Zembla İ. Alpagut Haftalık Mecmua(125-150 Kuruş Arası) 182

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Değerli Dostlar;

bu sayıda "Takuba'nın Çılgınlığı" adlı öykünün son kısmı var. Kozmik odaların açılıp gün yüzü görmemiş belgelerin ortaya saçıldığı bir dönemde bir HSYK kararnamesi ile Urfa'dan Adana'ya yapılan bir tayini açıklamaya benziyor bu paylaşım ama madem ki önceden planlamışım, yapalım o zaman...

Sevgi & Saygı

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,188
Evet, Bu kitabın yayım tarihi de 1973...
Yani kozmik altı diyebiliriz herhalde...
Bence harika bir paylaşım;
teşekkürler sevgili kardeşim.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
98
165
denizci
Kozmik Oda Sorunsalı

Rasmus Mandrake'nin atası olabilir belki :d, eline sağlık üstadım :)

Neyse, ben Kozmik Oda ile ilgili acı gerçeği artık açıklıyorum :(, içeri giremeyeceğimiz kesin yani:'(

yusuf.jpg

12 Şub 2010
15,006
543,799
Zembla, Mini Ringo, Swing, Savaş, Yüzbaşı Volkan ve benzerleri

Kimimizin çocukluğu, kimimizin ergenliği, gençliğinin

Bulabildiğimizde, okuyabildiğimizde mutlu olduğumuz, kendimizi şanslı saydığımız çizgi romanlarımızdır

Teksas, Tommiks, Teks, Kinova, Tenten, Red Kit, Karaoğlan, Tarkan ve diğerlerinin yanında onlarla birlikte bize can yoldaşlığı yapan ve hala terk etmediğimiz dostlarımızdır

Az sayıda basıldığı veya nadir bulunduğu, nadir olduğu için kimi turşucularca saklanan, gizli tutulan metres misali kıskançlıkla gözlerden ırak tutulan çizgi romanlar aslında yukarıdaki asil gözdelerimiz kadar güzel olmamakla birlikte ulaşılması zor çizgi romanlar olup

Çizgi Diyarı felsefesi uyarınca mümkün olabildiğince esaretten kurtarılarak tüm çizgi roman severlerin istifadesine sunulma çabasının bir sonucu olarak ve esirci turşuculara ince kıyım gönderme babından kozmik oda gibi nitelemelerle azad edilmeye çalışılmaktadır

Bolluk içinde yüzerken ve en güzel nimetlerden kıtlık kaygısı taşımadan yararlanırken bu güzel nimetlerin değerini asla ve asla küçümseyemem. Onların değerini anlamak için onların yokluğunu, kıtlığını görmem gerekmez. Bolluklarında bile değerlidirler benim için

Gönülden gelerek yapılan bu güzel Zembla paylaşımı için teşekkür ediyorum sevgili Nadir

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,051
75,670
hiçbiryerde :)
zmblaglybn18206.jpg

Zembla deyip geçmeyelim dostlar.
Kelime dağarcığımda olmayan
bu sözcüğü bilen var mı?
Eline sağlık ağabey, teşekkür ederim...