Zembla İlh.Alpgt Haftalık Mecmua(125-150 Krş) No 118 - Karanlık İçinde/Gençlik Pınarı

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,661
Kasımpaşa
Zembla İlhami Alpagut Haftalık Mecmua(125 Kuruş-150 Kuruş Arası) No 118 - Karanlık İçinde/Gençlik Pınarı

file

file

file

Bırak kalsın masada ekmek
Testide su
Ayna puslu, pencere camı kirli
Bırak kalsın saçların dağınık,
Gözlerin uykulu.
Saksıdaki çiçek susuz, kedi
Yalını bekler bir köşede
Bırak kalsın meyve ağaçta,
Kırlangıç havada
Dama düşen ince yaz yağmuru...
Yoruldun artık, bütün gün
Didinip durdun
Toprak bile, gök bile, deniz bile
Bir yerde yorulur
Bırak kalsın süpürge duvarda,
Sabun kovada
Anne, gel yanıma otur.

ahmet erhan

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Bu hayatta yorulur insan.Şair çok güzel betimlemiş.
Değerli katkılarınız için çok teşekkür ederim üstadım.
Zembla dünyasında konuşan hayvanlar,dostluklar Rasmus ve Yeye ile kahramanlıktan ziyade dostluk temasının ağır bastığını düşündüğüm eşsiz bir eser.
Ormanlar sürprizlerle doludur.
Çizgi kahramanların geneli bekarlığı tercih eder.
Takuba nın ısrarı bile sonuç vermez.
Örümcek Adam nihayetinde evlendi ,Red Richards da evli kahramanlar listesinde,
Buradan çıkartılması gereken sonuç senaristlerin medeni durumu durum değil galiba.
Çizgi dünyasında medeni durum incelemesi gibi garip bir duruma evrilecek hadise.
Son zamanlarda edebiyatta şairler aranıyor listesinde adeta.
Bir coğrafya da şair yetişmiyorsa ,halk ozanı çıkmıyorsa ,sanat oluşmuyorsa manevi olarak yenilenme tazelenme mümkün değildir.
İlla müzik illa müzik derken son zamanlarda içimde ki bene dokunabilen bir şarkı nadiren buluyorum.
Belki bir şarkı belki bir şiir misali dönüp Yahya Kemal okuyorum,Atilla İlhan dinliyorum,Can Yücel i arıyorum.
Güzel ve değerli şeyler daha da az bulunur oldu.
Geçende bir arkadaşa Hasan Hüseyin Korkmazgil in şiir kitabını hediye edecektim el cevap bin yanıt bende his uyandırmıyor olunca olabilir dedim.Kitabı kendime sakladım.Gastronomi ile ilgilendiğimiz kadar sanatla uğraşsak insanlığa ışık tutardık.
Çıldırmış şairlerin saf saf dolaştığı o bilinmez diyarda bir yer ayırtabilmek mümkün olsaydı keşke.
Değerli eser için çok teşekkür ederim.
Saygılarımla.