Kendinizi Tanıtır mısınız?..

Adı Üstünde Anket

• Ankara

Oy: 28 11.9%
  • Bursa

Oy: 13 5.5%
  • Gaziantep

Oy: 8 3.4%
  • Hatay

Oy: 4 1.7%
  • Isparta

Oy: 3 1.3%
  • İstanbul

Oy: 64 27.1%
  • İzmir

Oy: 38 16.1%
  • Kayseri

Oy: 5 2.1%
  • Konya

Oy: 5 2.1%
  • Ve güzel memleketimin diğer illeri

Oy: 68 28.8%

• Kullanılan toplam oy
    236

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,757
06 Ankara (Kütük 49 Muş) - profesör (1954)
06 Ankara (Kütük 29 Gümüşhane) - teko29 (1968)
06 Ankara (Kütük 71 Kırıkkale/Kökler Kahramanmaraş) - Vergilius (1977)
16 Bursa - tafamus "Mustafa" (1974)
27 Gaziantep - tex (1952)
27 Gaziantep (Kütük 79 Kilis) - yargıç (1981)
31,5 İskenderun(Hatay) - Kroker (1959)
31,5 İskenderun(Hatay) - algir (1967) Fenerbahçe
32 Isparta - altay1944 (1966)
32 Isparta - süperego (1975)
34 İstanbul - aitor
34 İstanbul - bozan (1966)
34 İstanbul - ilhanx (1949)
34 İstanbul - laylaylom (1973)
34 İstanbul / merter (Kütük 06 Adana)- mijatovic (1979)
34 İstanbul - panda78 "Zekeriya Yılmaz" (1978)
34 İstanbul - PhenomeN (1975)
34 İstanbul - Ravage (1988)
34 İstanbul (Kütük 55 Samsun) - savok (1963)
34 İstanbul / Ataşehir (Kökler 28 Giresun) - selimakpinar "Selim akpınar" (1979)
34 İstanbul - serifengin "Şerif Engin" (1970)
34 İstanbul / Bakırköy (Kütük 20 Denizli) - ertuğrul25 (1960)
34 İstanbul / Eyüp - Baltimora (1973)
34 İstanbul / Şişli - Darkruse "Emre"
34 İstanbul / Ümraniye (Kütük 53 Rize) - kambozlu "Hüseyin" (1959)
34 istanbul / Ümraniye - @serkan@ "Serkan Yıldır" (1974) Beşiktaş
34 istanbul / Ümraniye - aliozcan72 "Ali Özcan" (1972) Fenerbahçe
34 İstanbul / Üsküdar (Kütük 07 Antalya) - bortecinefb (1972) Fenerbahçe
35 İzmir - Mehmet Ali (1972) Göztepe
35 İzmir - Shevarash "Cihan" (1981)
35 İzmir / Çeşme (Kütük 45 Manisa) - büyük beyaz (1970)
35 İzmir / Tire - oktay_izm (1970)
38 Kayseri - neptunn (1970)
42 Konya (Kütük 35 İzmir) - sarkomer (1959)
42 Konya - Sinbad (1969) Fenerbahçe
45 Manisa (Kütük 58 Sivas) - Esin Mert (1969)
45 Manisa - fahri359 (1966) Fenerbahçe
45 Manisa - SECRET1962 (1962)
48 Muğla / Fethiye - frodo253 (1989) Fenerbahçe
48 Muğla / Marmaris (Kütük 34 İstanbul) - kahil (1971)
54 Sakarya - Colinmccay "Mesut" (1976) Beşiktaş
55 Samsun - bakunin "İlker" (1971) Fenerbahçe
61 Trabzon / Maçka - uzung "Güngör Uzun" (1964) Trabzonspor
76 Iğdır - fenerbahce_100 (1963) Fenerbahçe
81 Düzce - freeedooom (1981)
Almanya (Kütük 39 Kırklareli) - göksel C. (1964)
Almanya - kinowa (1964)

http://www.cizgidiyari.com/forum/uye-tanitim-bolumu-f55.html

Damlaya damlaya gölmü olur artık selmi olur bilemiyorum ama mesaj başlığı veya tanıtım bölümü altında katılımlarınızı rica ediyorum.

Son düzenleme:

fenerbahce_100

Süper Üye
26 Mar 2009
1,837
985
76 Iğdırlıyım,1963 doğumluyum,Üniversitede Öğretim Üyesiyim. Fenerbahçeliyim.Askerliğimi 183.dönem Jandarma olarak(Kısa dönem) yaptım.Okuma yazmayı 1967 yılında (4 yaşında) babamın aldığı Zagor'la söktüm.Çok kitap okurum ama laf aramızda hiç birisi çizgi romanların yerini tutmaz.Hepinizi sevgiyle selamlıyorum

frodo253

Yeni Üye
10 Eyl 2009
16
6
Muğla- Fethiyeliyim. 89 doğumluyum üniversite öğrencisiyim. Fenerbahçeliyim o yuzden hafiften kel kalmaya başladım. Martin amca ve Dylan Dog hastasıyım ve halen ikisinin ortak maceralarını arıyorum:)

Kroker

Süper Üye
27 Nis 2009
1,742
2,225
31,5 İskenderun, ayıptır söylemesi 1959, devlet memuruyum, yukarıda 89 doğumlu bir üye varmış benim de 89 doğumlu bir oğlum var o da üniversite öğrencisi, ama çizgiromandan hiç hoşlanmıyor. Çizgiroman konusunda hep "bu yaşta olur mu?" geyiği döner ya hiç öyle değil bence çizgiroman deyince Akıllı Bıdık'tan, Mickey Mouse'dan (Bunları küçümsediğimden değil yaş grubu bakımından) bahsetmiyoruz burada, hepsi yetişkinlere yönelik ciddi konuları işleyen kitaplar sözkonusu, hatta bazıları içerdiği gerilim dozuyla yaş sınırlaması gerektiriyor. Bu nedenle yaşımdan hiç gocunmuyorum hatta kitapların bazılarını emekliliğime biriktiriyorum, toptan okurum diye. Sevgiyle.

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,163
1969 Konya doğumluyum.Bir araştırma kurumunda teknikerim.Tabiki Fenerbahçeliyim.:)
Çizgi romanlarla tanışmamın hikayesi ise küçükken rahmetli Büyükbabamlara giderdik oradada televizyon yoktu en büyük eğlencem dayımın çizgi romanlarıydı.Başlangıçta hayran hayran resimlerine arkasından okumayı öğrendikten sonrada onları tekrar tekrar okumaya başladım.O gün bugündürde okuyorum.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Adım Savaş OKUTAN. Samsun Terme 1963 doğumluyum. 1997 doğumlu bir oğlum, 2003 doğumlu bir kızım var. İstanbul, Asmalımesçit'te serbest avukatlık yapıyorum. Kasımpaşa'da oturuyorum.
Herşey 1969 yazında Artvin Borçka'da babamın getirdiği Tombraks ile başladı. O gündür bu gündür okurum. Aslında herşey okurum da gazetenin ölüm ilanları da dahil ama çizgi roman ilk aşkımdır.
Politik ve toplumsal gelişimime göre ilişkimiz (çizgi roman ile) sekteye uğradığı gibi, önce babamın evinde annemin faşist baskıları ile 12 Eylül döneminde masum Aziz Nesin, Yaşar Kemal, Marks, Engels ve Sosyalizmin alfabesi kitaplarının yanında süsler marka sobada bir ısınımlık bile işe yaramadan Nazi'lerin yaktığı kitapları gibi yakılan kitaplarımın arasında gitti ilk çizgi romanlarım. O zaman daha Conan'lar falan yoktu. Her şey daha masumdu. Beyaz da bu kadar kirlenmemişti. Sanmayın bu baskıcı tutum sona erdi, bugün de kendi evimde saygı değer eşim tarafından aynı baskıcı tutum sürmekte. Sağolsun.
Sonra "bir gün hep hayalini kurarken kaybettiğim çizgi romanlara ulaşmanın" internette bizim siteye rastladım. Gerçekten inanamadım. Bir de ben gerçekten bilgisayar özürlüyümdür. Bilgisayarı işim gereği daktilo gibi kullanırım. Ama internette insanlar karşılıksız geçmişimi bana sunuyorlardı. Bu arada yaşlandıkça geçmişe özlem artıyormuş bunu da öğrendim.
Aslında ilk bizim siteyi değil, başka bir site gördüm. Ama oradaki garip uygulama rahatsız etti. Ama kendi takdirleri. Sonra bizim siteye üye oldum. Acemilikten "hoş geldim" mesajı bile yazamadım.
Sonra deli gibi başka çizgi roman paylaşım sitelerini aramaya orada bulduğum çizgi romanları buraya taşımaya çalıştım. Bu arada o diğer siteden hırsızlık suçlaması ile bile karşılaştım. Çok netameli bir işmiş bu, bunu anladım.
Şimdi her gün bulduğum her fırsatta siteye girmeye çalışıyorum. Evdekiler bu davranışıma biraz alaycı yaklaşıyorlar. Ama olsun.
Bu arada öyle deli gibi çizgi romanları indirdiğimi sanmayın. Ben her gün onların kapaklarına bakıyorum. Tozlarını alıyorum.
Bir de en büyük yeni korkularımdan birisi de siteye ve içindeki çizgi romanlara bir şey olması...
Uzun yazdım. Kafa ağrıttım. Saygı ile kalın... Sevgi ile kalın...

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,383
Deliler Köyü
sevgili colin,

yukarıdaki linkte vermiştim , ama seni kırmayıp burayada ekliyeyim,

34 İstanbul/Üsküdar - bortecinefb (1972)

pasaport Anadolu yakasında doğan büyük çoğunluk gibi Zeynep Kamilden alınmış :), doğma büyüme Fenerbahçeliyim. 19 Temmuz 2006 (Dünya Fenerbahçeliler Günü) yılında evlenene kadar Fenerbahçe semtinde ikamet ediyordum, halen sağlık ve kozmetik ürünleriyle ilgili bir şirkette çalışıyorum. Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim (espri iğrençmi oldu ne :) )

Vergilius

Onursal Üye
25 Nis 2009
5,689
4,827
19 Mayıs 1977 Kırıkkale doğumluyum aslen Kahramanmaraşlıyım.Ankara da yaşıyorum özel bir şirkette özel güvenlik görevlisiyim bekarım.Sıra sana da geliyor kardeşim Colin anlat bakalım.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
1952 Gaziantep doğumluyum.Nizip Lisesi'nde okurken ilçeye yeni açılan halk kütüphanesinde Yaşar Kemal'in İnce Memed'ini okumak için sıra beklerdim.Okuyan bıraksın da ben alayım diye.Ama ilkokul sıralarında Karaoğlan,Teksas,Kinova ilk okuduğum kitaplardır.69'lu yılların başından itibaren çizgiromandan tamamen koptum.Artık favorilerim Marx,Engels,Lenin ve Politik konulu romanlardı.Bu taa 2000'li yıların başına kadar sürdü.Çizgiromanın gizini yeniden keşfettim ve ülkede çıkan bütün çizgi romanları ve konu ile ilgili kitap-dergileri almaya başladım.Aradaki yıllarda yayınlananları GG dan temin etmeye çalışıyorum.Şimdi favorim TEX,sonra Ken Parker, Büyülü Rüzgar, Mr.No,M.Mystere,D.Dog,Karaoğlan.
2001 yılında bir kamu kuruluşundan emekli oldum.Gazi Üniversitesi matematik 1.sınıftan,sonra TODAİE 2.sınıftan ayrıldım.Kitaplığımda çizgiromanlar hariç 3000 i aşkın kitap var.2 çocuğum var.Kitap okuma akılarına bile gelmiyor.Varsa yoksa bilgisayar.Çizgiroman okumamakla gençler neler kaybettiklerinin farkında bile değiller.

Son düzenleme:

kahil

Yeni Üye
7 Ara 2009
57
73
1971 İstanbul doğumluyum. 5-6 yaşlarında Konya'ya geçmişiz pek hatırlamam o yaşlarımı ama o yaşlarda okumaya başladım ilk çizgi romanımı. İlkokul birinci sınıfta arka sırada kitap okuyorum diye tokat yedim öğretmenimden, babama anlattım eve gidince, ne okuyordun diye sordu. Çıkardım çantamdan teksası, aldı baktı ben okumamışım bu sayıyı dedi. Okuma yazmayı çizgi romanlarla öğrendim, okuma alışkanlığını da çizgi romanlara borçluyum. Herkes yazmış bende yazayım askerliği 1990 da Sarıkamış'ta yaptım güzel yerlerdir harika doğası, buz gibi havası vardır yine de sevdim Sarıkamış'ı. Uzun süredir Muğla Marmaris'te ikamet ediyorum neredeyse 20 sene oldu. Bekarım evlenmeyi düşünmüyorum, bu konuda okuduğum kahramanları örnek aldım kendime hepsi bekar :) Peter Parker hariç, o bir hata yaptı evlendi Allah kurtarsın. İstanbul da başlayan, Konya'da uzun bir mola veren hayatım, şimdilik Marmaris'te devam ediyor. Çizgi romanlarla beraber.

PhenomeN

Kıdemli Üye
7 Tem 2009
153
91
Hepinize iyi günler dileyerek cümlelerime başlıyayım Çizgi Diyarı üyeleri.
Kendimi kısaca tanıtmam gerekirse 35 yaşındayım. İstanbulda yaşıyorum. Özel bir firmada Bilgi İşlem Yöneticisi olarak çalışıyorum. Aynı zamanda Web Masterlik yapıyorum. Mesleğimden dolayı uzun zamandır internet aleminde forumlarda yöneticilik de yaptım üyelikde. Artık sadece üye olarak kalmaya gayret ediyorum.
Sanırım benim yaş grubumun bir tutkusuydu çizgi romanlar. Çocukluğumda okuduğum kahramanları tekrar tekrar okumak benim için çok büyük bir zevk. En sevdiğim çizgi kahraman avatarımdan da anlaşılabileceği gibi Zagor. Zagorun çizim ve öyküleri dostları adalet anlayışı sanırım beni etkileyen.
Hepinize iyi okumalar diliyor ve bu forumu kuran arkadaşlara çok teşekkür ediyorum..

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
İsmim Cihan. 1981 İzmir doğumluyum.

Çok uzun süreler, en iyi altyapılarda ve 2. lig ayarında basketbol oynadım (Tuborg, Göztepe, Kuşadası, Akhisar Belediye...). Daha sonra da antrenörlük, yardımcı antrenörlük, yöneticilik vs. yaptım. Zaten mezuniyet Ege Üniversitesi BESYO Antrenörlük bölümü, yüksek lisans da spor sağlık bilimleri. Velhasıl, sporun tam göbeğinden çıkmış bir karakterim. Fakat bu sene farklı bir sektöre adım atıp orada devam ediyorum. Geçtiğimiz haftalarda nişanlandım, kısmetse mayıs sonunda nikahım var :)

Hangi çizgiroman başlığında da belirttim ama her türün sevsem de son yıllarda ilgim Marvel ve DC`ye doğru bariz bir şekilde kaymıştır. Zaten en çok ilgi gösterdiğim başlıklar da bunlara ait olanlardır.

Elimde pek çok çizgiroman olsa da hem vakit darlığından hem de bağlantı hızından ötürü paylaşım yapan biri de değilim, bunu itiraf etmek lazım :D Bu yüzden paylaşım yapanları da (yabancı forumlardan copy+paste yapılmadıkça) çok takdir ederim. Tabi söylemeye lüzum yok, taramayı kendi yapanlara hele ki çevirisini de yapıp ekleyenlere saygım katlanarak artar. Bu sebeple burada olmaktan gayet memnunum. Herkese burada olduklarından ve katılımlarından ötürü teşekkür ederim.

Sevgiler, saygılar...

Ravage

Çeviri & Balonlama
13 Ağu 2009
329
3,607
1988 İstanbul doğumluyum.Istanbul Bilgi Üniversitesinde görsel iletişim bölümünde öğrenciyim.Çizgi romana Kaptan Swing ile başlamışım daha sonra Mister No ve Zagor ile bırakamaz oldum :p Şu aralar özellikle Dylan Dog, Dedektif Fırtına, Julia, Dampyr tarzı korku/Suç/gerilim türü çizgi romanlardan hoşlanıyorum.

Favori çizgi romanım Dampyr'dir.Yeni çıkmış olmasına rağmen şans eseri denk gelmiştim.Dünyadaki bütün pis işlerin sorumlusu olarak vampir mitini işlemesi ve o klasik vampir avcısı hikayelerine farklı bir bakış atması açısından beni çok etkilemiştir.Kaldı ki benim gibi vampirlerle hiç işi olmayan birine bile ah bir gece efendisi olaydım da hocaları bir bakışla şu dersten geçirmeye ikna edebilsem gibi düşündürmeyi başarmıştır. :D

göksel C.

Süper Üye
11 Haz 2009
512
2,787
24.07.1964 Kirklareli dogumluyum.benim yaslarimda olanlar cizgi roman okumaya tabiki teksas tommiks ve kaptan swingle basladilar. tam olarak kac yasinda okumaya basladigimi hatirlamiyorum.ilk okul 5. sinif yani 1975 e kadar olan bölüm hayatimda yasadigim en güzel ve daha halende özlemini cektigim yillardir.cünkü o zamanlar cizgi romanlari mahalenin cocuklariyla hep birlikte sirayla okurduk evet önce okurduk sonrada mahale aralarinda teksas tommikscilik oynardik:53: ne yillardi :D ve 1975 yilindan beride almanyada yasiyorum yani cok uzun yillar cizgi romanlardan uzak kaldim taki bir gün nette gezerken tesadüfen rastladigim onaranforum a kadar.belki bilenler vardir aramizda .su andada formumuzda da üye olan degerli -husungus- yani hüsnü abimizin kurmus oldugu siteye di .onun paylasimlarinla tekrar o güzelim cocuklu yilarimi tekrar yasadim.evet arkadaslar benden bu kadar sevgiler saygilar tüm forum üyelerine...:D

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,757
1976 Sakarya doğumluyum. İsmim Mesut, mesleğime gelince Mali Müşavirim. Çizgi roman sevdam kadar sıkı bir film koleksiyoncusuyum.(Çoğunuzda mevcuttur lakin bendeki hastalık derecesinde) Dört kardeşin en büyüyüğüm, bekarım. Askerlik vazifemi kahil dostumuz gibi 2001 yılında Sarıkamış'ta idrak ettim.

Çizgi roman sevdasınaysa çoğunuzun aksine validem ve dayılarım sayesinde başladım. Pederde onlara inat buldukça yok ederdi, ama düşünüyorumda kaybettiklerim kadar iyi kötü bir şeyleri ondan saklayabilmişim.(Sağolasın babaannemin arka odası)

.....

Sizleri tanıma açısından ufak bir adımdı bu, paylaşımdan öteye bir şeylerin gidebileceğinin kanıtlanması için gerekliydi de kendimce. Katılımlarınız için sağolun.

Diğer dostlar hadi sıra sizlerde, dökülün paçalarınızdakileri.

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,357
53,636
TAM 35
1976 Sakarya doğumluyum. İsmim Mesut, mesleğime gelince Mali Müşavirim. Çizgi roman sevdam kadar sıkı bir film koleksiyoncusuyum.(Çoğunuzda mevcuttur lakin bendeki hastalık derecesinde) Dört kardeşin en büyüyüğüm, bekarım. Askerlik vazifemi kahil dostumuz gibi 2001 yılında Sarıkamış'ta idrak ettim.

Çizgi roman sevdasınaysa çoğunuzun aksine validem ve dayılarım sayesinde başladım. Pederde onlara inat buldukça yok ederdi, ama düşünüyorumda kaybettiklerim kadar iyi kötü bir şeyleri ondan saklayabilmişim.(Sağolasın babaannemin arka odası)

.....

Sizleri tanıma açısından ufak bir adımdı bu, paylaşımdan öteye bir şeylerin gidebileceğinin kanıtlanması için gerekliydi de kendimce. Katılımlarınız için sağolun.

Diğer dostlar hadi sıra sizlerde, dökülün paçalarınızdakileri.

Sevgili dostum seni ve senin vasıtanla diğer arkadaşları daha yakından tanıma fırsatı buldum.Haa unuttum sanma şu tarayıcın bir gelsin,babaannenin arka odasında ne cevherler saklamışsın anlayacağız.Takipteyim bilesin.:D

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Güngör Uzun. 1964 Trabzon-Maçka'lıyım. Doğal olarak Trabzonspor'luyum. Teknik öğretmenim. Çocukluğumda tuku ile bağlı olduğum çizgi romanlardan büyüyünce!! ayrı kadım. Favorim her zaman Teks olmuştur. Swing ve Zagor hep elimde olmuştur. Ah bir de bu günleri hesap edip saklamayı becerseydim ne güzel olurdu. Çizgi diyarını keşfettikten sonra inanın çocukluğum geri geldi. Öğretmen arkadaşlarım ve öğrencilerime inat her gün bu siteye girmeden yapamıyorum. Şimdilerde Büyülü Rüzgar sevdası edindim sayenizde.3 yaşında kızım ve 17 yaşında oğlum var. Sanırım oğlumda da bu merak başladı. Bu yaşında yüzlerce kitap okumuş olmasına rağmen "bunlar süpermiş" diyor.

yargıç

Yeni Üye
23 Ocak 2010
26
6
1981 kilis(79) doğumluyum,
gaziantep'te özel bir bankada güvenlik görevlisiyim,
evliyim biri 5 yaşında ,biri 6 aylık 2 kızım var,
çizgi roman ve çocuk dergilerini okur ve elimden geldiğince takip ederim,
dostluğa çok önem verir ve zararlı çıksamda hep doğru konuşurum,

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511
Facebook sitemizde de yazmıştım ama fazla mal göz çıkarmaz Bir arkadaşımız topik açmış katılalım.1966 ısparta doğum.meslek öğretmen.(aslen arkeolog)Su katılmadık bir çr okuyucusu ve koleksiyoneri.Yoğun işten fırsat bulursam paylaşımı bekleyen binlercesi ile...Selam ve muhabbetle.

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,394
1964 dogumluyum 24 yasimdan beri almanyadayim iki tane oglum var biri 11 digeri 2,5 yasinda.. kendimi bildim bileli cizgiroman delisiyim.. kitaplar aldim kitaplar sattim, cilali kitaplara para attim ..benimde herkes gibi cizgiroman düsmani bir ailem :) vardi bu düsmanlar bu güne kadar benim ve abimin en az iki sandik kitabimizi yaktilar.. bende yanan kitaplarima en az sizler kadar üzüldüm agladim.. hayatimin sonuna kadar sıkılmadan cizgiroman okuyacagimdan eminim..

Bu nedenle yaşımdan hiç gocunmuyorum hatta kitapların bazılarını emekliliğime biriktiriyorum, toptan okurum diye. Sevgiyle.

bende sevgili kroker gibi emekliligimde bütün bu topladigim cizgiromanlari laptopumla okuyabilecegim agacin altini yada sicak kumsalin hayalini kurarak yasiyorum.. ve burda sizlerle olmakdanda cok ama cok keyif aliyorum..:) sevgiyle kalin.

bilgibilgi

Kıdemli Üye
26 Mar 2009
154
573
Bu ankete katilma davetiniz ve `ustat` hitabiniz icin tesekkur ederim. Bana bugune kadarki en mukemmel paylasiminizi yapmis oldunuz kendinizi anlatarak. Kafamdaki imgelerinizi somutlastirdiniz. Ne var ki, ben kendimle ilgili seyler yazacak durumda degilim henuz, ne psikolojik olarak ne de sosyal her hangi bir zorundalik hissederek. Yazamiyorum.. Ciddi bir kirilma ve baskin bir yabancilasma icerisindeyim. Yalniz kalmaya ve yalniz kalarak sagalmaya ihtiyacim var. Her gun sizleri takip ettigim ve bu takibin her aninda bir ses cikarma ihtiyacinda oldugum halde yapamayacak durumdayim. Lutfen anlayin ve bana zaman taniyin. Bu cevabi bile sadece ve sadece sizlerin samimiyetine karsi hissettigim asgari ahlak anlayisim yazdirdi bana. Keske yanimda olsaydiniz, keske beni keskelere muhtac birakmasaydiniz. Iyi ki varsiniz. Iyilesene kadar affinizla.. Dostlarim, kardeslerim, ustatlarim...
bilgibilgi...

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,757
Keske yanimda olsaydiniz, keske beni keskelere muhtac birakmasaydiniz. Iyi ki varsiniz. Iyilesene kadar affinizla.. Dostlarim, kardeslerim, ustatlarim...
bilgibilgi...

Büyük geçmiş olsun büyüğüm. Dualarımızdan başkası şu an elimizden gelmiyor. Allah acil şifalar versin.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Bilgibilgi'ye ithaf edilmiştir.

Bugün pazar.
Bugün beni ilk defa güneşe çıkardılar.
Ve ben ömrümde ilk defa gökyüzünün bu kadar benden uzak
bu kadar mavi
bu kadar geniş olduğuna şaşarak
kımıldanmadan durdum.
Sonra saygıyla toprağa oturdum,
dayadım sırtımı duvara.
Bu anda ne düşmek dalgalara,
bu anda ne kavga, ne hürriyet, ne karım.
Toprak, güneş ve ben...
Bahtiyarım...

Sevgili dostum, okuduklarım benim de boğazıma düğümlendi. Sonra dedimki kendime tanımasam da bilgibilgi'yi umutlu,mutlu bir şeyler yazmak gerek dedim. Sonra herşey iyi olur dedim. Umarım iyi olur. Saygılarımla sağlıklar dilerim.

fahri359

Süper Üye
28 Mar 2009
774
260
1966 Manisa doğumluyum,19 yıllık evliyim iki oğlum var. Fenerbahçeliyim ve kendimi bildim bileli cizgi romanlarla haşır neşirim, tüm dostlara selamlar..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,946
denize sıfır
selamlar ben ali manisalıyım ama 10 yıldır çeşmede oturuyorum 40 yaşında 2 çocuk babasıyım
benimde çizgiromanları yakan bir ailem vardı iyikide yakmışlar inadına çizgiroman dedim bende en çok tex,zagor,swıng,misterno ve diğerleri ne bulduysam okudum 6 ay önce burayı keşfettim rapıd ve çocuklarım izin verdikçe hepsini sırayla okumak niyetindeyim ne zaman bıkarım diye düşündüğüm oldu sanırım böyle bir şey olmayacak...BU SEVDA BİTMEZ..hepinize kucak dolusu sevgilerimle..

bh6kf3mmdtd8ykdrf.jpg

P

panda78

Merhaba,adım Zekeriya YILMAZ,1978 İstanbul doğumluyum,bekarım,çizgi roman ve manga çevirip düzenlerim,çalışmalarımı buradan da sizlerle paylaşmak istedim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Çağrı

Tüm arkadaşları bu bölümde kendini tanıtmaya çağırıyorum. Sanal alem dedikleri şu meydanda somut bireyler olarak ortaya çıkalım. Kimiz? Ne yer, ne içeriz? Nelerden hoşlanırız? Ortak paydamız yalnızca çizgiroman mı, yoksa ne?..
Lütfen katılalım!..

banner.png

kambozlu

Süper Üye
24 Ağu 2009
1,217
2,300
otuzdört'ün çamlıcası
Doğum yeri 1959 Rize.45 senedir istanbul'da (sırasıyla yeniköy-ortaköy-erenköy-ümraniye) oturmaktayım.​
İsmim hüseyin.Yaşım 51.Özel sektörden emekliyim.Şu anda çizgidiyarı :Disimli sitede çalışıyorum.​
Bekar olduğum için okumamı yazmamı engelleyen çoluk çocukda yok.:d​
Ancak bu aralar sağlık sorunlarımı aşmaya çalışıyorum.(çoluk çocuk lazımmış arkadaşlar):'(​
Bu paylaşımı başlatıp içimizi dökmemize sebep olan arkadaşımızı gönülden kutluyorum.​
İlk kazandığım para çizgi romandan olmuştur.İstanbul ortaköyde otururken tanıştım çizgi romanla.​
Öğretmen okulunun demir parmaklıklarına asıp satardım kitaplarımı.​
Paralarıyla ilk kemalettin tuğcunun kitaplarını almıştım.​
Ondan sonra iflah olmaz bir okuyucu olarak ne bulduysam okudum.​
Şimdide (annemin bilgisayar başında öleceksin demesine rağmen) internette ne bulursam okuyorum.​
Yazı biyografiye döndü.Daha fazla başınızı ağrıtmayayım.​
Bu sitenin yaşaması lazım. Hepinize saygı sevgi ile sağlık dolu günler :wbtr::)dilerim.​

Son düzenleme:

Esin Mert

Kıdemli Üye
24 Tem 2009
213
44
Merhaba. 1969 Sivas doğumluyum. 15 yıldır Manisa'dayım. Biri 5 yaşında, diğeri 1,5 aylık iki oğlum var. İlköğretim okulu müdürüyüm. Öncelikle bilgibilgi ve kambozlu'ya sıkıntılarından dolayı geçmiş olsun diyorum. Hemen hemen herkesin çizgi roman geçmişi, ben de dahil aynı gibi. Tam bir çizgi roman hastasıyım, okuma zevkine çizgi romanlarla ulaştım. Şimdi ne bulsam okuma alışkanlığımı da çizgi romanlara borçluyum. Sitemizi çok seviyorum. Herkese sağlık ve mutluluk dolu zamanlar diliyorum.

Darkruse

Yeni Üye
23 Ocak 2010
19
57
Şişli/İstanbul doğumluyum. Adım Emre. Ne yazık ki, benim dönemimde çizgi romanlar yoktu ama çizgi film ve filmlerle büyüdüm. Çeviri yapmaya The Simpsons'ın 5 bölümünün çevirisini yapmakla başladım ve şuanda farklı çizgi romanlarla çeviri yapmaya devam ediyorum.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,617
6,031
İstanbul-İzmir
adım malum şerif engin:) yaşım kırk bir kızım var 15 yasında . ben biraz şanslı biraz şansızdım annem babam çizgi roman ve fotoroman hastasıyken ben dedemlerde kalırdım onlarda düşmandı maalesef:( ilerleyen yaşlarda 10 yaşlarında falan çizimle uğraşmaya başladım rahmetli Ali Recan ustaya gönderdiğimiz çizimler bu gün taradığınız kitaplarda hala karşıma çıkmaktadır. karikatürlede ugraştık nacizane..
gene rahmetli Oğuz Aral ve Tekin Arallada ufaktefek çalışmalarımızda oldu zamanında.
Müjdat Gezen tarafından çıkarılan GÜM GÜM adlı derginin düznlediği yarışmada Türkiye 3. lüğüde kazanmışlığımız vardır.
ne yazıkki ekmek kavgası çizimlerden uzaklaştırsada arada çoçuğum ve yiğenler için çizimler yapmaya çalışıyorum yakın zamana kadar nette bir kaç sitede ve kendi sitemde bilimkurgu ağırlıklı dizileriğ online seyrettirme zevkinide tattım ..
sizler içinde sitemize bir kac tane güzel çizgi filmlerde ekledim nasipse bu gece son justice league filminide eklemiş bulunacağım..
bütün çizgi roman severlere saygılarla..

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
izmir - tire. 1970 doğumluyum. bilgisayar ve elektronikle uğraşıyorum. kendimi bildim bileli (hatta okul öncesi) çizgiroman (özellikle zagor) okurum.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Babamın memuriyeti nedeniyle bulunduğu Muş'ta 1954 yılında doğdum.1972 den beri Ankara'dayım. İki çocuğum var, Fenerbahçeliyim. Serbest avukat olarak çalışıyorum. Okuma yazmayı öğrediğimden beri okumak hayatımın vazgeçilmez bir alışkanlığı ve zevkidir. İlkokul 2. sınıftan bu yana çizgiroman da okuyorum. 60 lı yılların başından bugüne kadar yayınlanmış olan çizgiromanları da ayırdetmeden okuyorum. Elbette o yıllarda muhafaza etmek imkanı olmadığı için ( değiş tokuş etmek, yenisini alabilmek için okunmuş olanı satmak, anne-baba yasağı nedeniyle evde bulunduramamak, taşınmak v.s. gibi nedenlerle ) ancak 2000 li yıllarda aldığımı muhafaza edebildim. O yıllarda okuduğum kitapları bulabildiğimde yeniden satın aldım. Eski ve yeni olarak şu anda hatırı sayılır sayı ve çeşitte çizgiromanım var. Çizgi olmayan kitaplarımı saymıyorum, çizgiromanlarımla kütüphane olur.

Çocuklarımın çizgiroman okuması için hayli çaba harcadım, ne yazık alışkanlık edinmediler. Kardeşlerimle paylaşıyor, koliler dolusu gönderiyorum veya geldiklerinde alıyorlar, okuduktan sonra merkezde (!) toplanıyor kitaplarım. Hiç bir zaman çizgiromanı sadece kenim için istemedim, hep paylaşmaktan zevk aldım . Bir defasında Konya'da rampalı çarşıda bir çizgiroman satıcısı ile sohbet ediyordum. Zagor AD nin son sayılarını bulamıyormuş; bir sonraki gidişimde tamamını ona bıraktım ve kaç yıldır onda duruyor, geçen yıl telefon etti, yaşıyor muyum diye, bir geldiğimde alırım dedim ama halen gitmiş değilim, okumak istediği halde bulamamış, katkım olduğuna seviniyorum.

Çizgidiyarı'ndan, üye olan kardeşim vasıtasıyla haberdar oldum, inanın çok mutluyum böyle bir sitenin varlığından, benim gibi düşünenlerin iletişim içinde olmalarından, yüzlerini görmediğim, kimliklerini bilmediğim Bakunin, Ertuğrul25, colinmccay, tombraks, ravenx ve tek tek saymadığım pek çok yakın dostum var burada. Yaptıkları, paylaştıkları ile övünüyorum.

Ben de sayın SAVOK gibi bilgisayarı daktilo niyetine kullandığım için tarama nasıl yapılır, bu ortama nasıl aktarılıp paylaşılır bilmiyorum. Öğrendiğim zaman ve zamanımın elverdiğince çizgidiyarı'ndaki dostlarımla paylaşmaktan çok mutlu olacağım.

Yeri gelmişken, hiç olmazsa İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerde çizgidiyarı üyesi bir veya bir kaç kişinin ön olmasıyla bir kafe olur veya bir mekan, bir kitabevi gibi bir yerde buluşmalar ( devamlı veya geçici ) düzenlense, benim gibi tarama özürlü olanlar kitaplarını böyle yerlerde tarama yapabilen üyelerle paylaşsa ve onların tarama yapmasını sağlasa, sadece bu değil, değiş tokuş yapılabilse, çizgiroman konusunda sohbetler edilse ve yine çizgiroman yayıncılarına etkide bulunabilme lobisi oluşturulabilse.

Mesela 2009 yılında Dampyr bir mi, iki mi ne cilt yayınlandı; Julia, Nick Raider çok önceden yayını durduruldu. Ama çok daha az ilgi duyduğum pek çok yeni çizgiroman yayınlandı. Tamam, okumak için onlardan da alıyorum ama asıl sevdiğim çizgiler neden yayınlanmıyor. Çizgiromaneverler olarak bir arada hareket edersek sanırım yayıncılar bunu dikkate almak zorunda kalırlar.

Tüm çizgiromanseverlere, çizgidiyarı üyelerine sevgiler, selamlar...

Davet sahibi sayın Colinmccay'a ayrıca teşekkür ederim...

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,357
53,636
TAM 35
izmir - tire. 1970 doğumluyum. bilgisayar ve elektronikle uğraşıyorum. kendimi bildim bileli (hatta okul öncesi) çizgiroman (özellikle zagor) okurum.

İsminin sonundaki izm'in hep İzmir olduğundan şüphelenmiştim haklıymışım.Umarım Göz-Göz'lüsündürde:D.Şimdiye kadar tarayıp nette paylaştığın ve bize okuma şansı verdiğin tüm kitaplar için çok teşekkürler.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Lütfen daha çok katılın

Sevgili dostlar, bu işi biraz abarttım gibi geliyor bana ama yalnızca kitap paylaşmak istemiyorum, dostluklar da paylaşılsın istiyorum. Örneğin hones'i merak ediyorum. bozan kimdir, ertuğrul25 Erzurumlu mu, rawenx neden artık askerden dönmüyor, Tsubasa yalnızca futbol mu oynuyor aklıma takılıveriyor. serkan nerede, sonra bakunin kimdir, yoksa kendisi bir çizgi karakter mi.
Son baktığımda yaklaşık 3300 üye siteye kayıt olmuş, 300 tanesi online, bu konu başlığı 653 defa okunmuş ama 37 kişi kendini tanıtmış sanki bu sayı bana biraz az gibi geliyor.
Artık benim için bu yazıya cevap veren kişiler daha değerli, gassaraylı olmama rağmen en sevdiğim fenerliler bu sitede, profesör üstadım, Vergilius kardeşim, tex abimiz - yargıç meslektaş sayılırız, Kroker benim gibi Nietsche seviyor, altay1944 vakaınüvis, ilhanx dede,laylaylom, panda78, PhenomeN, Ravage, serifengin,Baltimora, Darkruse tercüme, kambozlu rizeli, bortecinefb Fenerli, @serkan@, Mehmet Ali göz göz'lü, Shevarash sportmen, büyük beyaz, oktay_izm ,Sinbad , Esin Mert Sayın hocam, fahri359, frodo253 ufaklık, kahil müzmin bekar, Colinmccay istatistik, uzung belki de aynı sinema önünde kitap sattık, fenerbahce_100, freeedooom göksel C., kinowa hepsini ayrı ayrı kendime dost bilmişim.
Lütfen daha çok katılın. Kendinizi anlatın.

O şimdi ne yapıyor,
şu anda, şimdi, şimdi?
Belki dizinde bir kedi yavrusu var,
okşuyor.
Belki de yürüyordur, adımını atmak üzredir,
- her kara günümde onu bana tıpış tıpış getiren
sevgili, canımın içi ayaklar!.. -
Ve ne düşünüyor
beni mi?
Yoksa
ne bileyim
fasulyanın neden bir türlü pişmediğini mi?
Yahut, insanların çoğunun
neden böyle bedbaht olduğunu mu?

O şimdi ne düşünüyor,
şu anda, şimdi, şimdi?...

Nazım

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,048
10,047
Eski nikim Mr.No , 1966 İstanbul doğumluyum. Lise mezunuyum , kendimi bildim bileli matbaa da işçi olarak çalışıyorum. Forumlarda yöneticiliği sevdiğim için değil zorunluluktan yapıyorum. Çünkü birinin yapması gerekiyor.
Hones'i merak etmeyen yok ,
ertuğrul25 insan değil bir robot ,
rawenx askerden döneli bir ayı geçti ,
Tsubasa futbol oynamıyor , teknik direktörlük yapıyor,
Serkan nerede diyen tıklasın
Bakunin takımında olmaktan gurur duyduğum bir kaptandır.