bizi acaip gururlandırıyorsunuz.:)
Şu an demlendiğini hissediyorum, tüylerim tel fırça moduna geçti.:)
Hay bin kunduz, saatler ilerlemiyor!:)

igdirnet

Aktif Üye
8 Tem 2016
243
768
heyecan dorukta.emeği geçenlerin önünde saygıyla eğiliyorum..ve ben bu harika olacağını düşündüğüm paylaşımın saatini bekliyorum.çünkü çok önceler EDGAR ALLAN PO' nun eserlerini inceleme fırsatım olmuştu.Ayrıca yazarın hikayelerinin konu edildiği filmin tanıtımını da daha önceden diyarımızda paylaşmıştım.

http://www.cizgidiyari.com/forum/ya...tine-exordinary-tales-olaganustu-oykuler.html

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...