Conan the Barbarian - 264 - White Apes And Ebon Thrones 2-Beyaz Maymunlar:Kara Taht 1

cengizgul

Çeviri & Balonlama
29 Ağu 2011
758
1,657
CONAN THE BARBARİAN SERİSİNİN 264 SAYISI WHİTE APES EBON THRONE (BEYAZ MAYMUNLAR KARA TAHT)
Daha önce türkiyede yayınlanmadığını umduğum :) (geçen sefer yanlışlıkla yayınlanmışını çevirmiştim) bir kimmeryalı macerasının ilk bölümü. renklendirmeler roy thomasın çizimlerini biraz bozmuş olsada bucscema olmaz ama genede idare eder. arada istek olursa ben kendime siyah beyazını yaptım öyle daha hoşuma gidiyor :)

bu aralar çevriye fazla vakit bulamıyorum sevgili gönüldaşlar aslında her hafta bir kitap yada bir cilt paylaşmak hedefimdi ama yaz geldi vakit daraldı ve çizgiroman kadar sevdiğim balık sezonu da açıldı genede aralar açılsada devam edebildiğim kadar artık kusura kalmayın. çeviri balonlamada ne kadar acemi olsamda balık konusunda o kadar usta ve hastayım. balık tutma konusu yok iyiki forumda yoksa yanmıştınız.

çeviri ve balonlamada iddalı değilim. balonlama yaparken en dikkat ettiğim şey yazıların büyük ve okunabilir olması. photoshop kullanmıyorum. zaten netim 8tllik cep paketi yani yavaş. o yüzden fazlada indirme yükleme yapamıyorum. üstadaların yanında benimki sadece ufak bir katkı sizlerin çabalarına bir teşekkür.

köyümüzün tüm delilerine sevgilerle.

CTB 264 WHİTE APES EBON THRONE ( BEYAZ MAYMUNLAR VE KARA TAHT)

indir

ALTERNATİF MEDİAFİRE

NOT: ÇEVİRİDE BİR HATA YAPMIŞIM KUSURA BAKMAYIN
EBON U SİMSİYAH OLARAK ÇEVİRMİŞİM ÜLKEMİZDE ZENCİ FAZLA OLMAYINCA BÖYLE OLUYOR. KARA OLARAK DÜZELTİP KİTABI TEKRAR YÜKLEDİM.

kitapdan sonra balığa gittim ve gelince konuya ekleyeyim dedim boş dönmedim :)

Son düzenleme:

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,991
13,508
Eliniz dert görmesin. Yayınlanmamışları çevirmeniz gerçekten büyük incelik. Sanırım Bu sayıdan sonrakiler yayınlanmamış olanlar.

say''er

Aktif Üye
10 Mar 2011
255
1,782
Bir conan sever olarak daha önce yayınlamamış olan bu harika çalışman, paylaşımın ve tün emeklerin için teşekkür ederim.

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,913
aman allahım, zaten barbarian 264 ü görünce isme bile bakmadan cengiz barbarianlara başlamış dedim. şimdi işin iyi ve kötü tarafları var. iyi taraf el attın, bir sayı bir sayıdır. şimdi sıra dahilinde olması açısından 264 uygun. lakin bu 12 sayı içerisinde çok cevval sayılar var.
ruh yiyici insan kılığına girip ispiranayı (daha önce tmdk 23-sihirli kılıç macerasında ve renkli 15 sayılık seri içindede tekrar olarak yer almıştı. hisar zull, erlik gözü , skelosun kılıcı derken böyle tadı damakta bir maceraydı.) hamile bırakıyor.akabinde ispirana ruh yiyiciden hamile kaldığını öğreniyor vs vs. maceranın özetini bir yerlerde okudum. o kadar çok merak ettim neler neler olacak diye oturdum internetteki bütün çeviri proğramlarını kullanarak çevirmeyi denedim. bir türlü beceremedim. aslında kafama göre takılıp belki halledebilirdim ama orjinali çok çok bozmuş olacağım için yapmamayı tercih ettim. şimdi balıktı , yazdı derken kalan 11 sayı aylar alacak. sen olmazsanda bu conanları kim ele alacak ? yaa .. şimdi anladın mı geçen sefer neden 257 yi yaptığına canım sıkıldığını... yanlışlık olmasaydı geçen sefer 264 ü yaptıydın şimdide 265 geldiydi.. çevirici az zaten... hay allah.. neyse çıkmayan cengizden ümit kesilmez. sana bi 5 yıldızlı teşekkür yollayım. beğendim hacı

şöyle genel olarak kalan sayılara bir göz attım. john buscema, ernie chan olmasada yine beğendiğim çizerlerden mike docherty var. çizgiler kaliteli, maceranın akışkan olduğu çok açık ve heyecan verici. gel beni ye diyor adeta..

conanthebarbarianv127001sgs.jpg

Son düzenleme:

cengizgul

Çeviri & Balonlama
29 Ağu 2011
758
1,657
Eliniz dert görmesin. Yayınlanmamışları çevirmeniz gerçekten büyük incelik. Sanırım Bu sayıdan sonrakiler yayınlanmamış olanlar.

275 e kadar yayınlanmamış elimden geldiğince 275 e kadar devam edip o arayı doldurmayı düşünüyorum.

Son düzenleme:

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,292
4,469
Sevgili Cengizgul kardeşim çok teşekkürler ederim,böylesine güzel bir kitabı paylaştığın için,verdiğin emeklerin için sağolasın,iyi akşamlar dilerim.

trutalbruth

Çeviri & Balonlama
23 Eki 2011
179
1,435
istanbul
93'ün ocağında yayınlanmış bu sayı. Tam 19 sene sonra türkçesini okumak nasip oluyor. Yayınevi mi bastı? Alakası yok. Conan gibi klasik bir karakterin, (sokaktan birini çevir sor conan'ı bilir) efsane ctb serisi bu memlekette ne yazık ki tamamlanmadı. Koca yayınevlerinin yapmadığını bir conan sever dost, balığından keyfinden feragat ederek yaptı ve bu macerayı 19 sene sonra türkçeye kazandırdı.

Sevgili Cengizgul sana belki basit gelebilir ama çok değerli bir iş yaptığından emin ol dostum. Benim ingilizcem yok bu yaştan sonra da artık olamaz. Eğer türkçe değilse benim bir şeyi okumamın mümkünatı yok. Kuracak teşekkür cümlesi bulamıyorum. Bir conan delisi olarak bu macerayı okumamı sağladığın için minnettarım.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Çizgi Diyarı'nı Türkiye'nin en büyük yayınevi haline getirdiniz el birliğiyle.

Profesyonel yayınevleri eften püften ÇR larla oyalanırken (tüm yayınlarını kastetmiyorum) diyarın çeviri balonlamacıları parmak ısırtan eserleri peşpeşe sıralıyorlar.

Tuttuğunuz altın olsun ( cengizgul'ün oltasına gelen balıklar Çiko'yu kıskandırsın )

Kavanozdaki balıkların ağlamayacağını umarım:D

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,913
ctb 264 listelerde maviye dönüştürülmemiş. hatta kontrol ederken paylaşımı ben bile bulamadım yazdığım cevaplardan kontrol ederek bulabildim. ilk defa türkçesi cengizgul tarafından sitemize konulan bu güzel sayının arada kaynamasını istemiyorum. gözlerden kaçıp gidecek. yönetici arkadaşlardan ricam bunuda listelere ekleyelim.
konu conan the barbarian bölümüne açılmamış ,balonlama bölümüne açılmış,büyük ihtimal ondan kaynaklanan birşeydi.

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,617
İzmir
Sevgili albay, paylaşım sıralı listeye eklendi. Arada gözümden kaçanlar olabiliyor, hatırlatmalar için sağolun.

Sevgili cengizgul, paylaşımı çok beğendim. Daha önce okumadığım bir maceraya sonunda tesadüf ettim. Çalışma için çok teşekkür ederim. Balıkçığının da iyi olduğunu belirteyim. Afiyet olsun.

cengizgul

Çeviri & Balonlama
29 Ağu 2011
758
1,657
Sevgili albay, paylaşım sıralı listeye eklendi. Arada gözümden kaçanlar olabiliyor, hatırlatmalar için sağolun.

Sevgili cengizgul, paylaşımı çok beğendim. Daha önce okumadığım bir maceraya sonunda tesadüf ettim. Çalışma için çok teşekkür ederim. Balıkçığının da iyi olduğunu belirteyim. Afiyet olsun.

teşekkürler sizede afiyetle okumalar.