Eminönü Gezmesi

funghu

Aktif Üye
13 Şub 2021
456
5,413
İstanbul
Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,615
hiçbiryerde :)
Eminönü gezmesi şu hayatta en sevdiğim şeylerden biridir
kendimi bildim bileli... Böyle bir konu başlığında yüzlerce
fotoğraf görsem hayır demem... Ki burada Eminönü'nün
sadece bir yerinden bir kaç fotoğraf var. Yani demem o ki
sevgili "funghu", eğer bir kaç fotoğraf daha eklerseniz,
hayır demek ne kelime, çok mutlu olurum bu konuda...

funghu

Aktif Üye
13 Şub 2021
456
5,413
İstanbul
Eminönü gezmesi şu hayatta en sevdiğim şeylerden biridir
kendimi bildim bileli... Böyle bir konu başlığında yüzlerce
fotoğraf görsem hayır demem... Ki burada Eminönü'nün
sadece bir yerinden bir kaç fotoğraf var. Yani demem o ki
sevgili "funghu", eğer bir kaç fotoğraf daha eklerseniz,
hayır demek ne kelime, çok mutlu olurum bu konuda...

Sevgili "yeryüzü", Eminönü, Beyazıt, Sultanahmet İstanbul'da gezmeyi en çok sevdiğim yerler. Anolog makineyle 2016 yılında yaptığım gezmede 36 poz sınırına takılmıştım. Bu sonbaharda detaylı bir Eminönü fotoğraflaması yapmayı düşünüyorum. 2016 gezmesinden birkaç fotoğraf daha var, onları da bu konunun altına ekleyeceğim. Sevgiler.

funghu

Aktif Üye
13 Şub 2021
456
5,413
İstanbul
Son düzenleme:

funghu

Aktif Üye
13 Şub 2021
456
5,413
İstanbul
Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,658
Kasımpaşa
Beyazıtta fakültede geçen öğrenciliğimi saymazsak tam 32 yıldır rotam pek değişmedi...
Sultanahmet Adliyesi ile Beyoğlu arasındaki yolu uzun yıllar çoğunlukla yürüyerek gidip geldim...
Hayatımın rotası diyebilirim bu mekanlara...
Hoş bir hatırlatma oldu...
Teşekkürler

Not: Resim koyarken birer ikişer satır aralık koyarsanız daha güzel gözükür

funghu

Aktif Üye
13 Şub 2021
456
5,413
İstanbul
Beyazıtta fakültede geçen öğrenciliğimi saymazsak tam 32 yıldır rotam pek değişmedi...
Sultanahmet Adliyesi ile Beyoğlu arasındaki yolu uzun yıllar çoğunlukla yürüyerek gidip geldim...
Hayatımın rotası diyebilirim bu mekanlara...
Hoş bir hatırlatma oldu...
Teşekkürler

Not: Resim koyarken birer ikişer satır aralık koyarsanız daha güzel gözükür

Benim, üniversiteyi kazanıp Beyazıt'a gelmem 1983 yılıdır. Şu açıdan şanslıydım; kaldığım yurt da Beyazıt'taydı. Yurtta 3 yıl kaldım, gecesi ve gündüzüyle Beyazıt, Aksaray ve Sultanahmet'i adım adım gezmişimdir. Aşağıya şu gazete haberini de bırakayım, o günlerin anısına:

Yurdumuzun önündeki kaldırımda, okuduğumuz kitaplarımızı satmaya çalışıyorduk. Bir muhabir, haberimiz olmadan haberimizi yapmış; isimleri filan hep uydurmuş tabi :) Elimdeki gitarı çaldığım yoktu, sadece oradaki arkadaşlardan birinden öylesine almıştım.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,658
Kasımpaşa
Benim, üniversiteyi kazanıp Beyazıt'a gelmem 1983 yılıdır. Şu açıdan şanslıydım; kaldığım yurt da Beyazıt'taydı. Yurtta 3 yıl kaldım, gecesi ve gündüzüyle Beyazıt, Aksaray ve Sultanahmet'i adım adım gezmişimdir. Aşağıya şu gazete haberini de bırakayım, o günlerin anısına:

Yurdumuzun önündeki kaldırımda, okuduğumuz kitaplarımızı satmaya çalışıyorduk. Bir muhabir, haberimiz olmadan haberimizi yapmış; isimleri filan hep uydurmuş tabi :) Elimdeki gitarı çaldığım yoktu, sadece oradaki arkadaşlardan birinden öylesine almıştım.

Ben 82'de geldim. Demek aynı yollardan aynı yıllarda geçmişiz. Ben AÖS'te kalmıştım. O da 1,5 yıl filan sonra ver elini Beyoğlu... Bizde kitap sattık ama Çınaraltı'nda... Bavulla getirip caminin önüne tezgah açardık. Sağımda solumda binlerce çizgi roman vardı, üç kuruş paraya alıp bir kenara koymadım ya ona çok pişmanım...

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
997
3,280
Tespit edilemedi
Yıllar sonra aynı yerden aynı konumdan çektiğin fotoğraflar var mı?
Varsa yan yana paylaşmanı yoksa deneme için çekmeni dilerim.
Aradaki değişimi gözlemlemek için...
Fotoğraflar bir bakıma tarihe de tanıklık ediyor.

funghu

Aktif Üye
13 Şub 2021
456
5,413
İstanbul
Yıllar sonra aynı yerden aynı konumdan çektiğin fotoğraflar var mı?
Varsa yan yana paylaşmanı yoksa deneme için çekmeni dilerim.
Aradaki değişimi gözlemlemek için...
Fotoğraflar bir bakıma tarihe de tanıklık ediyor.

Pandemiden önce, bahsettiğiniz şekilde çekimler yapma niyetim vardı ve ertelemek zorunda kalmıştım. Sonbaharda çekmeyi düşünüyorum.
Eski fotoğraflara yeniden göz atıp, konum ve açı bilgilerini not etmem gerekecek.