Zembla İ. Alpagut Haftalık Mecmua(125-150 Kuruş Arası) 089 - Varyete Temsilleri

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,844
136,637
ertu_rul-001.jpg

İyi okumalar dilerim.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,629
24,259
Zembla bende çok ayrı bir yeri olan bir yayındır.Ülkemizde yayınlanan en güzel yayınlardan biridir.Emeklerinize sağlık.Geçen aylardaki Zembla tam macera listesi konusunda ki paylaşımlar aklıma geldi.En son Sayın Can Amca sağolsun Kara Kaplan'ı bizimle paylaşma nezaketini göstermişti.Tam bir uyum içinde bitirilmişti.Sayın İlkhan Tok un diğer sanat severlerin katkılarıyla nihai hedefe ulaşılmıştı.Ah bundan 20 - 30 sene evvel şu imkanlar elimizde olsaydı.Yarım kalan seriler ve maceralar iletişim yok biz zannediyoruz ki sadece biz çizgi roman okuyoruz.Öyle değilmiş tabi zamanla anlıyoruz.İletişim olmadığı zaman böyle düşünmekte gayet normal.Sonra digital kitaplar dönemi buna 2.evre diyebiliriz çizgi roman tarihimiz açısından.Sonra serbest paylaşım dönemi ile şu anda 3.evrenin içindeyiz.Daha ne kadar evrilir tahmin etmek güç şimdiden yol almaya devam ediyoruz.Geldiğimiz serbest paylaşım evresinde hemen herkesin bir şekilde katkısı oluyor.Kimi tarama yapıyor , kimi düzenleme , kimi balonlama ( bana göre çeviri ve balonlama hem düzenleme içinde olmalı ) , kimi yorum yazıyor.Geldiğimiz nokta iyi ama yeterli değil.Serbest paylaşım dönemi dediğim evreyle birlikte umutlarım iyice arttı.Bizler interneti sonradan görmeler gibi sonradan öğrendik.ABD nin en büyük icadı ile sonradan tanıştık.Şaşkınlığımızı üzerimizden ancak atabildik.Digital kitaplarla tanışmamız gibi.Bu kadar merhaleden sonra daha iyi zamanlara daha önemli günlere daha dostça daha sevgi dolu bir arada ilerleyebiliriz.Çizgi roman evrensel bir değerdir.Çizgi roman herkesin hakkıdır.Sanat herkesin hakkıdır.Demokrasi herkesin hakkıdır.Güzel olan her şey insanın kalbinde bir şeyleri harekete geçirir.Barış Manço nun Dönence de dediği gibi biliyorum , duyuyorum , uzaklarda bir yerlerde türküler söyleniyor.Şenlik ateşi yanıyor çok şükür yerinizi almayı unutmayın paylaşım için çok teşekkürler, Saygılarımla.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
301,994
1. seri Zembla için,
1. sınıf düzenleme için
ve de emeklerinizin için teşekkür ediyorum kardeşim.
Eksik olmayın...
Selam ve saygılar...

52308R.gif

savok

Admin
30 Eki 2009
19,987
83,520
Kasımpaşa
Zembla ve kaptan swing birde Tarzan vardı, benim çocukluğumun ucuza alınabilen defalarca okunmasına rağmen yine de okunabilen çizgi romanlarından olması hasebi ile her zaman favorilerimdir.
Teşekkürler komutan.