Zeplin Çizgi Roman Gazetesi Sıralı Listesi

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
Zeplin Çizgi Roman Gazetesi

"Zeplin’in ilk sayısı 7 Aralık 1991 tarihinde yayınlandı. Yedi hafta boyunca Aybeniz Esen, Aydın Gündüz, Ayhan Dede, Bülent Morgök, Can Baytak, Çetin Şan, Ercüment Mesut, Erhan Erbey, Erhan Nuhoğlu, Fatih Hüseyinoğlu, Ferhat Ertürk, Güven Erkin Erkal, Hakan Alpin, Haluk Alpin, Vedat Özdemiroğlu, Kenan Yarar, Mehmet Uğur, Metin Ferhan, Murat Bozkurt, Nuri Kurtcebe, Özgür Yici, Paçaro, Rıza Kuruüzümcü, Sefer Selvi, Sönmez Karakurt, Tarık Tolunay, Yıldırım Örer’den oluşan yazar ve çizer kadrosuyla yayınlanan gazetenin sahibi Hasan Gündüz, yazı işleri müdürü Aydın Gündüz, genel yayın yönetmeni ise Bülent Morgök’tü. 2000 liraya satılan 10 sayfalık gazete, 25 Ocak 1992 tarihinde yayınlanan 7. sayısından sonra kapandı.

Gazetenin kapanmasındaki en büyük etkenin satışların düşüklüğü olduğu düşünülmelidir. Yedinci ve son sayıda ölçüsünü küçülten, sayfa sayısını azaltan, ancak fiyatında bir değişiklik yapmayan (kuramsal olarak küçülme ile fiyatını arttırdığını da ileri sürebiliriz) gazete, reklam gelirinin de yeterli olmaması yüzünden kapanmak zorunda kalmıştır."

Alıntı:
Bilinmeyen En İyi Mizah ve Çizgi Roman Dergileri - aksamsefasi
ZEPLİN Çizgi Roman Gazetesi - yeryüzü

48833394173_3575ed292e_o.jpg

Zeplin Çizgi Roman Gazetesi Sayı 1 - 07.12.1991 tayyare
Zeplin Çizgi Roman Gazetesi Sayı 1 - 07.12.1991 gorgon&aksamsefasi

Zeplin Çizgi Roman Gazetesi Sayı 2 - 21.12.1991 murataral
Zeplin Çizgi Roman Gazetesi Sayı 2 - 21.12.1991 gorgon&aksamsefasi

Zeplin Çizgi Roman Gazetesi Sayı 3 - 28.12.1991 gorgon&aksamsefasi

Zeplin Çizgi Roman Gazetesi Sayı 4 - 04.01.1992 murataral
Zeplin Çizgi Roman Gazetesi Sayı 4 - 04.01.1992 gorgon&aksamsefasi

Zeplin Çizgi Roman Gazetesi Sayı 5 - 11.01.1992 Melih41
Zeplin Çizgi Roman Gazetesi Sayı 5 - 11.01.1992 gorgon&aksamsefasi

Zeplin Çizgi Roman Gazetesi Sayı 6 - 18.01.1992 Melih41
Zeplin Çizgi Roman Gazetesi Sayı 6 - 18.01.1992 gorgon&aksamsefasi

Zeplin Çizgi Roman Gazetesi Sayı 7 - 25.01.1992 murataral
Zeplin Çizgi Roman Gazetesi Sayı 7 - 25.01.1992 yazicizahmet
Zeplin Çizgi Roman Gazetesi Sayı 7 - 25.01.1992 gorgon&aksamsefasi

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,781
15,129
Zeplin, Türkiye'nin ilk ve tek çizgiroman gazetesiydi. Ofisi Kadıköy'e Caferağa Kapalı Spor Salonunun olduğu yerdeydi. Bu güzel ve değerli paylaşım vesilesiyle Zeplin'den sevgili Aydın'ı, Bülent'i, Paçaro'yu, Nuri abimizi, Yıldırım'ı ve Kenan'ı sevgiyle anıyorum. Hepsi çok değerli çizgiromancılarda.

Son düzenleme:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
Sevgili dostumuz tayyare yine çok hoş bir sunum yapmış. Teşekkür ediyorum. Bir de kendisinde bulunan Zeplin sayıları ile ilgili müjdeli bir haber vermiş. Boyutları nedeniyle taraması biraz zahmetli olacak. Bende de tüm sayılar mevcut olmalı. Kontrol edip 3. sayıyı üstadına yani Melih41'e ulaştırmam lazım; bu boyutta bir tarama beni aşar. :)

Tekrar teşekkürler.

tetrax

Süper Üye
21 May 2017
275
645
Ankara
Sn. Tayyare; kısa bir süre içerisinde çok büyük katkı sağladınız. Gerek paylaşımlarınızla, gerek düzenlediğiniz listelerle... Ayrıca imzanızdaki resim de çok hoş olmuş (Tora-Tara)... Emekleriniz için çok teşekkür ederim...

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
Sevgili dostumuz tayyare yine çok hoş bir sunum yapmış. Teşekkür ediyorum. Bir de kendisinde bulunan Zeplin sayıları ile ilgili müjdeli bir haber vermiş. Boyutları nedeniyle taraması biraz zahmetli olacak. Bende de tüm sayılar mevcut olmalı. Kontrol edip 3. sayıyı üstadına yani Melih41'e ulaştırmam lazım; bu boyutta bir tarama beni aşar. :)

Tekrar teşekkürler.

Ben teşekkür ederim nazik sözleriniz için. Büyük ihtimalle o boy tarama beni de aşar, ama once "gırgır boy" bir kaç tarama deneyeceğim (Rh+, Otlak), eğer becerebilirsem bunu da denemeyi düşünüyorum.

A3 tarayıcı baktım, 2500 civarı fiyatlar var. Kızın okul taksidi falan, şu sıralar pek iyi fikir değil. :d

Hayırlısı... :)

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
Sn. Tayyare; kısa bir süre içerisinde çok büyük katkı sağladınız. Gerek paylaşımlarınızla, gerek düzenlediğiniz listelerle... Ayrıca imzanızdaki resim de çok hoş olmuş (Tora-Tara)... Emekleriniz için çok teşekkür ederim...

Çam sakızı çoban armağanı... :) Yıllardır taranmakta olan külliyatın yanında bir katre değil aslında.

Tara-tara mı beğendiğiniz için ayrıca teşekkürler. Çok sıkıcı bir iş, insana böyle şeyler yaptırıyor işte :Ğ

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Çam sakızı çoban armağanı... :) Yıllardır taranmakta olan külliyatın yanında bir katre değil aslında.

Tara-tara mı beğendiğiniz için ayrıca teşekkürler. Çok sıkıcı bir iş, insana böyle şeyler yaptırıyor işte :Ğ

İnsanın iyi ki sıkıcı bir işiniz var diyesi geliyor sevgili tayyare...

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
E hadi bakalım, geriye kaldı sadece 3. sayı.

Yok mu bir Zagor, bir Mister No, bir Kızılmaske, bizi bu dertten çekip çıkaracak? :)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
Melih41 üstadımıza iletip yardımını rica edeceğim. Gıyabında konuşuyoruz ama okur muhtemelen bu mesajı. :) Ben tarayamam bu gazeteyi, beceremem. :)

zpln3-935935.jpg

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
Hocam, yukarıdaki tarama makul ölçülerde kabul görebiliyorsa eğer, son çare olarak ben de elimden geleni yapmaya çalışırım.

Akşamsefası arkadaşımız da gönüllü olmuş zaten. Hadi bakalım, bitiyor inşallah :)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
Hocam, yukarıdaki tarama makul ölçülerde kabul görebiliyorsa eğer, son çare olarak ben de elimden geleni yapmaya çalışırım.

Akşamsefası arkadaşımız da gönüllü olmuş zaten. Hadi bakalım, bitiyor inşallah :)

Kesinlikle kabul görür. Görür de bunu kargolamak biraz eziyetli. Gazete ikiye katlanmış vaziyette. Senin de paylaştığın 1. sayıda olduğu gibi kat yeri biraz sıkıntılı. Kargo ile göndermek için gazeteyi bir kez daha katlamak lazım ki sonrasında sağ çıkar mı bilemedim. Ama şunu yapabiliriz:

Önümüzdek hafta sonu derneğimizin gerçekleştireceği etkinliğe geleceksin ya; orada teslim ederim sana...

Anlaşıldığı üzere bu bir davettir. :)

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201

Kesinlikle kabul görür. Görür de bunu kargolamak biraz eziyetli. Gazete ikiye katlanmış vaziyette. Senin de paylaştığın 1. sayıda olduğu gibi kat yeri biraz sıkıntılı. Kargo ile göndermek için gazeteyi bir kez daha katlamak lazım ki sonrasında sağ çıkar mı bilemedim. Ama şunu yapabiliriz:

Önümüzdek hafta sonu derneğimizin gerçekleştireceği etkinliğe geleceksin ya; orada teslim ederim sana...

Anlaşıldığı üzere bu bir davettir. :)

Sahi nerede benim Zeplin'in 3. sayısı? :D