Taş Karikatür sayı 15 (21 Ocak 1959)

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,698
47,915
Ta-15.jpg

Kadroda yok yok, Hatta aşağıdaki çizgiroman ve arka kapak Oğuz Aral çizgisi gibi..

Ta-15a.jpg
Ta-15b.jpg

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,626
Kesinlikle Oğuz Aral derim. Ama kadro da ismi yok.
Esas sürpriz olan paylaşımınız. Epeydir bu değerli paylaşımlardan mahrum idik üstadım. Elinize sağlık. Çok teşekkürler.

Mehmet Kaan Sevinç

Çizgi Roman Ustası
28 Eyl 2017
94
616
Çok teşekkürler Melih 41 üstadım.''Taş''çok ender bulunan dergilerden.Yanlış hatırlamıyorsam bir de Tef ve Taş mizah dergilerinin birleşmesiyle ''Tef-Taş'' adıyla yayınlanmış bir seri varmış ama o daha da zor bulunan bir dergi.

Evet hem çizgi roman hem de arka kapak karikatürü sevgili ustamız ''Oooz'' abi çizimi.Yalnız çizgi romanın son karesinde ki kara paltolu ve şapkalı iki tipin çiziminde Yalçın Çetin ilk dönem çizgisinin izi var gibi.

teks55

Çeviri & Balonlama
5 Ara 2016
2,454
7,976
Kadro şampiyonlar ligi gibi. Bulunması zor olan bu nadide taş için sonsuz teşekkürler.

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,626
Çok teşekkürler Melih 41 üstadım.''Taş''çok ender bulunan dergilerden.Yanlış hatırlamıyorsam bir de Tef ve Taş mizah dergilerinin birleşmesiyle ''Tef-Taş'' adıyla yayınlanmış bir seri varmış ama o daha da zor bulunan bir dergi.

Evet hem çizgi roman hem de arka kapak karikatürü sevgili ustamız ''Oooz'' abi çizimi.Yalnız çizgi romanın son karesinde ki kara paltolu ve şapkalı iki tipin çiziminde Yalçın Çetin ilk dönem çizgisinin izi var gibi.
Üstadım ilk mesajımda "kesilikle" demiştim, ama sizin "son kare" anlatımınız ile kararsız kaldım. Kesin olan; Arka Kapak resminin "O.A"imzası ile, Saygıyla andığım Oğuz Aral'ın olduğu. Yine de kadroda adının olmayışını açıklıyamıyorum. Sevgi ve saygılarımla...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,045
75,448
hiçbiryerde :)
Oğuz Aral 23 yaşındaymış bu dergi
çıktığında. Bilemiyorum, belki usta
çırak ilişkileri babında henüz isminin
yazılmasını hak edecek seviyede
görülmüyordu o yıllarda; tamamen
bir yorum benimkisi. O yılların bakış
açısını, özelliklerini bilenler daha iyi
yorumlar tabii ki.
Yazarları ayrı, çizerleri ayrı yıldızlar
geçidi olan bu özel dergi için çok
teşekkür ederim sevgili üstadım.

Son düzenleme:

siyahmurat

Aktif Üye
22 Eyl 2011
294
752
Diğer ustaların yanında o dönem Oğuz Aral'ın kendisi ÇİÇEĞİ BURNUNDAlardan kalıyor gibi. Künyede adı o nedenle yok herhalde.
Dergide kadro harika, fakat her zamanki gibi Semih Balcıoğlu'nun olduğu dergiler iş yapmıyor nedense.
Harika paylaşımlar için çok teşekkürler üstat.

Moderatör tarafında düzenlendi: