ALASKA "Washington'da Cinayet" renkli

camozu

Onursal Üye
12 May 2014
181
3,326
8dym86jfhtq5at07g.jpg

7znecabeuwrfjkn9g.jpg

Ken Parker'den önce ALASKA vardı . Biz onu Alaska olarak sevdik..bir aksilik olmazsa ,şanslı Donald Welsh ile alakalı 4 sayıyı böyle nostaljik albüm olarak balonlamaya çalışacağım.. iyi okumalar

Tanigif.gif

Son düzenleme:

maviturna

Kıdemli Üye
25 Nis 2015
198
848
Kaçak dizisi başlangıçta siyah-beyazdı sonraki bölümlerde renklendirilmeye başlandı.Eski özlediğimiz sayfaları(aslında geçip giden o güzel günleri) bugünün şartlarıyla sunmak benzer hissiyatları yaşatacaktır.Ellerinize sağlık üstadım

farukgulluce

Yeni Üye
26 Tem 2009
65
209
Gaziantep
Tarama kalitesi diye buna derim işte. Arka plandaki kağıt dokusu elimize aldığımız kitapların hissiyatını yaşatıyor.Bence taramalar böyle olmalı. Yani dokuları kaybetmeden taramak lazım. Ayrıca renklendirmeler harika olmuş. Çok teşekkür ederim.

aksakal19

Süper Üye
6 Haz 2013
170
519
İvo Milazzo nun stilini sadeleştirmeye başladığı sayıdır..Önceleri(Uzun Tüfek,Mine Town ve Centilmenler)İnce uçlu kalemlerle ince detaylar ve yoğun taramalar ile daha gerçekçi ifadeler bulunurken bu sayıdan itibaren;çizimlerini minimal düzeye indirmeye başlamış,figürleri az çizgili ve bol çinili gölge blokları kullanarak hayal gücümüzü kullandırtmaya başlamıştır..(pek iyi anlatamadım galiba..!)

abboritta

Süper Üye
12 Ara 2020
630
3,284
Ken Parker seven herkesin mutlaka beğenmesi gereken harika bir paylaşım...

Karelerin o eski zamanlardaki gazetelerin tadında ama renkli olması, yazı karakterlerinin renk ile uyumlu olması...tek kelime ile muhteşem ve teşekkür ederim.

Kullandığınız fontu kullandığınızı yazar mısınız?

aG81Frbm_o.jpg

ShadowMan :)

Yeni Üye
25 Ocak 2021
72
277
Ken Parker seven herkesin mutlaka beğenmesi gereken harika bir paylaşım...

Karelerin o eski zamanlardaki gazetelerin tadında ama renkli olması, yazı karakterlerinin renk ile uyumlu olması...tek kelime ile muhteşem ve teşekkür ederim.

Kullandığınız fontu kullandığınızı yazar mısınız?

aG81Frbm_o.jpg
Tay Yayınları'nın doğal el yazısı fontu. Aslında dijitale çevirsek iyi olurdu.
Şuna bir el atayım. Güzel bir çizgi roman fontu ortaya çıkarabilirim belki.

camozu

Onursal Üye
12 May 2014
181
3,326
arkadaşlar bunu renkli Ken Parker Collana West'in karelerini kesip Tay yayınlarının baskısı üzerine tek tek yapıştırarak oluşturdum..bir kaç yer hariç ben renklendirmedim.. fotoğraf düzenleme programları ile eskitme ve kağıt dokusu verdim..yazılar font değil tay yayınları baskısının klonlanmasıdır..

Son düzenleme:

abboritta

Süper Üye
12 Ara 2020
630
3,284
arkadaşlar bunu renkli Ken Parker Collana West'in karelerini kesip Tay yayınlarının baskısı üzerine tek tek yapıştırarak oluşturdum..bir kaç yer hariç ben renklendirmedim.. fotoğraf düzenleme programları ile eskitme ve kağıt dokusu verdim..yazılar font değil tay yayınları baskısının klonlanmasıdır..

Hocam, tabi ki bazı yerlerde İtalyanca yazılar görebiliyoruz ama bunlar önemli değil. Yaptığınız iş mükemmele en yakın olabilecek olandır.

Yaptığınız işi sürdürmeniz dileğiyle...

maviturna

Kıdemli Üye
25 Nis 2015
198
848
Hikayedeki Ely Donehogawa (Ely S. Parker) gerçekte de Başkan Grant zamanında yaşamış fakat hikayedeki gibi suikaste uğramamıştır.Ely Parker ayrıca üç Tex hikayesinde de yer alır : ( TX 219/220 ),( TX 324/326 )( TX 393/395 ). GLBonelli ve Claudio Nizzi'nin Donehogawa'yı Grant'in başkanlık döneminin çok sonrasında BIA komisyon üyesi olarak göstermesi de gerçeklerle bağdaşmamaktadır.Suikastçı Donald Welsh ise soyadını ,Bureau of Indian Affairs'teki güçlü lobisi sayesinde,Ely Donehogawa'nın yetkilerini sınırlandırmayı başaran ve görevinden istifa etmesine sebep olan tüccar William Welsh'den alır.Bunu da bir bakıma suikast olarak yorumlayabiliriz.
Eli-S-Parker-Photo-1-Revised.jpg

İç savaş sırasında General Grant bazı subayları ve Ely S. Parker ile beraber

Son düzenleme: