1001 Roman 2. Seri - Sayı 01 (01 Mayıs 1946)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,670
İstanbul
1001 Roman'ın 1946 - 1947 yıllarında yayımlanmış 70 sayılık 2. serisinin paylaşımına ilk sayısıyla başlıyoruz.

Bu seriyi sadece ham halinde paylaşmayı düşünüyorum. Yine de sınırlı yeteneklerim çerçevesinde ilk sayıda parlatma ve düzenleme yaptım. Ancak bu eski derginin ham haliyle okunmasını daha uygun bulduğumu yineleyeyim.

file
file

file

Bu ilk sayının kondüsyonu diğerlerine göre biraz kötü. Sonraki sayılar daha iyi durumda. Yine bu sayının boyutları diğer sayılara göre biraz büyük. Bu büyüklük yüzünden iki sayfayı aynı anda tarayıcıma sığdıramadığımdan ham taramayı tek tek sayfalar halinde yapmak durumunda kaldım. Bundan sonraki sayılarda iki sayfayı aynı anda tarayabileceğimi ve bu sayede kitap havasını daha iyi koruyabileceğimi ümit ediyorum. Bu sayı için karşılıklı sayfaları photoshopla birleştirebilecek dostumuz çıkarsa ona taramanın "en ham" halini gönderebilirim. Sadece ham tarama ile devam etmek istekliliğime dair görüşlerinizi de iletebilirseniz sevinirim.

Keyifli okumalar.

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Dile kolay 66 yıllık bir geçmişten geliyor, hemde uzun soluklu bir seri..
Zaman yolculuğu budur sanırım..
Şu anda inmekte bu nedenle taramalar için bir yorum yapamam..
Ama haberi bile beni heyecanlandırdı..
Bu arada indi..
Düzenlenmiş halini beğendim,
ancak soluk çizgilerde biraz görüntü bozulmuş,
yine de çok iyi,
bir de çerçeve sorunu var,
pek hoşlanmıyorum ama hoşlananı vardır sanırım..
Yine de benim için asıl olan ham ve renkli tarama..
Mükemmel..
Ayrıca Baytekin'e de bayıldım..
Önce kaplan,
sonra panter,
sonra leopar,
sonra kötü adam,
sonra goril,
orman orman değil mübarek sanki gezinti alanı bir de sarışın,
sonra yine "Kindar leopar",
sonra yine kötü adam,
aslan olmadan olmaz tam yorulmuştum ki bitti..
Teşekkürler dostum..
Kolaylıklar dilerim..

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,670
İstanbul
...bir de çerçeve sorunu var,
pek hoşlanmıyorum ama hoşlananı vardır sanırım..
...

Çerçeveyi marj vermek için sınırlar belli olsun diye koyup sonra kaldırıyordum. Unutuyorum bazen. Sevdiğimden değil :)

Sanki bu seriyi daha usta bir el tarasa daha iyi olacak gibi...Var mı ben yaparım diyen bir usta el? Ben de çok beğenmedim yaptığım işi :)

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,829
Ender paylaşım, para ve zaman ve de sadece iki teşekkür. YAZIKKKKKK. Arkadaşlar, tamam neredeyse aldığımız nefesten bile vergi alacaklar ama daha teşekküre hele de bayram hediyelerine vergi konmadı, cebinizden değil gönlünüzden vereceksiniz. Aha bakın şekil bir A: Nihat, ellerine sağlık, arayıp tarayıp paylaşmışsın teşekkürler.

Hadi bakayım, şimdi bu ev ödeviniz.

12 Şub 2010
15,006
543,639
Ben ham taramadan yanayım, daha doğru ifade edecek olursam eski havasını daha çok seviyorum. Kötü baskılı veya cep boy kitaplarda beyazlatma ve düzenleme işlemi iyi oluyor ama böyle nadir ve eski kitapların havasını solumak bir başka tad veriyor.

Yanlış anlamadıysa sevgili Direnc11 3. seri 1001 Roman'ları halletmiş:)

Bu müthiş bir haber

Artık Çizgi Diyarı deyince hiç bir şeye şaşmamayı iyice öğrenmiş oluyorum.

Böyle dostlarla başaramayacağımız hiç bir şey olamaz

2012 yılı gerçek bir ALTIN YIL oldu

Nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum sarkomer, direnc11, bay_x, deadlouse71 (kankasını görür gibiyim:) hani ben? diye ) asla ayırmam kankaları, pandora1972, vefalı, çizgi diyarı gücü, zamangezgini, homeric ve tabii ki savok ilk aklıma gelenler

bayram üzerine bayramlar yaşattılar

saygı ile teşekkür ediyorum

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,004
Sarıyer
Çocukluğumda bu 1001 Romanların babamın sakladıklarından bir kaç tanesini görmüştüm ama fazla çizgiroman içermediklerinden pek ilgimi çekmemişti. Bugün bile sadece çizgiromanlarını okuyacak bile olsam zamanında süreli dergi tarihinde iz bırakmış bu dergilerle yeniden karşılaşmak güzel, teşekkürler dostum.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Tek kelimeyle: Harika!...

Ben bu sözcüğü bu sitede çok kullanıyorum.

Eliniz kolunuz ağrımasın.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Harika bir haber
ve harika bir serinin ilk sayısı...
Emekleriniz için teşekkür ediyor,
serinin devamını heyecenla bekliyoruz.
"heytt be, var mı böyle bir forum!"
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,512
Ankara
Uzunca bir süredir internetten ve forumdan uzak kalmıştım. Neler olmuş diye bir bakınca ilk geldiğim günkü şoku yine yaşadım. MÜkemmel paylaşımlar, özverili çalışmalar hepsi burada yine.
BU seri ve diğer paylaşımlar için yürek dolusu teşekkürler.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,791
4,704
Tarihi değeri olan dergi. Benden de yaşlı ( 1954 doğumluyum ) . Sıralı listedeki eksik sayılar ne olacak ? Yok mu ? Var ise bekleriz. Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,670
İstanbul
Tarihi değeri olan dergi. Benden de yaşlı ( 1954 doğumluyum ) . Sıralı listedeki eksik sayılar ne olacak ? Yok mu ? Var ise bekleriz. Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

53-67 arası sayılar mevcut, sevgili dedo11. Hepsi taranmış vaziyette, düzenlenmeyi bekliyor. Bu dergilerin düzenlenmesi son derece eziyetli oluyor. :) Sadece 28 sayfadan oluşan her bir sayının düzenlemesi için yaklaşık 4-5 saat harcamak gerekiyor. Çok uğraştırıyor. Elimdeki sayıları belirli aralıklarla paylaşacağım. Söz konusu emek-yoğun süreç nedeniyle biraz gecikecek hepsinin tamamlanması. İlginiz için teşekkür ederim.

Timurlenk61

Yeni Üye
19 Tem 2021
1
1
Öncelikle emekleriniz için çok teşekkürler. Bunları indirip arşivlemesi bile çok zor iken, siz bunları tek tek tarayıp bizlerle bir nevi anılarınızı paylaşıyorsunuz Allah sizden razı olsun. Yalnız üstad bunları indiremiyorum, bende mi sorun var yoksa linkte mi anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim saygılar.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,670
İstanbul
Öncelikle emekleriniz için çok teşekkürler. Bunları indirip arşivlemesi bile çok zor iken, siz bunları tek tek tarayıp bizlerle bir nevi anılarınızı paylaşıyorsunuz Allah sizden razı olsun. Yalnız üstad bunları indiremiyorum, bende mi sorun var yoksa linkte mi anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim saygılar.

Şu konuya göz atabilir misiniz?:

https://www.cizgidiyari.com/forum/f...afire-linklerinde-yasanan-sorun-hakkinda.html