Sıcaktan Bunalanları Buraya Alalım!

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Murtaza5 ve Hakan Sait bir yıl önceden kararlaştırılmış Kastamonu gezilerini ertelediler. Gelebilselerdi, geziye sevgili hocamız Profesör'ün de katılma olasılığı vardı. Önceki gün bir baktım ki hava, benim gezmekten zevk alabileceğim kadar serinlemiş, "onlar gelmezse ben giderim," diyerek üç günlük bir kaçamak yaptım.

Burası Karadeniz sahilindeki en güzel koylardan biri. Büyük olasılıkla da en güzeli. Kastamonu'nun Cide ilçesinde, adı, Gideros. İddiaya göre zamanında Amazonlar burada şehir kurmuş.

Balık mevsimi henüz açılmadı ama zaten benim öyle "sahilde balık yenir" gibi takıntılarım yoktur; Ağrı Dağı'nda balık yiyebileceğim gibi, Karadeniz sahilinde gözleme de tıkınabilirim; yeter ki yanımda dostlar olsun. Bu aynı yerdeki ikinci resmi, bomboş masayı göstermek için özellikle çektim. Bu sandalyelerde yukarıda adını andığım dostlarım olabilirdi.

Cide Hababam Sınıfı'nın yaratıcısı, harika adam Rıfat Ilgaz'ın ilçesi. Üzerinde resmi asılı bu evde doğup büyümüş. Şimdi müze olarak hizmet veriyor.

Cide'de eski ile yeninin savaşı henüz bitmemiş. Savaşı kimin kazanacağı belli ama ben bu beklenen sonuçtan hiç hoşnut değilim.

Sevgili dostlar, birkaç yıl önce yaptığım çağrıyı yineliyorum: Gelin, bizim buralarda bir toplantı yapalım. :)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Gideros muhakkak görmem gereken yerlerden biri...
O mükemmel denizin ve ormanın keyfini dostlarla birlikte çıkarmak lazım...
Gelicez inşallah!..

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
11,984
314,917
Hadon kardeşim,
Necip Fazıl diyorki
KAVUŞMAKMI
KİMBİLİR
BELKİ
DAHA ÖLMEDİK.
En kısa zamanda görüşmek ümidiyle....

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,861
Cennet gibi yerler.
İnşaallah bir gün geliriz,demlikten çayımızı içeriz.
Selamlar,sevgiler sevgili dostum.