Zembla Tam Macera Listesi-Hayvan Kırımı

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,029
Mersin
Şansa bak bu güne hangi macera denk geldi:p

Yoksula yılda bir et vermek yerine ,yoksullugu yok edecek bir sistem oluşturmayı akıl ettigimiz zaman dünya cennet olacaktır,
Bu arada sizler nasıl düşünüyorsunuz bilmem ama ben hayvan kesilmesine karşıyım, benim gibi düşünenlerle 5 kişi birleşip danaya gireceğimize 5 kişi birleşip insana giriyoruz, ve o ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz(mümkünse iş bile ayarlamaya çalışıyoruz)

benim dünya görüşüm benim dinimin ögretilerinden anladıgım bu....

hepinize mutlu bayramlar dilerim

file

file

Moderatör tarafında düzenlendi:

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey
Evet asıl önemlisi yoksulu birgün değil hergün hatırlama ve derdine çözüm bulmadır.İslamın özü bu aslında ama bugün kuranın neyi emrettiğini anlamayıp sadece et vererek kısa süreli vicdan tatminiyle işin içinden çıkmak aslında dinin ne olduğunu anlamak istememenin en açık ispatıdır.Oysa daha ilk ayette Allah biz insanı alakadan yattatık derken hem embriyo manasında alakayı hemde ilgi ve sevgi anlamında alakayı kasdeder.Yani kendi ırkdaşını sev ona sahip çık.Sadece insanı da değil herşeyi sev ve koru bugün ise kapitalist tüketim mantığıyla yok etme hastalığı insanlığın sonunu getirecektir.Sağol ilhan.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,315
Adana
Görüşlerinize tamamen katılıyorum sevgili İlhan Tok ve sevgili Serdary67... Önce insan sevgisini, birliği, beraberliği, dayanışmayı inşa etmeli...
Harika paylaşım için teşekkürler sevgili Üstadım...

bereket

Kıdemli Üye
30 Haz 2011
207
178
Saygıyla... Kurban yılda bir kesilir ve dağıtılır da malum, ancak bu eğer yılda bir gün et yenilen bir ülke ise o vakit acaba o müslümanlar ne yapmalıdır... Bu cevaplanmalı bence... İslamın anlaşılmayan öyle hususları var ki... Anlaşılsa ne aşsız ne işsiz kalır... Buna inanıyorum... Ancak helalinden zenginliğe veya miskinlikten yoksulluğa bir şey denemez ... Kurban için belirlenen nisab var ise yine de kesilmeli ve dağıtılmalı... veya öyle paylaşılmalı ki hem nisab miktarının altına, hem de kurban yükümlülüğünden düşülmeli... Zembla kimseyi öldürmeyen bir kahraman, bunu öğrendim... ama muhtemelen et yiyordur... ama et müptelası olmak, işte bu zarar... umalım en doğrusu ülkemizde çoğunluğa yayılsın... ve farklı düşünenler bir arada huzur içinde yaşasın...saygıyla...