Zembla 105 - Bombanın Hayaleti

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,824
52,199
Kendi Koltuğunda
Zembla İ. Alpagut Haftalık Mecmua(125-150 Kuruş Arası) 105 - Bombanın Hayaleti (Düzenleme)

:38:Komutanımın taradığı bu kitabı bol yahnili pardon tek sayfalı yapıp üzerine sos ve baharatlarla süslenmiş güzel bir yemeğe ne diyorum ben kanımda acıktı ya zaten her saat acıkıyorum bu şeker hastalığından neyse buyurun..
Scan : Komutan (Ertuğrul)
Edit : Beymelikli18
Abolardis nezdinde tüm dostlarımıza
Herkese hayırlı cumalar ve hayırlı işler dilerim
İyi seyirler..:24: Kaliteli olarak sadece 22 megabayt 52 sayfa

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Üstadım çok teşekkür ederim.
Bu aralar iş üstü iş yoğunluğu nedeniyle görünmez adam olarak forumlardayım.
Nezaketiniz için teşekkür eder emeği geçen dostlarımıza minnettar olduğumu belirtmek isterim.
Çizgi roman sevgimiz umarım hiç bitmez.
Ve umarım ki bizden sonra ki kuşaklar bu bayrağı daha ileriye götürürler.
Sonuçta belirli yaşlarda ki insanlar olarak ben kendimi çok şanslı görüyorum.
Varlığı ve yokluğu biliyoruz.
Zorluğu ve güçlüğü biliyoruz.
Kıtlığı ve darlığı biliyoruz.
Kesilmiş elektrik altında elimizde mum ışığı ile çizgi roman okumanın ve bir bardak sıcak çay içmenin ne demek olduğunu biliyoruz
Para bulamayıp alamadığımız çizgi romanların önünden her gün geçmenin ne demek olduğunu biliyoruz.
Paylaşmanın ve muhabbetin ne demek olduğunu , destek olmanın ne demek olduğunu biliyoruz.
Dostluğun , kadirşinaslığın ne demek olduğunu biliyoruz.
Karşılıksız bir biçimde saatlerce tarama ve düzenleme yapan değerli dostlara içtenlikleri , katkıları için çok teşekkür ederim.
Gerçek kahramanlık budur aslında.
Bu kadar çizgi roman okuyupta iyi ve kötü , zalim ve mazlum , ezilen ve ezen paradoksu ile yoğrulan okurların kitap paylaşımı ve bunu karşılık beklemeden yapmaları bana göre kitapların içselleştirilmesinin en güzel örneğidir.
Şöyle bir bakıyorum Kaf Dağı'nın ardında ki çocukluğuma zor bir süreç içerisinden gelirken kozmik oyunda ihtiyacım olan zorluk ve belaların karşıma çıkartıldığını düşünüyorum.Hepsi benim denemem gereken , tecrübe etmem gereken şeylermiş aslında.
Bende ki önceki insan oğulları gibi.
Çizgi romanlarda öyle.
Öylesine adalet ve iyilikle ilgili kitaplar okuduk ki hakkın yerini bulmadığı bir tane çizgi roman yoktur herhalde.
Okuduğum kitaplardan çıkarttığım dersler var.
Okuduğum üzerinde düşündüğüm çokça düşündüğüm kitaplar var.
Çizgi romanlarda öyledir benim açımdan.
Çizgi romanlardan aldığım dersler var.
Paylaşmak , karşılıksız paylaşmak kesinlikle paylaşmak , elinden geleni yapmak ve fedakarlık duygularıyla bunları yapabilmek.
Eğer böyle hissediyorsanız bana göre gerçek anlamda bir çizgi roman okuru olmuşsunuz demektir.
Eğer bunları iç dünyanıza aktaramıyorsanız biraz daha zamana ihtiyacınız var demektir.
Bilmekten anlama noktasına gelene kadar geçmesi gereken sürece ihtiyacınız var demektir.

----------------------------------------------------------
Yukarıda kişisel görüşlerimi paylaşırken bu zorlukları bilerek ve anlayarak bizler için paylaşım yapan bütün dostlarımıza çok teşekkür ederim.
---------------------------------------------------------
Üstelikte şahsıma yapılan ithaf nedeniyle onore olduğumu , çok mutlu olduğumu ayrıca ifade etmek istiyorum.
----------------------------------------------------------
Paylaşım sanatı için kendi adıma çok fazla bir şey yapabildiğimi sanmıyorum.Ben bende olanın herkeste de olması gerektiğine inananlardanim.
Bende olan sende yoksa ve ben bundan rahatsızlık duymuyorsam benlik hapishanesinde kendi benimle volta atıp duruyorum demektir.
Ben katkı sundukça kendimi daha iyi hissediyorum.
Ben insanlar mutlu oldukça daha mutlu oluyorum.
Kendinize çok iyi bakın.
Ben ve biz yok hepimiz bir olalım.