Zembla Tam Macera Listesi - Yırtıcı İbiş

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
file

file

Tarama : Sarkomer
Düzenleme : Ertuğrul

Saygılarımla...
Paylaşıma devam...:wbtr:

Moderatör tarafında düzenlendi:

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Çok kıymetli iki tane Zembla. Teşekkürler, arkadaşlar.

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,357
53,636
TAM 35
İki değerli abime sonsuz teşekkürler.Hikayeye adını veren İbiş İstanbul'un fakir semtlerinden birinde büyümüş hem öksüz hemi de yetim bir garip oğlandır.Kimsesizliğinden mütevellit hep itilip kakılmıştır.Doğumunda kendisine ömür boyu sıkıntı yaratacak bu ismi hangi üstün zekalı ebeveyninin verdiği bilinmemektedir.Zaten ebeveynleri ortada hiç olmamış,kendisi cami avlusunda bulunduğunda,"Bunun adı İbiştir haaa" şeklinde kese kağıdına yazılmış bir not kundağından çıkmıştır.
Gel zaman git zaman bizim İbiş tüm bu itilip kakılmalara dayanamamış "Yeter uleynn"şeklinde naralanarak çalıştığı kahvenin tüm Paşabahçe ince bellilerini kırmıştır.Köyünde ayılarla güreştiğinden namı ayı deviren Kamil olan ustası bu eylemine karşılık kendisini üç semt boyunca kovalamış zavallım İbiş kendini can havliyle limandaki gemilerden birine kaçak yolcu olarak atmıştır.Şu tesadüfe bakın ki gemi bizim Zembla'nın ülkesine gitmektedir.Bunu yakalayan gemi personeli denize atmak istemiş ancak her önüne geleni burnundan ısırdığından gemi kaptanın emriyle bir kafese kapatılmıştır.Kaptan "Lanet olsun ne yırtıcı herif bu yaa! gittiğimiz yerde salarız ormana başımızdan defederiz" diye bir karar almıştır.İşte yukarıdaki macera gemide üç ay boyunca samanla beslenen İbiş'in Zembla'nın başına ördüğü çorapları anlatmaktadır.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Sarkomer üstadımız tam maceraya taktı.Bu kısım bitcek der bizde sevinçten zil takıp oynarız.Üstadım varolunuz.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,953
Üst üste nefis paylaşımlarla Zembla kendine geldi doğrusu.
Her iki üstada da ayrı ayrı teşekkür ediyorum...

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
Ard arda gelen Zembla'larla ve Mehmet Ali hocanın yorumlarıyla keyfimize diyecek yok. Teşekkürler dostlar. (M. Ali hoca ne içtiyse aynısından ben de istiyorum.)

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Kapaktaki Zembla resmide tam İbiş olmuş.:D
Daha kötüsünü görmemiştim.
Teşekkürler hocam, İbiş kimi ısırmış hemen bakalım.:)

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Abi sustum sustum dayanamadım, soruyorum: İbiş isminde biri ne kadar yırtıcı olabilir? :)
Teşekkür ediyorum tam macera için, hocamın içtiğinden ben de istiyorum. :)