1001 Roman 2. Seri - Sayı 09 (24 Haziran 1946)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,742
İstanbul
file
file

file

Son düzenleme:

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Teşekkürler sayın direnc11, bu değerli 1001 Roman için. 1946'lardan sonra eğer elinizde varsa 1950'lere ulaşırsak daha güzel içerikler de başlar herhalde. Bu kadar eski yıllarda çizgi romanların ne kadar garip ve basit olduğunu görüyoruz. Fakat 1001 Roman'ın içindeki düz yazılar gerçekten okunacak kadar güzel. Çizgi romanlarda ve çocuk dergilerinde en güzel örnekler 1960'larda bence başladı. O yıllardaki eksiklerin de ileride tamamlanmasını ümit ederek, iyi günler dilerim.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Değerli dostum, arşivimdeki en kritik noktalarda, çok büyük emekleriniz var. Aynı, Galatasaray'ın kazandığı UEFA kupasındaki Taffarel'in katkısı gibi...

İndirdiğim bir serideki kopmuş bağlantıları yenileyerek (Burada Kinowa'yı da anmak gerekiyor...), arşivimde şekilsiz boşluklar oluşmasını engellerken, bu değerli parçaları tarayıp düzenleyerek de, hayal bile etmediğim harika seriler oluşturmamı sağladınız.

Çok teşekkür ederim.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,046
Sarıyer
Daha önceki sayılardan birinde de bahsedilen Turhan Bey'in oynadığı filmi araştırdım. 1945 yapımı var. Başrollerden birinde de gerçekten oynuyor. Adı Turhan Gilbert Selahattin Sahultavy (Çiko'nun da akrabası olabilir) olmasına rağmen cast da da "Turhan Bey" olarak yazılmış. Daha önceden adını hiç duymadığım bu aktör 2 ay evvel vefat etmiş. - Araştırmacı Çizgiroman Okuyucusu Gulyabani sarıyer'den bildiriyor -

Teşekkürler, dostum.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,742
İstanbul
Daha önceki sayılardan birinde de bahsedilen Turhan Bey'in oynadığı filmi araştırdım. 1945 yapımı var. Başrollerden birinde de gerçekten oynuyor. Adı Turhan Gilbert Selahattin Sahultavy (Çiko'nun da akrabası olabilir) olmasına rağmen cast da da "Turhan Bey" olarak yazılmış. Daha önceden adını hiç duymadığım bu aktör 2 ay evvel vefat etmiş. - Araştırmacı Çizgiroman Okuyucusu Gulyabani sarıyer'den bildiriyor -

Teşekkürler, dostum.

Müthişsin abi... :)