Styx - Boat on the River (1980)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311
oeo_Ns_Oa.jpg

Styx - Boat on the River (1980)

1970'lerin Amerikalı efsanevi rock grubu "Styx" adını mitolojiden almıştı. "Stiks" ölüler ülkesindeki, yani Hades'teki cehennem nehridir ve o nehre girenler yenilmez olurlar, ama ölümsüzlük kazanmazlar. "Boat on the River" (nehirdeki tekne) onların 1980 tarihli folk türünden bir hitiydi ve "Cornerstone" adlı albümlerinde yer alıyordu. 45'lik olarak da çıktı. Mandolin ve akordeonun ağırlıklı iştildiği parça ABD'den çok Almanca konuşulan ülkelerde popüler olmuştu. Bizde de pek popülerdi o yıllarda. Buradaki Youtube klibinde parçanın sözlerine de yer verilmiş.

Moderatör tarafında düzenlendi:

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
53
72
denizci
Sağol üstadım, seste çözemediğim bir şey var, anlayamadım, ben arasıra youtube tan aşağıdaki kayıta takılırım, telefonumun zili de Boat on the river, nereye götürürse nehir işte.:D

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Erken çocukluk dönemlerimde ağabeyim sayesinde çok dinlemişliğim vardır..

Dinlerken; insana bir yandan hüzün verirken, diğer yandan ise mutluluk veren bir yapısı var..

Ayrıca folk müziğin en güzel örneklerinden biri olan parçadır..

Teşekkürler dostum...

kicker

Süper Üye
14 Nis 2010
637
1,446
Bu aslında bambaşka bir parça... Frankie ve ekibi, bizi Stygia ülkesi sınırındaki Styx nehrinde giderken görmüş ve eşe dosta anlatmakta :)

Benden bu kadar. Dostça kalın...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Yalniz Cat Stevens "Fake" , :)

Ben de benzetemedim. Video'nun yorumlar kısmına; "bu Cat Stevens değil" diye yorum yapmış yabancı ülkeden biri. Ben de araştırma yaptım; net ortamında Cat Stevens'ın bu parçayı seslendirdiğine dair bir kaynağa rastlamadım. Sanırım "delinin biri kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış" misali eklenmiş bu video.. Bazen böyle şeylere ben de rastlıyorum. Geçenlerde birinin Modern Talking diye Bad Boys Blue'nun bir parçasını paylaştığına şahit oldum.. :)

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,854
Ben de benzetemedim. Video'nun yorumlar kısmına; "bu Cat Stevens değil" diye yorum yapmış yabancı ülkeden biri. Ben de araştırma yaptım; net ortamında Cat Stevens'ın bu parçayı seslendirdiğine dair bir kaynağa rastlamadım. Sanırım "delinin biri kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış" misali eklenmiş bu video.. Bazen böyle şeylere ben de rastlıyorum. Geçenlerde birinin Modern Talking diye Bad Boys Blue'nun bir parçasını paylaştığına şahit oldum.. :)
Ama tekneli parçası vardır :)
Longer boats..... Longer boats are coming to win us
They're coming to win us, they're coming to win us
ayrıca bende bütün şarkılarının akorları var. :) www.youtube.com/watch?v=Ro9M2_mjQ3w

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Ama tekneli parçası vardır :)
Longer boats..... Longer boats are coming to win us
They're coming to win us, they're coming to win us
ayrıca bende bütün şarkılarının akorları var. :)

Bu vesile başka bir güzel parçayla tanışma fırsatım oldu.. :)

Teşekkürler.. :)

Son düzenleme: