09 Şubat Ankara Toplantısı...

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,512
Ankara
Selamlar
Geçen gün sevgili Ertuğrul ve sevgili Savok, hiç ummadığım bir anda telefonla arayarak beni ziyadesiyle mutlu ettiler. Üstüne de Profesör Dergimi, Çizgi Roman Okurları Derneği tişortumu ve sürpriz kitap hediyemi göndererek mutluluğumu taçlandırdılar. Sağ olsunlar, var olsunlar.

Başlıkla, bu girizgah ne alaka diye düşünebilirsiniz. Haklısınız da :) Biz Ankara'da yaşayan diyardaşlar neden bir araya gelip tanışmıyoruz? (PAT diye yazdım kurtuldum) İstanbulluların ve İzmirlilerin buluşmalarını izleyip hasetle oturup durmak bizim makus talihimiz mi?
Uzun süredir düşündüğüm, fakat bir türlü harekete geçip iki satır yazamadığım bu konuyu yukarıdaki telefon konuşmasında aldığım ültimatomun da etkisiyle daha fazla bekletmeden yazayım istedim.

Öncelikle bir araya gelip tanışmayı arzu eden Ankara'da yaşayan forumdaşlarımız bu başlık altına yazarsa, kaç kişi olduğumuz ve nerede, nasıl buluşacağımızı netleştiririz diye düşünüyorum.
Biraz da başka şehirlerde yaşayanlar bizi kıskansın :D

Angaralılar:
Voyagerman
Ekenciz
14lübaba
R. Türkmen
Orhan Dündar
Erhan Dündar
Yolbulduran
Conan20
Virtualman
Murat Erşen
serdar demircan

Olası Misafirlerimiz:
Hüseyin Aksakal
Shoryuken
Savok
Lami Tiryaki
Gondor08
----------------------------------
05.02.2019
Tarihi daha önce 9 Şubat olarak netleştirmiş idik. Bu gün itibariyle yeri ve zamanı da netleştirdik. Forum üyelerimizden sevgili Mersan0'ın yardımlarıyla sakin ve güzel bir yer ayarladık. İsim, adres ve Yandex maps adresi aşağıda.
09-Şubat-2019 Cumartesi, saat yaklaşık 13:30-14:00 arası
Yer: Teras Cafe & Bistro
Karakusunlar mah. 1505 Cad no:2 100. Yıl Balgat

Şehir içinden ve özellikle şehir dışından gelecek misafirlerimiz, şayet yeri bulma konusunda endişeye kapılırlar ise (ve tabii forumdan şahsen tanıdıkları yok ise) benimle ya da sevgili Mersan00 ile iletişime geçebilirler.
.

--------------

NOT:
1-Başlık Ankara Toplantısı diye değişti
2-Gelişmeler karışıklığa sebebiyet vermemek için bu mesaj üzerinden verilecektir.

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
En kısa sürede bir organizasyon gerçekleştirin bence de.
Geleneksel Darkwood günleri.
Ankara'da kaldığım döneme denk gelseydi iştirak etmek isterdim.
Bizimde kendi aramızda çakar almaz bir grubumuz var.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Sizinle şahsen tanışmıştık, diğer arkadaşlar ile de tanışmak güzel olur.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Ben de Ankara'lı dostların toplantılarına mutlulukla katılırım.
Hatta bir gün bizi de geçerlerse vallahi kıskançlık! duymayacağım...
Sinan bu konuyu sabitledim.
Güzel toplantılar bekliyoruz.
Ramazan Türkmen orada...
Başka bir sürü çizer dostlarımız var.
Güzel toplantılar olacaktır.
Başarılar.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,512
Ankara
Ben de Ankara'lı dostların toplantılarına mutlulukla katılırım.
Hatta bir gün bizi de geçerlerse vallahi kıskançlık! duymayacağım...
Sinan bu konuyu sabitledim.
Güzel toplantılar bekliyoruz.
Ramazan Türkmen orada...
Başka bir sürü çizer dostlarımız var.
Güzel toplantılar olacaktır.
Başarılar.

Bir diğer başlıkta sevgili Hüseyin Aksakal ve sevgili Shoryuken de gelmeyi arzuladığını söyledi. Şimdi sevgili Savok da böyle diyor. Evet sevgili hemşehrilerimden haber bekliyoruz.

Son düzenleme:

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Güzel bir düşünce.
Rahmetli Haluk abi sağken bir şekilde buluşuyorduk.
Yine buluşabiliriz.
Orhan-Erhan Dündar kardeşler de burada.
Organizasyon olursa biz katılırız tabi, bir mani olmazsa...

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,512
Ankara
Güzel bir düşünce.
Rahmetli Haluk abi sağken bir şekilde buluşuyorduk.
Yine buluşabiliriz.
Orhan-Erhan Dündar kardeşler de burada.
Organizasyon olursa biz katılırız tabi, bir mani olmazsa...

Haluk ağabey'in sağlığında onunla tanışamamanın üzüntüsünü yaşayan biri olarak, bu tip buluşmaların çok daha anlamlı olacağı kanaatindeyim.
İlk başlığa katılmayı arzu edenlerin isim/takma isimlerini listeleyim hemen :)

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,512
Ankara
Sevgili Yolbulduran şu anda ne tarih, ne de yer netleşmiş durumda. Konuya alaka olduğu taktirde onları netleştirmek kolay. Umarım geniş çaplı bir katılım sağlarız. Olmazsa da arzu eden dostlarla bir araya geliriz. (Her halükarda adınızı ekliyorum)

conan20

Yeni Üye
27 Mar 2018
10
34
Merhabalar. Ben de Ankara'dayım. Çalışma saatlerim biraz yoğun olduğu için söz veremiyorum ama yer ve zaman belli olunca ben de gelmeye çalışırım. Bir de Ankara'daki dostlara bir sorum olacak. Hüseyin beyin Conan çevirisini hâlâ kitapçılarda bulamıyorum. Sizin bulduğunuz bir kitapçı var mı yoksa sadece internet üzerinden mi alınabiliyor?

necropol

Onursal Üye
11 Eyl 2011
513
2,477
Hem sevindirici hemde üzücü bir haber.
Güzel yanı güzel insanların bir arada olacağı.
Üzücü yanı ben İstanbul'a taşındım.
Çok güzel vakit geçirmeniz dileğiyle.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,512
Ankara
Bir de Ankara'daki dostlara bir sorum olacak. Hüseyin beyin Conan çevirisini hâlâ kitapçılarda bulamıyorum. Sizin bulduğunuz bir kitapçı var mı yoksa sadece internet üzerinden mi alınabiliyor?

Ben de göremedim henüz. Şayet buluşmamızda Hüseyin Bey'de bulunabilirse, belki imzalısını bile alma imkanımız olur diye düşünüyorum :)

hüseyin aksakal

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2010
773
5,727
Kdz. Ereğli
BİR CÜMLEDE BU KADAR ÇOK ŞEY ANLATILIR MI?

Ben de göremedim henüz. Şayet buluşmamızda Hüseyin Bey'de bulunabilirse, belki imzalısını bile alma imkanımız olur diye düşünüyorum :)

Ben de göremedim--
He valla... Size komik gelecek ama ben de göremedim. Bizim orda bir D&R var, baktım yok. Daha komik bir şey söyleyeyim, hayatında internetten alışveriş yapmış insan değilim. Para ve kitap karşılıklı olarak birbirini görsün isterim ben.

Henüz--
Buna kısa sürer inşallah diyorum.

Buluşmamızda Hüseyin Bey de bulunabilirse--bey de ne ki--
Bu bir tarih ve saat meselesi... Zaman belli olunca gelip gelemeyeceğimi şüpheye mahal vermeyecek şekilde ifade edebilirim...

Belki imzalısını da---

İmza işi kolay ama bana ilk baskıdan on nüsha geldi, çevre geniş, son kalan iki taneyi yastığın altına sakladım. Yokmuş gibi yapıyorum. İkinci baskı olur da o baskının nüshaları da gelirse (Baskının yüzde biri kadar) birkaç tane getirmem mümkün olabilirdi ama ilk baskı ne zaman biter kimbilir?

İmkanımız olur diyorsunuz... En baştan benim nüshalardan karargaha ayırmadığım için kafamı duvarlara vursam yeridir... Maalesef durum böyle.

Son not:

Verdiğim cevapların hiç birinin gerçekte işe yarar bir bilgi içermediğinin farkında olmamdan ötürü mahcup olduğumu da bilmenizi isterim.

Ayrıca bu kıvrak cümleden ötürü yazarını da tebrik etmek borcumuz... Selamlar.

conan20

Yeni Üye
27 Mar 2018
10
34

Bugün doğrudan Gece Kitaplığı'na gidip aldım. Aslında orada pek perakende satış yapmıyorlarmış ama kitapçılarda bulamadım buraya geldim dedim sattılar :)

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
DR da bulamamıştım bende internetten aldım mecburen.Conan'ı sakın kaçırmayın koleksiyonluk bir şaheser.İlk basımı kesinlikle kaçmaz.Hüseyin bey gibi duayen bir ismin kaleminden üstelik.En kısa sürede toplantı olgunlaşır umarız.

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,727
Kocaeli'de yaşayan bir Ankara'lı olarak geçmişte pek çok Ankara toplantılarına katıldım. Sevgili Murat Erşan'ın her hafta sonu yaptığı bankamatik önü toplantılarının enfes tadı geldi aklıma. Sonra Aykan'ın mekanındaki toplantılar. Ne günlerdi yahu...

Bu toplantıları periyodik hale getirmenizi öneririm. Birdenbire ne kadar harika bir ikinci aileniz olduğunu farkedip müptelası oluyorsunuz. Ben artık eskisi kadar memleketime gidemiyorum ama bir denk getitirsem... Mesela bu ilk baharda kızımın buz pateni takım yarışmaları için geleceğiz başkente... Toplantı tarihlerinden birine denk gelirse iki elim kanda olsa gelirim.

Selamlar
Lami

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Murat Erşan benim arkadaşım.
Onu da dahil ederiz buluşmaya,
ararım müsaitse mutlaka gelir.:)

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,512
Ankara

Belki imzalısını da---

İmza işi kolay ama....

Son not:

Verdiğim cevapların hiç birinin gerçekte işe yarar bir bilgi içermediğinin farkında olmamdan ötürü mahcup olduğumu da bilmenizi isterim.

Ayrıca bu kıvrak cümleden ötürü yazarını da tebrik etmek borcumuz...

Devlet memurluğunun verdiği ağız alışkanlığı; mazur görün :D

Belki imzalısını da---

İmza işi kolay ama....
O zaman mesele yok. Gönül ister ki direk size katkıda bulunabilelim. Olmazsa gelirken kitaplarımızı da getiririz olur, biter :)

Son not:

Ayrıca bu kıvrak cümleden ötürü yazarını da tebrik etmek borcumuz...

Mahcup olunacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. O sizin zerafetiniz.
Kıvrak cümle yazarı olarak beni işaret etti iseniz şayet, benimki alçak gönüllü bir özentidir sizinkilerin yanında :39:

Bu toplantıları periyodik hale getirmenizi öneririm. Birdenbire ne kadar harika bir ikinci aileniz olduğunu farkedip müptelası oluyorsunuz. Ben artık eskisi kadar memleketime gidemiyorum ama bir denk getitirsem... Mesela bu ilk baharda kızımın buz pateni takım yarışmaları için geleceğiz başkente... Toplantı tarihlerinden birine denk gelirse iki elim kanda olsa gelirim.

Bu tip toplantıların en zoru ilkidir diye düşünüyorum. Bunu yaptığımızda ardının bir şekilde geleceğine inancım sonsuz. İlkine olmasa da sonrakilerin birinde mutlaka görüşmek isterim sizinle de.

Murat Erşan benim arkadaşım.
Onu da dahil ederiz buluşmaya,
ararım müsaitse mutlaka gelir.:)

İsmini ilk mesaja ekledim bile :)

Sevgiler
Sinan

14lübaba

Onursal Üye
14 Mar 2011
673
2,035
Ankara
Arkadaşlar, Conan Ankara da Gece Kitaplığından satışa çıkmış.
Fiyat : 10 TL.
Perakende satış adresi: Kızılay Mah. Fevzi Çakmak 1. sk. Ümit Apt.22/A Çankaya/Ankara
Tel: 0312 384 80 40

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,512
Ankara
Arkadaşlar, Conan Ankara da Gece Kitaplığından satışa çıkmış.
Fiyat : 10 TL.
Perakende satış adresi: Kızılay Mah. Fevzi Çakmak 1. sk. Ümit Apt.22/A Çankaya/Ankara
Tel: 0312 384 80 40
Sakın bir yanlışlık olmasın? Kitap Yurdunda 20 küsür lira olarak görünüyor. İki fiyat arasında uçurum var. Alırsanız bi kontrol etmeyi unutmayın.

14lübaba

Onursal Üye
14 Mar 2011
673
2,035
Ankara
Üstadım kitaptan bir adet aldım.
Çalışanlar dağıtımı kendilerinin yaptıklarını söylediler.
Kitabı kapağında da gece kitaplığı logosu var.

Kapak içinde bu kitabın yayın hakkının gece kitaplığında olduğu yazıyor.

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,478
2 aydan fazladır Ankara Dışkapıdaydım, müthiş bir düşünce tebrikler.

1,5 ay sonra tekrar Ankarada olacağım, tarih o zamana denk gelirse katılırım.

Ankaralı dostlara selamlar.

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979

Ameliyat olduğundan hiç haberim olmadı dostum. Üzüldüm şimdi.
Bilseydim ziyaretine gelirdim, seni yalnız bırakmamaya çalışırdım.
Çok geçmiş olsun. İnşallah sağlığın iyidir.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,512
Ankara

Siz sağlıklı olun da gerisi önemli değil. Bir araya gelip sizlerle tanışmayı ben de arzu ederim. Adınızı listeye ekledim bile :)

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,512
Ankara
2019 yılının ilk günlerine girdiğimize göre, (ay bitmeden) mesela 19'u cumartesi ya da 20'si pazar günü buluşalım diye düşünüyorum. Aklıma kahvaltı buluşması geldi. Katılabilecek dostlarımız tarih ve buluşmanın yeri/zamanı ile (varsa) önerileriyle birlikte dönebilirse memnun olurum.

conan20

Yeni Üye
27 Mar 2018
10
34
Ne yazık ki iki günde de sabah 8 akşam 9 çalışıyorum. Bir sonraki toplantıya katılabilmek umuduyla herkese iyi muhabbetler dilerim.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Arkadaşlar hava durumuna göre yağmur yoksa toplanın. 2kişi bile olsanız toplanın. Göreceksiniz bir sonrakinde her şey yoluna girecek.:)

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu
2019 yılının ilk günlerine girdiğimize göre, (ay bitmeden) mesela 19'u cumartesi ya da 20'si pazar günü buluşalım diye düşünüyorum. Aklıma kahvaltı buluşması geldi. Katılabilecek dostlarımız tarih ve buluşmanın yeri/zamanı ile (varsa) önerileriyle birlikte dönebilirse memnun olurum.

19-20 ocak Atatürk Üni. finallerinin olduğu tarih. Ben katılamam, katılacak arkadaşlara şimdiden iyi sohbetler dilerim.