Niourk - Türkçe

AUMURG

Çeviri & Balonlama
17 Ara 2018
122
3,832
Ankara, İstanbul, İzmir
81TyKlokYqL.jpg

İnsanlığın kıt, ezilmiş bir varoluş mücadelesi içinde avcı toplayıcı olarak bir avuç ilkel kabileye gerilediği kıyamet sonrası bir Dünya’da, kabilesinin diğer üyeleri tarafından dışlanan yalnız bir çocuk, eski mitlerde olduğu gibi destansı bir yolculuğa çıkar. Hedefi eskiden “New York” olarak bilinen Tanrıların Ülkesidir ! Fantastik Gezegen’in Kült yazarı Stefan Wul‘un romanından uyarlanan ve ünlü Fransız çizgi roman sanatçısı Olivier Vatine tarafından resmedilen bu sıradışı kahramanın yolculuğu, hem insan ırkının zülmünün, hem de bir çocuğun şefkatinin incelemesidir.

23 Nisan'dan ~1 hafta önce çocuklara armağanım olsun :)

Çizgi romanı indirmek için;

İyi eğlenceler...:cool:

Son düzenleme:

NightMare420

Aktif Üye
8 Şub 2021
311
1,024
Çok güzel bir çizgi romandı. Elinizden çıkan tüm çizgi romanlar gibi buna da bayıldım. Tüm emekleriniz için sonsuz teşekkürler üstadım.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Son dönemlerde okuduğum en umut verici çizgi öykülerden biriydi.
Çok beğendim. O kadar hızlı okudum ki tadı damağımda kaldı, bir kaç kez daha okurum.
Çok teşekkürler sevgili Aumurg.
İyi ki varsın.

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
2,954
8,278
Hazine gibi paylaşım yapıyorsunuz, Elinize yüreğinize sağlık üstadım. İyi ki varsınız.

Çizgi romanı indirirken teşekkür ettim. Bir solukta okudum çok çok etkileyici ve muhteşemdi, Özellikle final tam final olmuş. Yazarına, çizerine, çevirisine balonlamasına ve paylaşımda bulunan emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Post apokaliptik bir eser.Nükleer tehlikeye dikkat çeken farkındalığı yüksek bir çalışma.
Çizimler olağanüstü.
Konu evrim ,Dünya dışı yaşam ve genetik üzerinden mesajlar içeriyor.
Çeviri muhteşem.
Son zamanların popüler öğelerini bütünsel bir örgü içinde sunabilen ,görsellikle harmanlanmış ,sürpriz bir finalle taçlandırılmış güzel bir çalışma.
İhsan Oktay Anar ın yeni kitabı "Tiamat" edebiyat dünyamızda yerini almış vaziyette.
Yer yer Jules Verne ye atıflar ,Sümer kozmogonisine sembolik yaklaşımlar , genel geçer ortadoks dogmalara zınk diye yakıştırmalar eşliğinde "Tahtelbahir" aramızda.
Felsefeden ,denizciliğe ,siyasetten ,dogmalara deruni bir seyahat.
Yer yer kelimelerle oynayan ,ahenkle yakıştırmalar yapan usta yazarla bilinçte yakın ,hayalde içsel ,şuurda açılımsal ,süreğenlikte devinimsel zaruri bir ihtiyaç molası kadar gerekli yer yer mizah,yer yer insanın tepesine çivi gibi çakılan ustalıklı bir eser.
Şimdiden okuyuculara iyi seyahatler dilerim.
Emekleriniz için çok teşekkür ederim.
Saygılarımla.

a.lee

Kıdemli Üye
12 Mar 2015
108
218
teşekkürler daima.. jpeg dosyasını pdf'ye çevirip 31 mb boyutuna küçülttüm, pdf olarak okumak isteyen diyar sakinleri için buraya mega linkini bırakıyorum izninizle: