Conan the Barbarian 098 - Sea-Woman - Deniz Kadını

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,026
Mersin
Çizgiroman aşıgı olupta Conan sevmeyenimiz ve bir dönem de tüm conan külliyatına merak sarıpta kendi çapında bir çalışma yapmayanımız yoktur herhalde, işte bunlardan biri olarak bende bu aralar kendi çapımda ve istediğim tarzda birşeyler yapıyorum,(çok uzun ve detaylı bir çalışma oldugundan şimdilik bahsetmeye gerek yok)
Ama dedim ki madem birşeyler yapıyorsun bari siteye de bir hayrın dokunsun :Ğ:Ğ ve baktım ki en çok sevdigim seri olan CTB serisininin orjinal çevirilerinde eksik maceralar var, o zaman hazır Türkçeleride var bari balonlayayım dedim fakat orjinal metinle çeviri arasında bayağı fark var( balonlama yapılacak yerin darlıgımı yoksa çevirenin kendi yorumlamasından mıdır nedir? ) ,bunun üzerine hadi bari orjinal metne sadık kalarak çevirsinide yapta tam olsun dedim ve bu ilk çeviri/balonlama çalışmasını huzurlarınıza sunuyorum. kısmet olursa ve çeviri/balonlamayı da begenirseniz yavaş yavaş bu serideki eksikleri tamamlayacagım.

not: zembla çalışması devam ediyor telaş yok :d:d:d

Conan_The_Barbarian_v1_098_00_FC.jpg

Conan_The_Barbarian_v1_098_01.jpg

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,847
Navajo Köyü
Hemen indiriyor ve çok teşekkür ediyorum.
Tek sıkıntı Conan arşiv dizilerini nasıl düzenleyeğim.
Maalesef arşiv düzenlemeleri tarama yapmak gibi zor. :(

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,352
Üstadım vallahi özlettiniz kendinizi.Siz emek sarfedersiniz de kötü bir şey çıkarmı ortaya.Elinize sağlık çok beğendim.Saygı duymamak elde değil saygı ve hürmetlerimle.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,991
13,508
Valla benim gözüm aç ilhan kardeş. Conan görünce dayanamam, sağolunuz.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Öncelikle paylaşımınız ve emekleriniz için teşekkür ediyorum Sayın "ilkhantok" kardeşim;
harika paylaşımlarınızın devam edeceğinden emin olarak selam ve saygılarımı iletiyorum.

52308R.gif

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu
Teşekkür ederim üstadım bu zahmetli çeviri balonlama için. Ellerinize sağlık.
Kısaca değinip "çok uzun ve detaylı bir çalışma" diye bahsettiğiniz mevzudan anladığım kadarı ile Kaptan Swing ve Zembla'da yaptığınız gibi orijinal sıralı bir Conan serisi planlıyorsunuz.
Şayet böyle bir çalışma yapıyorsanız buna hiç gerek olmadığını söylemek isterim. Conan the Barbarian sıralı serisini gözden geçirirseniz zaten bu çalışmanın yapıldığını görürsünüz. Her bir sayının altında hangi seride, hangi sayıda yayınlandığını bulabilirsiniz. Ve Conan the Barbarian çeviri balonlamaları da orijinal sırasına göre düzenlendiği için eksik sayıları balonlamak da aynı yola çıkar nihayetinde. Bunun haricindeki çalışmalar zaman ve enerji kaybından başka bir şey olmaz diye düşünüyorum...
Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum. Eksik kalan Zemblaların çevirisini bekliyorum. Teşekkürler.

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,026
Mersin
Teşekkür ederim üstadım bu zahmetli çeviri balonlama için. Ellerinize sağlık.
Kısaca değinip "çok uzun ve detaylı bir çalışma" diye bahsettiğiniz

Dostum dediğin şekilde bir çalışmanın faydasız olacagına hemfikirim, benimkisi şu an planlama aşamasında olan bir çalışma, mesela daha marvel patentini almadan Conanın ilk macerası sayılan Stan lee ve roy thomas imzalı starr the slayer ( avcı veya katil starr ) diye kısa bir macerası var Conanı buradan yarattıkları söyleniyor( bununda en kısa zamanda çevirisi yapılacaktır :) ),bununla birlikte mesela fil kulesi macerasının şuana kadar(darkhorse da dahil) 5 ayrı çizim ve uyarlaması var,
uzunca söylemek gerekirse daha plan aşamasında :rolleyes::rolleyes:

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu

Dostum dediğin şekilde bir çalışmanın faydasız olacagına hemfikirim, benimkisi şu an planlama aşamasında olan bir çalışma, mesela daha marvel patentini almadan Conanın ilk macerası sayılan Stan lee ve roy thomas imzalı starr the slayer ( avcı veya katil starr ) diye kısa bir macerası var Conanı buradan yarattıkları söyleniyor( bununda en kısa zamanda çevirisi yapılacaktır :) ),bununla birlikte mesela fil kulesi macerasının şuana kadar(darkhorse da dahil) 5 ayrı çizim ve uyarlaması var,
uzunca söylemek gerekirse daha plan aşamasında :rolleyes::rolleyes:

Ohooo, çok güzel çalışmalar yapılıyor desene. Uzun ve detaylı deyince... :)
Neyse, beklemeye başlıyorum ben. Ön sıradan yerimi ayırttım.

muratusta

Süper Üye
14 Ağu 2012
570
2,148
İSTANBUL
Sevgili ilkhantok öncelikle conan paylaşımınız için çok teşekkür ederim.
Ben bir conan sever olarak zaten avatarımdan da belli conan paylaşımları benim için çok değerli,hatta parlatmadan böyle dahada güzel geliyor bana görüntü olarak.
Yalnız affına sığınarak bir şey sormak istiyorum, sayfaların bir çoğu eksik mesela 4-5-8-9-12-13-18-19-20-21 sayfalar eksik düzenlerken gözünden kaçtı herhalde bir incele istersen.
Saygılar sevgiler.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu
Sevgili ilkhantok öncelikle conan paylaşımınız için çok teşekkür ederim.
Ben bir conan sever olarak zaten avatarımdan da belli conan paylaşımları benim için çok değerli,hatta parlatmadan böyle dahada güzel geliyor bana görüntü olarak.
Yalnız affına sığınarak bir şey sormak istiyorum, sayfaların bir çoğu eksik mesela 4-5-8-9-12-13-18-19-20-21 sayfalar eksik düzenlerken gözünden kaçtı herhalde bir incele istersen.
Saygılar sevgiler.

Üstad paylaşımda bir sıkıntı yok. İsterseniz bir daha indirip bakın. Hatta winrar ile açın, muhtemelen indirirken hata olmuştur, yeniden kontrol edin.

muratusta

Süper Üye
14 Ağu 2012
570
2,148
İSTANBUL
Sevgili shoryuken düzenleme sıralamasında sıkıntı yok zaten.
Kitabın altındaki sayfalara bakarak söyledim ben 3 den 6 sayfaya atlıyor 7 den 10 a 11 den 13 e atlıyor 17 dende 22 ye atlıyor kitabın altında görünen sayılara bak anlarsın.
Saygılar sevgiler.

sonkişlali

Yeni Üye
23 Nis 2016
30
81
Kitabın altındaki sayfalara bakarak söyledim ben 3 den 6 sayfaya atlıyor 7 den 10 a 11 den 13 e atlıyor 17 dende 22 ye atlıyor kitabın altında görünen sayılara bak anlarsın.
Saygılar sevgiler.
arkadaş bana sorarsanız arkadaşın prgsinde gerekli resim formatlarını tanumadığı için göremiyor winrararla dosyayı aç içindeki dosyalerdan hangisinin uzantısı jpegden farklıysa convert edip jpege çeviriniz sonra sıkıştırıp cbr yapınız.

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,026
Mersin
Saygılar sevgiler.
Dostum,sende dikkat edersen bir sonrasında numara atlayan sayfanın altında" continued after next page " yazıyor( yani maceraya ara veriyoruz size başka şeyler okutacagız ondan sonra devam edecegiz diyor :Ğ:Ğ:Ğ), tarayan yabancı arkadaş aradaki reklam veya yazı olan sayfaları almamış ve böyle uygun görmüş paylaşmış, zaten bizim için önemli olan maceramıza bir zeval gelmemiş.
saglıcakla;

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,999
denize sıfır
İlkhan ustadan kaçan liste henüz görülmemiştir.:)
Bence biraz PhotoShop çalışmalı.
Yazılar balondan taşıyor, satır araları fazla aralık vs.
Bunları yapmak için mecburen Şop öğreneceksin dostum.:)
Takıldığın yerde yazabilir-arayabilirsin.:)

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,026
Mersin
İlkhan ustadan kaçan liste henüz görülmemiştir.:)
Bence biraz PhotoShop çalışmalı.
Yazılar balondan taşıyor, satır araları fazla aralık vs.
Bunları yapmak için mecburen Şop öğreneceksin dostum.:)
Takıldığın yerde yazabilir-arayabilirsin.:)
yav o kadar da dikkatli yapmaya çalışmıştım, bir kapakta taşıyor du onu biliyorum, neyse inceleyip ögreneceğiz şu şop neymiş bir bakalım :S:S

muratusta

Süper Üye
14 Ağu 2012
570
2,148
İSTANBUL
O yazıyı şimdi gördüm.Demekki araya reklam almışlar bende sayfalar eksik sandım.Millette winrarla aç falan diyor.jpg yap cbr ye çevir dediler güldüm sayfanın altındaki rakamlar diyorum anlatamadım.Neyse sen açıklamayı yaptın zaten.
Teşekkür ediyorum.Saygılarımla.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,617
İzmir
Arkadaşlar arşiv düzenlemesi sırasında yanlışlıkla bu sayının orijinalini silmişim.
Orijinal sayıyı yükleyebilir misiniz?