ZıpZıp Derlemesi - Küçük Çocuk Tedi - Budanın Esrarı

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,480
zpzpderlemesikkocuktedibudannesrar.jpg
zpzpderlemesikkocuktedibudannesrar.gif

Serinin tamamlanmasında tüm emeği geçen arkadaşlarımıza tekrar tekrar teşekkürler. Onlar olmasaydı bu güzel çizgi romanların derlemeleri de yapılamayacaktı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,862
Bu hıza yetişmek mümkün değil:D
Diyar'ın lokomotifi:Ğ:Ğ
Eline sağlık değerli dostum.
Teşekkür ederim.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Sevgili Gandor çok teşekkür ederim.Derleyen ellerine sağlık,emeğine sağlık.

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,071
Tedi - Budanın Esrarı'ını Tercüman Çocuk Dergisinden hatırlıyorum,orda Fil Avcıları adıyla yayınlanmıştı.
Çok teşekkürler ederim.

12 Şub 2010
15,006
543,641
Frankofon senaryo örgüsüne uygun sağlam kurgulanmış, zevkle okunan bir çizgi roman; çizgi roman olarak böyle.

Lakin sömürgeci zihniyetin, çok doğalmış gibi sömürülen ülke halkı üzerindeki onur kırıcı kapitülasyon ve anlaşmaların izleri açıkça sürülüyor. Sömüren ülkenin iş adamı, uzak doğu ülkesinde fil avlamak için anlaşma yapar. Avlanan filler arasında sömürge halkının kutsal bildiği beyaz fil de vardır. İş adamı, avlanan kutsal fili büyük lütufta bulunarak sömürge ülkenin kralına hediye eder ve büyük bir tören düzenlenir.
Adamın ülkesindeki kutsal fili avlıyor, adama hediye ediyorsun, o da büyük sevinç duyuyor. Kimin malını kime hediye ediyorsun veya sen bizim kutsalımıza nasıl el sürersin diyen yok. Eeee, sömürgeci olmanın avantajları var.

Zıpzıp dergilerinin tarayıcısı ve paylaşımcısı değerli dostlar ile sevgili gandor08 'e emekleri için teşekkür ediyorum.