Zıpzıp Sayı 01

stoktan

Guest
27 Nis 2010
613
969
Acıbadem - İstanbul
ZPZP-001-CD-ix.jpg

* Herşeyiyle kendimindir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

tafamus

Süper Üye
11 Şub 2010
1,869
13,455
Sanırım 1964 senesinin dergisi yani eski neden devamı gelmedi acaba senin sayende şimdi çocukluğumuza döndüm arkadaşım teşekkürler

figor

Kıdemli Üye
21 Tem 2010
164
58
Çocukluğumuzda elimizden gelip geçen,sonra da hatıralarımızda muhafaza ettiğimiz kitaplar.
Devamını rica ediyoruz,teşekkürler...

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,163
Bende hem teşekkür edeyim hemde Tafamus'un bana gönderdiği mediafire linkini ekleyim dedim.İki değerli arkadaşada çok teşekkür ediyorum.

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Benim gibi Frankofon tutkunu olan birinin bu sayıyı atlaması affedilir bir hata değil doğrusu.
Kusura bakma dostum.
Yaz döneminin rehaveti muhtemelen.
Gecikmiş teşekkürümü ve özrümü kabul et lütfen.

alidogru

Yeni Üye
24 May 2010
5
0
Arkadaşlar, link yine silinmiş. Elinde bu sayı (ZıpZıp Sayı: 1 ) olan biri tekrar yükleyebilir mi acaca? Teşekkürler.

Tamam buldum bu sayı mediafire de imiş, Çok teşekkürler.

ZIPZIP ilk sayının düşündürdükleri : ZIPZIP dergisinin ilk sayısı 2 Mayıs 1964 Cumartesi günü,evimizin gazetesi HÜRRİYET'le birlikte okurlara bedava olarak dağıtıldığında,Belçika-Fransa tandantlı (çıkışlı) Tintin dergisinin daha az sayfalı Türkiye versiyonu olarak içindeki birbirinden güzel çizgi roman serilerini okuyarak hemen sevip bağlanmıştık.ZIPZIP,Web Ofset teknolojisi ile 3.hamur kağıda tamamı renkli basılan güzel bir dergiydi.Daha sonraki sayılarını almamız,derginin fiyatının 50 Kuruş gibi isteyen herkesin alabileceği rakkamda oluşu,benim gibi dar gelirli aile çocukları için ideal fiyattı.Ben küçük yaşlarımdan itibaren,girişkenliğim ve yeteneklerimi kullanabilme becerimden ötürü para da kazandığım için yaşıtım arkadaşlarıma göre istediklerimi onlardan daha rahat bir şekilde alıyor.Hatta arkadaşlarıma maddi yardımlarda bulunabiliyordum.Bu nedenle çocukluk yıllarımda,bir çizgi roman okuru ve koleksiyoneri olarak,hemen hemen ne çıkarsa alıyordum.Ancak koleksiyonlarını yaptığım bu serilerimin çoğunu enden okumaya kitap alıp da getirmeyenlere kaptırdım.Kurtarabildiklerimi,bu günlere taşıyabildim.Okumaya kitap alanlar tarafından yok edilen serilerimden biri de,tam takım ZIPZIP serisidir.Benden size tavsiye;kıymetli kitaplarınızı okumak için isteyenlere vermeyiniz.Onlara sizin gibi paralarına kıyıp almalarını söyleyiniz.Hatta istedikleri kitapları bulabilecekleri yerleri tarif ediniz.

stoktan

Guest
27 Nis 2010
613
969
Acıbadem - İstanbul
ZIPZIP ilk sayının düşündürdükleri : ZIPZIP dergisinin ilk sayısı 2 Mayıs 1964 Cumartesi günü,evimizin gazetesi HÜRRİYET'le birlikte okurlara bedava olarak dağıtıldığında,Belçika-Fransa tandantlı (çıkışlı) Tintin dergisinin daha az sayfalı Türkiye versiyonu olarak içindeki birbirinden güzel çizgi roman serilerini okuyarak hemen sevip bağlanmıştık.ZIPZIP,Web Ofset teknolojisi ile 3.hamur kağıda tamamı renkli basılan güzel bir dergiydi.Daha sonraki sayılarını almamız,derginin fiyatının 50 Kuruş gibi isteyen herkesin alabileceği rakkamda oluşu,benim gibi dar gelirli aile çocukları için ideal fiyattı.Ben küçük yaşlarımdan itibaren,girişkenliğim ve yeteneklerimi kullanabilme becerimden ötürü para da kazandığım için yaşıtım arkadaşlarıma göre istediklerimi onlardan daha rahat bir şekilde alıyor.Hatta arkadaşlarıma maddi yardımlarda bulunabiliyordum.Bu nedenle çocukluk yıllarımda,bir çizgi roman okuru ve koleksiyoneri olarak,hemen hemen ne çıkarsa alıyordum.Ancak koleksiyonlarını yaptığım bu serilerimin çoğunu enden okumaya kitap alıp da getirmeyenlere kaptırdım.Kurtarabildiklerimi,bu günlere taşıyabildim.Okumaya kitap alanlar tarafından yok edilen serilerimden biri de,tam takım ZIPZIP serisidir.Benden size tavsiye;kıymetli kitaplarınızı okumak için isteyenlere vermeyiniz.Onlara sizin gibi paralarına kıyıp almalarını söyleyiniz.Hatta istedikleri kitapları bulabilecekleri yerleri tarif ediniz.

"Ben Kitaplığımı başkalarından aldığım kitaplarla kurdum." (Anatole France)
:)
(Kitaplığımın bir rafında plaket halinde durur.)

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Yener ağabey sizi gibi bir kolleksiyonerden tavsiye almak ve anılarını dinlemek gerçekten mutluluk verici.
Teşekkürler.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Sevgili Stoktan kardeşim,tam benlik bir seri bu.Size bu paylaşımınız için çok teşekkür ederim.Elinize sağlık.

stoktan

Guest
27 Nis 2010
613
969
Acıbadem - İstanbul
sanıyorum zıp zıp 106 sayı basılmıştı.çocukluğuma döndüm.yıllar çok çabuk geçiyor.hatıralar gözümün
önüne geliyor.hüzünleniyorum.gazeteci büyüğüm şimdi yok.evinin yerinde süpermarket var.yumurta tokuşturduğumuz ,topaç çevirdiğimiz ,meşe oynadığımız günler geride kaldı.ne yapalım.elimizden
birşey gelmiyor.teşekkürler kardeşim.

122 sayı basılmıştı...
Bu ilk sayı hepimizde benzer duygular uyandırıyor. Onu paylaştığım ilk günden beri çok güzel tepkiler aldım. Bu benim için çok sevindirici idi.
Duygularını ifade eden tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum, asıl paylaşım bu.

Son düzenleme:

terzi yalcın

Yeni Üye
11 Ocak 2013
3
3
Emeği geçen herkeze teşekkürler. Çocukluğumun, kaybettiğim değerli dergilerini bana tekrar verdiğiniz için çok mutluyum.

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
2,954
8,278
Sevgili kardeşim, verdiğiniz linkten indirme yapamıyorum. Kontrol eder misiniz?

Linkin üzerine gelerek sağ klikle "Bağlantı adresini kopyala"
seçeneğini işaretleyelim. Kopyaladığımız adresi kullandığımız
web tarayıcısının adres bölümüne yazıp "enter" tuşuna basalım.
İlgili dosyanın inmeye başladığını göreceğiz. İyi okumalar dilerim.