Zıpzıp Sayı 12&13

stoktan

Guest
27 Nis 2010
613
969
Acıbadem - İstanbul

ZIPZIP
Sayı: 12 - Sayı: 13
18.temmuz.1964 - 25.temmuz.1964

2dv7dxd.jpg

[ 12 - 13 ]

* Tarama kendime aittir.

Yeni linkler geldi :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

balkatan

Onursal Üye
5 Tem 2009
999
4,680
Şu şubat ayında Temmuz sıcağını yaşattın bize, sağolasın, varolasın. Ellerine sağlık.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Artık bu zıpzıp'ın kendi konu başlığı olmalı,
altına da stoktan imzası konulmalı
Kişisel olarak bu eski kitap paylaşımlarını çok beğeniyorum, ilgi ile izliyorum.
Her şeyin bir devri, popüler olduğu bir dönem var
bu dergilerde çizgi romanın daha popüler olduğu dönemlerden.
Çizgi romanın altın çağından.
Birde çok güzel taramalar,
emeğine ve kitaplara çok teşekkürler.
Ancak bu linkleri ayrı ayrı versek daha mı iyi olur düşüncesindeyim..
Karışmak gibi olmasın.
Saygılar, sevgiler.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Sevgili Savok ' un dediği gibi benim için de bu çizgiromanlar altınçağ dönemine ait. Teksas, Tommiks'ten başka da çizgiroman olduğunu, farklı dünyalar olduğunu Zıpzıp, 1001 roman, Ceylan, Doğan Kardeş gibi dergilerle ayırdettim. Ama görüyorum ki yeni kuşak çizgiroman okuru kardeşlerim daha ziyade amerikanlara ilgi duyuyorlar.Şimdi onların altınçağı:).
Kendi adıma zıpzıplarla yeniden zıplamak da benim için platin çağ:)

stoktan

Guest
27 Nis 2010
613
969
Acıbadem - İstanbul
Sevgili Savok ' un dediği gibi benim için de bu çizgiromanlar altınçağ dönemine ait. Teksas, Tommiks'ten başka da çizgiroman olduğunu, farklı dünyalar olduğunu Zıpzıp, 1001 roman, Ceylan, Doğan Kardeş gibi dergilerle ayırdettim. Ama görüyorum ki yeni kuşak çizgiroman okuru kardeşlerim daha ziyade amerikanlara ilgi duyuyorlar.Şimdi onların altınçağı:).
Kendi adıma zıpzıplarla yeniden zıplamak da benim için platin çağ:)

Sevgili Profesör, doğru söze ne denir. Söylediklerinin her satırını paylaşıyorum.
Amerikan kültür endüstrisinin kaçınılmazlığı da ayrı bir olgu. Her alanda olduğu gibi ÇR'da da pazar payını yükseltmek için ürün çeşitlemesini öyle arttırdılar ki, özellikle süper kahramanlar artık ciltlere sığmaz oldu. Onlar için ansiklopediler yapıp, ondan da para kazanıyorlar. (İlgili arkadaşlar darılmasın ama maalesef bu böyle. :) ) Gençler de ablukadan kurtulamıyorlar tabi.
Neyse ki herhalde bu hâl ABD'de de baygınlık vermiş olacak ki, Avrupa çizgilerinin İngilizceye çevriminde bir artış, pazarda tersine bir akış ortaya çıktı gibime geliyor. Umarım yanılmıyorumdur.