Dresden Dosyaları - Yanardöner Kart

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
344371._SX1280_QL80_TTD_.jpg

Yeni bir kahramanla tanışma vakti geldi. Karşımızda evrenin en fakir ve en ukala büyücüsü var adı da Harry Potter... değil tabii ki, Harry Dresden veya tam adıyla Harry Blackstone Copperfield Dresden. Yazar Jim Butcher tarafından yaratılmış olan The Dresden Files serisi hâlâ devam etmekte olan 15 romandan oluşmaktadır. Kitaplara ek olarak aynı evrende geçen ve bazıları kitapların uyarlaması olan ve bazıları da orijinal hikayeler içeren çizgi romanlar da mevcuttur. Bugüne dek kitaplardan bildiğim kadarıyla beş tanesi Türkçeye çevrilmiş ama hiçbir çizgi romanı çevrilmemişti. Çevirmiş olduğum 130 sayfalık bu çizgi roman da orijinal bir hikayeye sahip, umarım beğenirsiniz.

Çeviri: bergill
Balonlama: The_Darkness

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,351
Emeklerinize sağlık dostlar sabırsızlık uyandıran enfes bir çizgi roman.
Muhteşemsiniz.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,611
İzmir
Dresden Dosyaları bildiğim bir seri değildi. Sevgili bergill balonlamasını teklif edince hiç düşünmeden kabul ettim. Yeni kitapları, yeni kahramanları, yeni evrenleri severim. Böylece Dresden'i tanımış oldum. Bitirdiğimiz kitap 6 fasikül halinde yayınlanmış serinin cildinden oluşuyor. Bir nevi eski tabirle süper cilt diyebiliriz. Haliyle balonlama tahminimden uzun sürdü. Yine de keyif alıcıydı. Kapak ve birinci sayfada kullandığım font için sevgili Milyarderdahi'ye teşekkür ederim. Kaos Savaşı balonlamasında kullandığı fontu paylaşmıştı. Dresden Dosyaları için aradığım fonta en çok benzeyen fonttu.

Keyifli okumalar dilerim.

Dresden-Files-Wild-Card-tanitim.jpg

tar27

Yeni Üye
21 Ağu 2017
34
43
kitaplarını severek okumaktayım,eminim çizgiromanıda aynı ölçüde güzeldir.çok teşekkürler emeğinize sağlık

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,595
İndirdim şöyle bir göz attım şahane bir balonlamayla karşılaştım.

Sağolun arkadaşlar.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,634
Kasımpaşa
Çizgi roman okumanın gerçekten büyük bir keyif olduğunu, her şeyiyle mükemmel bu çizgi romanla bir kez daha yaşadım.
Çeviri ve balonlama mükemmel, çizgi roman seçimi daha da güzel...
Teşekkürler dostlar.
Biraz ayıp olacak ama şöyle bir kronolojik listesi olsa da kahramanımızın diğer maceralarını liste halinde görebilsek!..

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
Çizgi roman okumanın gerçekten büyük bir keyif olduğunu, her şeyiyle mükemmel bu çizgi romanla bir kez daha yaşadım.
Çeviri ve balonlama mükemmel, çizgi roman seçimi daha da güzel...
Teşekkürler dostlar.
Biraz ayıp olacak ama şöyle bir kronolojik listesi olsa da kahramanımızın diğer maceralarını liste halinde görebilsek!..

Kitaplar ve çizgi romanlar sıralı liste;

Bu serinin bir de geçmişte dizisi yapılmıştı ama tutmayınca bir sezon sonra iptal edildi fakat şimdi yeni bir dizisi daha çekilmesi planlanıyor.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,332
izmir

Bu serinin bir de geçmişte dizisi yapılmıştı ama tutmayınca bir sezon sonra iptal edildi fakat şimdi yeni bir dizisi daha çekilmesi planlanıyor.

Ben de şimdi tam onu diyecektim. 2007 yapımı harika bir dizi. Çizgiromanını bilmiyorum ama dizinin tüm bölümlerini (13 bölüm) Türkçe altyazılı olarak, heyecanla izlemiştim. Paylaşım ve emekler için teşekkürler.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,634
Kasımpaşa
Ben de şimdi tam onu diyecektim. 2007 yapımı harika bir dizi. Çizgiromanını bilmiyorum ama dizinin tüm bölümlerini (13 bölüm) Türkçe altyazılı olarak, heyecanla izlemiştim. Paylaşım ve emekler için teşekkürler.

Dur ben de izleyeyim..
Bu sıralar "A discovery of Witches" adlı diziyi izledim...
Hoşuma da gitti..

gurcansarı

Çeviri & Balonlama
10 Tem 2010
587
3,700
istanbul
dizi gerçekten olması gerektiği gibi değildi, umarım yeni yapılacak dizi bu kez bir şeylere benzer.
çr için çok teşekkürler; konu olarak çok hoşuma giden bir seriydi henüz bakamadım fakat bu kadar övgüye bakılırsa çr da güzel yapılmış. ellerinize sağlık.
bu arada bu kitap serisini okuyup da beğenenler için " demir druid" serisini de tavsiye ederim. aşırı eğlenceli ve güzel bir seridir.

sebo22

Onursal Üye
14 Tem 2009
2,081
5,428
ben dizisini beğenmiştim.ustaların elinden çıkınca bir de çizgiroman olunca tadından yenmez. çok teşekkürler.

gurcansarı

Çeviri & Balonlama
10 Tem 2010
587
3,700
istanbul
biraz evvel bitirdim ve ne yalan söyleyeyim tatmin olamadım. çeviri ve balonlamaya hiçbir lafım yok. çok özenli ve başarılı bir çalışma ama konunun işlenişi ve çizimlerden aradığım tadı alamadım. sanki fazla sulandırılmış kahve gibiydi, yani olması gereken yoğunlukta değildi. üzgünüm ama sanırım dresden dosyaları da stephen king romanları gibi. kitapta güzel fakat dizi veya filme uyarlanınca olmuyor, kimyası tutmuyor.

asimreis

Kıdemli Üye
23 Nis 2010
242
188
çalışmanız çok güzel,son zamanlarda okuduğum en güzel romanlardan biri teşekkürler .bu işin ne kadar zor ve özveri istediğini biliyorum.bizleri çizgisiz bırakmadığın için ayrıca teşekkür ederim.
asimreis izmir 1951