CEHENNEM YOLU / Max Allan Collins-Richard Piers Rayner

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,653
Kasımpaşa
CEHENNEM YOLU / Max Allan Collins-Richard Piers Rayner

file
file

file
file

file

file

Moderatör tarafında düzenlendi:
12 Şub 2010
15,006
543,755
İlk aldığımdan bu yana en az on kez okumuşumdur. Daha kaç kez okuyacağım kim bilir?

Aksiyon, heyecan, gerilim, her şey fazlasıyla var. Macera sizi içine çekiyor adeta.

Teşekkürler sevgili üstadım.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Azap Yolu (Road To Perdition) adıyla 2002'de sinemaya da uyarlandı. Çok da başarılı bir filmdi doğrusu. Romandan uyarlandığını düşünmüştüm izlediğimde. Karakterlerin derinliği ve öykünün sağlamlığı kaynağın ancak bir roman olabileceğini düşündürmüştü. Meğer Grafik Romanmış!

Bakalım okuyunca filmin üzerimde yarattıı etkiyi çizgilerden de alabilecek miyim.

Bu ve benzeri yayınları Aksoy'un zamanında özenli bir çizgiroman yayıncılığı sergilediğini gösteriyor. Hele birçok yayınlarına editörlük yapmış Figen Turna'nın yazılarını okuyunca bu özenli yayıncılığın arkasında sıkı bir ekip ve bilinçli bir bakış olduğu hissini de alıyor insan.

Teşekkürler, Savok.

theundead

Yeni Üye
7 Şub 2011
39
449
bayposta'nın eklemiş olduğu orijinal sayfada da görüldüğü üzere kitabın orjinalinde de Tom Mix yazıyor. ancak bunun bizim tom miks ile bir alakası yok. aslında var ama dolaylı yoldan. şöyle izah edebilirim. vakti zamanında erdoğan egeli "il capitan miki" ve "il grande blek"in teliflerini italyadan alınca samim utkun'dan bu kitaplara birer isim bulmasını istemiş. samim utkun da il capitan miki'ye isim olarak, o zamanlar western filmlerinin ünlü oyuncusu Thomas Edwin Mix'in (Doğum adı Thomas Hezikiah Mix; 6 Ocak 1880 - 12 Ekim 1940) filmler için kullanmış olduğu Tom Mix ismini -bildiğimiz hali ile Tom Miks- seçmiştir.
daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.
ancak samim utkun'un bütün maceraları Massachusetts ve civarında geçen il grande blek'e isim olarak TEXAS'ı seçmiş olması ilginç.

Kitap için sevgili Savok'a teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:

akim

Kıdemli Üye
29 May 2011
199
418
Bu kadar övgüden sonra okumazsak ayıp ederiz :) Ellerine sağlık, teşekkürler.

MehmetMAH

Süper Üye
28 May 2013
37
167
gaziantep
gittigidiyor sitesinde jeep isimli satıcıdan bende aldım.pazartesi günü geldi. belki 10 yıl kadar önce bir marketin kitap reyoununda görmüştüm ama alamamıştım.:)

TyLeR05

Yeni Üye
3 May 2018
7
10
Yani ne desem bilmiyorum. Tam bir manyak olduğum için hangi film bi eserden uyarlansın direkt eseri okumak isterim izlemeden önce. Bu çizgiromanı da okumak istedim. Bu da olmaz herlde diğerek arattım ve buldum. Yani her kimseniz çok büyüksünüz savok üstad. Ne aradıysam bu tede buldum resmen. Bulamasam bile bahsedildiğini gördüm. Yıllar öncesinden n muahbbetler dönmüş buralarda. Var olun.

ed86

Süper Üye
3 Kas 2018
831
1,631
Bulduğuma çok sevindim ama şaşırmadım. Çünkü çizgi diyarı... :68: