Bir İntikam Hikayesi - JOHN WAGNER (Tek Sayfa Düzenleme)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,481
birntikamhikayesijohnwagner.jpg
birntikamhikayesijohnwagner.gif

Her zamanki gibi olağan bir gecede başlar her şey. McKenna işini bitirmiş evine gitmeye hazırlanırken. Olay yaratmak için dükkanına gelen serserilerin üstesinden gelirken geleceğine yenildiğini bilemez...

Kahraman sayılmanın bedeli büyüktür. Eğer ki ardınızda gizlediğiniz bir suç ve intikam yemini etmiş bir suç ortağınız varsa...

McKenna'nın bütün isteği ailesiyle birlikte huzur içinde yaşamaktı. Gösterdiği büyük cesaret örneği bombanın pimini çekti. İlk beş içerisinde bomba patladı, ikinci beşte de bütün yaşamı yerle bir oldu.
Sakladığı sır neydi? Mafyanın adamlarının McKenna'nın peşini bırakmaya hiç niyetleri yoktu. Her ne kadar inkar etmeye çalışsa da, geçmişini öldürmedikçe peşini asla bırakmayacaktı...

Siz kimsiniz? Sizin de bir telefonla yaşamınız değişebilir. Herkes olabilirsiniz. Ve ölmek istiyor musunuz? İki seçeneğiniz var: Ölümü bekleyebilir veya kaçabilirsiniz. Kaçarsanız her şey daha eğlenceli olur?
McKenna kaçamıyor ama... Ya siz de kaçamazsanız? Polise gidip her şeyi anlatabilir misiniz? Peki sonra evinizi yakıp, çocuğunuzu rehin alırlarsa?

"Bir İntikam Hikayesi", yukarıda anlattığımız küçük hikaye özetlerinden hiçbiri değil ve hepsi de... Asıl hikayede başrolü hep aynı güdü üstleniyor: "Öldürmek zorunda olmak..." Bu hikayede, gerçek insanları ve gerçek yaşam kesitlerini bulacaksınız. "Benim başıma gelmez" dediğiniz türden olanlarını hem de.

Yoksulluk, korku, cinayet, patlayan silahlar, kan, kin, nefret, yara, sır, endişe: Hesaplaşma, intikam, varolma savaşı, yokoluş ve Mafya...

Hepsi bu hikayede...

Kitabı tarayan yturan arkadaşımıza teşekkürler.

http://www.cizgidiyari.com/forum/ak...yesi-john-wagner-vince-locke-1-2-3-bolum.html

Moderatör tarafında düzenlendi:
12 Şub 2010
15,006
543,642
İyi ki, tüm kitapların senaryosu böyle çarpıcı değil; yoksa kalp dayanmaz.

Okumamış olan, okumuş olup da etkisinde kalmayan var mıdır?

Emekleriniz için sağolun tarayan ve düzenleyen dostlar:88:

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,795
4,720
Sayın gandor08 ;

Sayın yturan ;

Birkaç sayfasını okudum. Oldukça sert. İlginç buldum. Okumalıyım.

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

Futurama

Kıdemli Üye
8 Eki 2013
128
272
Kurallar çiğnenmek için derler.Ben de okudum bu +18 kitabı :)

Bu tip hikayeleri çok severim.Her zaman da son cümlelerine dikkat ederim.Çünkü hep bir süphe barındırırlar."Her şey bitmişti." diye bitiyor.Ama hikaye de temelde çok önceden "bitmiş" bir hikayenin aslında "bitmemesi" üzerine kurulu. Her zamanki gibi okuru şüphelendirerek bitiyor :)