Son Zıpır Sayı 012 (06-13 Haziran 1997)

Deejay

Onursal Üye
13 Kas 2009
310
2,841
Mersin City
zsq8lh7pev1z0lf6g.jpg

Sayı 012

Arkadaşlar Sandığı açtım :) Tarayıcım ve boş zamanım da var..Hep indirmek olmaz. Biraz da yükleyelim :)

Keyifli Okumalar

Moderatör tarafında düzenlendi:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,678
İstanbul
Herkesin bir zamanı var. Demek DeeJay dostumuzun zamanı da gelmiş. Çalışmalarını bekleyenlerin başına beni yazabilirsin sevgili syntetica. Devamının geleceğini düşünerek "Mizah ve Karikatür Dergileri" forumunun altında Zıpır'a ait kendi bağımsız başlığını açtım.

Sevgili dostumdan küçük bir ricam olacak. Resimler isimlendirilirken her resimin aynı sayıda rakam içermesine dikkat edebilirsek bazı okuma programlarında ortaya çıkan sayfa sırası karışıklığını önlemiş oluruz. 1, 2, 3, 4, 5, ...., 10, 11,... gibi değil de 01, 02, 03, 04, 05, ..., 10, 11, ... diye numaralandırmaktan bahsediyorum.

Çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Deejay

Onursal Üye
13 Kas 2009
310
2,841
Mersin City
Herkesin bir zamanı var. Demek syntetica dostumuzun zamanı da gelmiş. Çalışmalarını bekleyenlerin başına beni yazabilirsin sevgili syntetica. Devamının geleceğini düşünerek "Mizah ve Karikatür Dergileri" forumunun altında Zıpır'a ait kendi bağımsız başlığını açtım.

Sevgili dostumdan küçük bir ricam olacak. Resimler isimlendirilirken her resimin aynı sayıda rakam içermesine dikkat edebilirsek bazı okuma programlarında ortaya çıkan sayfa sırası karışıklığını önlemiş oluruz. 1, 2, 3, 4, 5, ...., 10, 11,... gibi değil de 01, 02, 03, 04, 05, ..., 10, 11, ... diye numaralandırmaktan bahsediyorum.

Çok teşekkür ediyorum.

peki hocam anladım..zaten taramalarla ilgili bir iki soru soracaktım..mesela tararken kaç dpi ideladir ? Çözünürlük minimum ne olmalı..bir de büyük boy dergileri tararken sığmadığı için baya uğraştırıyor.Bunun bir püf noktası var mı ? Mesela bu paylaştığım dergi için her sayfayı iki defa tarayıp hepsini birleştirmek için en az 1 saat ugraştım..tabi biraz da acemilikten uzun sürdü..daha kısa sürmesi için ne yapmak lazım..

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,811
Çözünürlük 300 dpi olmalı, A4 scanner yaygın olduğundan Gırgır boyutlu
dergileri birleşecekleri yer paylı olarak 2 kere çekip Photoshop'ta birleş-
tiriyorum. Başka panaroma programları ile de yapan var ben Photoshop'u
tercih ediyorum. Takıldığın yerde yardım edecekler bulursun. Kolay gelsin..

Deejay

Onursal Üye
13 Kas 2009
310
2,841
Mersin City
Tabii ki, isteriz, hala ne duruyorsun :) Varsa Mister No falan da araya sıkışteriver, tabii forumda olmayan sayılardan..

maalesef Mister No yok bende..daha doğrusu zamanında pek takip etmedim bu tarz romanları..fakat akşam gazetesinin ilavesi renkli tommiksler var 15 adet..Bi sıkıntı olmazsa ilerde yüklerim onları da