Coşkun Evcim ve dans grubu..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
lv_UOUcm.png

80'lerde ülkemizde dans denildiğinde akla gelen ilk isimlerdendi. Tolgahan ve dans grubuyla sürekli bir rekabet içindeydiler. TRT’de her ikisinin performanslarını ilgiyle izler, kıyaslama yapardık. Ben genellikle Coşkun Evcim ve grubunun performansını beğenirdim; zira seçtiği bazı şarkılar çocuklara da hitap ederdi. Kendisini maalesef henüz 26 yaşındayken (25 Kasım 1985) sarılığa bağlı siroz hastalığından kaybettik. Kaldı ki kendisi hayatında "içki" ve "sigara" bile kullanmamıştı ama ecel bu işte, kime ne zaman geleceği belli olmuyor. Allah rahmet eylesin.

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Şimdi hatırladım sayenizde biraz da duygulanarak, teşekkürler..

Rica ederim sevgili İskenderunlu. Duygulanmamak elde değil; Coşkun Evcim hayata gözlerini yumduğunda henüz 26 yaşında idi. Kaldı ki kendisi "hayatında içki ve sigara" bile kullanmıyordu ama ecel bu işte kime ne zaman geleceği belli olmuyor.

Ben de ne zaman Bob Marley'in "Could you be loved" şarkısını duysam aklıma kendisiyle özdeşleşen dans figürleri gelir..

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
10 Ekim 1983 tarihli TV'de 7 dergisi;
Coşkun Evcim'in aramızdan ayrılacağını sanki hissetmiş gibi bir haber yapmış. Yazıda; sanatçının daha önce 2 kez sarılığa yakalandığını; 3'ncü kez yakalandığında ise dans uğruna yaşamından olabileceğini zira bunun siroza çevirme ihtimalinin yüksek olduğu tüm detaylarıyla belirtilmiş..

h_Ml_Mlv_K.jpg

Son düzenleme: