Zembla Tam Macera Listesi - BÜYÜ

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,186
... ve bugün...
Saygılarımla...

5Y1PZl.jpg

Xdrjvj.jpg
3An3Dr.jpg
1Nl3kG.jpg
byda2n.jpg
G3Og5v.jpg

Tarama ve düzenleme aşamalarından sonra paylaşım yapan tüm değerli dostların, paylaşılacak hale getirdikten sonra pırıl pırıl önümüze sundukları özellikle eski tarihli ve oldukça yıpranmış bazı kitapların mevcut halini gözler önüne sererek, bu emektar dostlarımızın bu işe ayırdıkları vaktin ve emeğin delili olarak bu sayfalar paylaşılmıştır.
Forumda mevcut olmayan ve iki ayrı kitaptan tamamlanan bu macera da en geç yarın aynı başlık altında siz değerli dostlara en güzel şekliyle sunulacaktır.
Sevgi ve saygılarımla...

Moderatör tarafında düzenlendi:

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,028
Mersin
kim ne derse desin bu muhteşem bir iş, resmen ölmüş insanı kalp masajıyla hayata döndürmek , tekrar canlandırmak
gerçekten eli öpülesi bir çaba ,teşekkürler dostum

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Kitap muhafazasında benimde hayli hatalarım oldu.Sonradan anlıyor insan özellikle demir zımbalı kitaplarda hayli tahrifat var.Kolilenmiş ÇR leri açıp bir bakıyorsunuz kitap paslanmış ders oldu zımbalı kitapların bütün bu aksamlarını Çıkardım.Şaka gibi gelecek ama Örümcek Adam kolleksiyunumu tararken ne buldum mıknatısla bakıyorum kalmasın demir diye ADAM ÇİVİ İLE TUTTURMUŞ KİTABI 3 adet küçük çivi.Kütüphaneci arkadaşlardan edindiğim bilgi şu kitap toz almayacak güneşe maruz kalmayacak araları asla açık olmayacak.Onlar arada özel solüsyonlarla temizlik yapabilme şansına sahipler bizim yok tabi özel makinelerde temizleniyor kitaplar.Yıllarca biriktirilen binlerce kitap bir anda metale yenik düşüyor.Benim naçizane tavsiyem özellikle nemli iklim bölgelerinde asla zımba , metal vs.kitaplarda bırakmayın.Sonra böyle emektar dostlar nereden bulacaksınız kitabı baskıya hazır hale getirecek.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,186
Düzenlenmiş macera linki eklenmiştir.
Tüm sevenlerine saygılarımla...

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey
Dün yazdım bugün baktım ki kitap gelmiş.Bu hız nasıl oluyor,düşünüyorum tek bildiğim itici güç sevgi,insan sevgisi ve çizgilere duyulan sevgi olmalı.Sayın sarkomer elinizin kaslarının her santimine nazar değmesin efendim.

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,028
Mersin
yorum yazmadan bir indereyim de görelim bakalım, dediği kadar iyimiymiş dedim ve şapka çıkartıp önünde eğiliyorum bu kadar emek çaba, karşılıksız sevginin tanımı ,sadece bir sayffa ile örnek veriyorum yukarıdaki sayfanın düzenlemmiş hali bu daha ne diyeyim
file

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,144
Kitap nereden ne hale gelmiş.
Baskıya hazır.
Emeklerin için teşekkürler can dostum.