Alaska Tay Yayınları 2. Seri Sayı 5 - Gerçek

kudretsabancı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
3 May 2011
1,245
34,795
Acılı lahmacun sevenler için 600dpi Ken Parker;

><><

><><

eb98k7de7e1eiylzg.jpg

47. La Verità
Öykü: Giancarlo Berardi
Senaryo: Maurizio Mantero
Çizer: Bruno Marraffa
İlk Yayın: Nisan 1982, Ken Parker - Edizioni Cepim
Seriler: Ken Parker Serie Oro N°47 - 03/1993, Ken Parker Collection N°24 - 04/2005
Tay: Gerçek, 2.Seri sayı:5
Aksoy: Acı Gerçek, Sayı:4
Rodeo: Gerçek, Sayı:47

Ken Parker detaylı yayın listesi - Tay yüksek çözünürlük Alaska listesi - Parantez/Rodeo sıralı liste

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,332
hiçbiryerde :)
dxba93ytmrsm0hd3x.jpg

Yine suratımıza çarpan bir insanlık dramı öyküsü! Ah, bu
kez Berardi'yi görürsem sıkıca sarılıp, ellerinden öpeceğim:)
Acılı lahmacun için teşekkürler sevgili üstadım, selam ve saygılar.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Çok teşekkür ederim Kudret bey.Bu arada Yöneticilik göreviniz için başarılar dilerim.Ben Yöneticilik görevinizi yeni farkettim.
Alaska'lar gibi çizgi roman tarihinin en değerli eserlerinden birisi konusunda yaptığınız katkılarınız için ayrıca minnettarım.
Alaska'da öykü ve senaryolar gerçekten çok kaliteli.
Sonuçta acı seven bir milletiz.
Hatta belki acı çekmeyi de seviyoruz.
Siz benim neler çektiğimi nerden bileceksiniz tarzındayız.
Benim hayatımı anlatsam roman olur diyenden başıma gelmedik iş kalmadı diyeninden feleğin çemberinden geçenlere kadar bir sürü insanlık manzarası.
Taksonomiye dair kuvvetli bilgilerimden ileri düşüncelerimden istifade ederek kategorik bir yaklaşım sergilemek istiyorum.:)
ACI ÇEKENLER ve ACI ÇEKMEKTEN KEYİF ALANLARA DAİR SINIFLANDIRMA.
( Sınıflandıranın notu : Bu sınıflandırmada rastgele ve örnekleme metodu kullanılmış cinsiyet ayrımı yapılmamış ve eklembacaklılar ile bacaksızlar birde omurgasızlar devre dışı tutulmuştur.Kafadan bacaklılar ile kınkanatlılar ise işleme tabi tutulmamıştır.Sürüngenler ise kayda değer bulunmamıştır.:))
1-Siz benim neler çektiğimi nereden bileceksinizciler.
2-Feleğin çemberinden geçenler.
3-Hayatım romancılar.
4-Acı çekmeyi ve buna dayanmayı olgunluk ve zor iş görenler.
5-Açma derdimiciler.
6-Derdim çoktur hangisine yanayımcılar.
7-Bir of çeksemciler.
8-Başıma gelmeyen kalmadıcılar.
9-Göğsü daralıp yüreği kanayanlar.
İşin şakası bir tarafa acıya ilişkin ne kadar tarif var.
Çok gülme başına bir şey gelir diyerek yetiştirilen mutlu olma hüzünlü ol denilerek beyni yıkanmaya çalışılan bir geçmişten geliyoruz.
Çok güldük bir şeymi olacak.Yok emin ol bir şey olmaz canım kardeşim.Sen gül yeter.Gülmek en insani insan davranışıdır.
Moralinin bozuk olması anormaldir.Normal olan bir davranışı kendinden esirgeme bol bol kahkaha at gül , tebessüm et.
Geçenlerde canlı bir yayında ( ciddi ciddi canlıydı canlı yayında kiler ) bir bilim adamı çok güzel bir noktaya temas eyledi.O temas edince bende temas ettim.Benim gibi bir sürü insanda temas etmiştir.
Onun söylediği " ÖĞRENMEYEN BEYİN MUTLU OLAMAZ."Kesinlikle çok doğru bir yaklaşım.Öğrenmiyorsan mutlu olamazsın.Öğren ve kendini mutlu et.Mutlu olmayı da öğren ve mutlu ol başkalarına nasıl mutlu olunur onu öğret.
Acılı arabesk icadını gerçekleştiren bir neslin aziz evlatlarından birisi olarak ne mutlu mutlu olana.

altan

Yönetici
23 Eyl 2011
2,963
103,815
Çok teşekkür ederim Kudret bey.Bu arada Yöneticilik göreviniz için başarılar dilerim.Ben Yöneticilik görevinizi yeni farkettim.
Alaska'lar gibi çizgi roman tarihinin en değerli eserlerinden birisi konusunda yaptığınız katkılarınız için ayrıca minnettarım.
Alaska'da öykü ve senaryolar gerçekten çok kaliteli.
Sonuçta acı seven bir milletiz.
Hatta belki acı çekmeyi de seviyoruz.
Siz benim neler çektiğimi nerden bileceksiniz tarzındayız.
Benim hayatımı anlatsam roman olur diyenden başıma gelmedik iş kalmadı diyeninden feleğin çemberinden geçenlere kadar bir sürü insanlık manzarası.
Taksonomiye dair kuvvetli bilgilerimden ileri düşüncelerimden istifade ederek kategorik bir yaklaşım sergilemek istiyorum.:)
ACI ÇEKENLER ve ACI ÇEKMEKTEN KEYİF ALANLARA DAİR SINIFLANDIRMA.
( Sınıflandıranın notu : Bu sınıflandırmada rastgele ve örnekleme metodu kullanılmış cinsiyet ayrımı yapılmamış ve eklembacaklılar ile bacaksızlar birde omurgasızlar devre dışı tutulmuştur.Kafadan bacaklılar ile kınkanatlılar ise işleme tabi tutulmamıştır.Sürüngenler ise kayda değer bulunmamıştır.:))
1-Siz benim neler çektiğimi nereden bileceksinizciler.
2-Feleğin çemberinden geçenler.
3-Hayatım romancılar.
4-Acı çekmeyi ve buna dayanmayı olgunluk ve zor iş görenler.
5-Açma derdimiciler.
6-Derdim çoktur hangisine yanayımcılar.
7-Bir of çeksemciler.
8-Başıma gelmeyen kalmadıcılar.
9-Göğsü daralıp yüreği kanayanlar.
İşin şakası bir tarafa acıya ilişkin ne kadar tarif var.
Çok gülme başına bir şey gelir diyerek yetiştirilen mutlu olma hüzünlü ol denilerek beyni yıkanmaya çalışılan bir geçmişten geliyoruz.
Çok güldük bir şeymi olacak.Yok emin ol bir şey olmaz canım kardeşim.Sen gül yeter.Gülmek en insani insan davranışıdır.
Moralinin bozuk olması anormaldir.Normal olan bir davranışı kendinden esirgeme bol bol kahkaha at gül , tebessüm et.
Geçenlerde canlı bir yayında ( ciddi ciddi canlıydı canlı yayında kiler ) bir bilim adamı çok güzel bir noktaya temas eyledi.O temas edince bende temas ettim.Benim gibi bir sürü insanda temas etmiştir.
Onun söylediği " ÖĞRENMEYEN BEYİN MUTLU OLAMAZ."Kesinlikle çok doğru bir yaklaşım.Öğrenmiyorsan mutlu olamazsın.Öğren ve kendini mutlu et.Mutlu olmayı da öğren ve mutlu ol başkalarına nasıl mutlu olunur onu öğret.
Acılı arabesk icadını gerçekleştiren bir neslin aziz evlatlarından birisi olarak ne mutlu mutlu olana.

Bu yazıdan sonra bir büyük anca keser...

hüseyin aksakal

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2010
773
5,727
Kdz. Ereğli
Sayın Kudret Sabancı... Ken Parker tüm çizgi roman aleminin bir numarasıdır. Sonra Mister No, Teks, Conan ve Zagor gelir benim için. Tüm sayıları indirdim ama bugüne dek yorum yazmak mümkün olmadı. Bu yüzden affınızı da dilemem gerek. Emeğiniz için ellerinize, paylaşımınız için gönlünüze sağlık... Bu paylaşımlarla yaşadığımız güzel duygular sizin eseriniz. Çok teşekkür ediyorum.

kudretsabancı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
3 May 2011
1,245
34,795
Sayın Kudret Sabancı... Ken Parker tüm çizgi roman aleminin bir numarasıdır. Sonra Mister No, Teks, Conan ve Zagor gelir benim için. Tüm sayıları indirdim ama bugüne dek yorum yazmak mümkün olmadı. Bu yüzden affınızı da dilemem gerek. Emeğiniz için ellerinize, paylaşımınız için gönlünüze sağlık... Bu paylaşımlarla yaşadığımız güzel duygular sizin eseriniz. Çok teşekkür ediyorum.
Ben de sizin paylaşımlarınızı keyifle okuyorum. Aynı şekilde teşekkürlerimi sunarım.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,951
Tatlı yiyelim tatlı konuşalım.Acısız kısmından kocaman bir parça için teşekkürler üstadım...

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,512
Ankara
Usta bazen ayarı kaçırabiliyor. O yüzden ben de acısız alıp üzerine gönlümce epelemeyi tercih ediyorum. Hem paylaşım, hem de diyardaki yeni göreviniz için tebrik ederim.