Zembla Tam Macera Listesi-Ormanda Alarm

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Yeni bir çocugumuz oldu hayırlı olsun, bildiginiz gibi 2/5 kadar macerayı yerleştirememiştim biraz araştırınca Special Zembla olarak orjinal baskıları oldugunu keşfettim (gerçi biliyordum da) ve bu iki seri birlikte yayınlanmış( Zembla tem/1963, special Zembla haz/1964 tarihlerinde yayınlanmaya başlanmış) gerçi special Zembla uzun aralıklarla basılmasına ragmen normal seride olmayan maceralar da yayınlanmış( toplamda 175 sayı çıkmış ilk tespitlerime göre 91 adet yeni macera digerleri normal serinin tekrarı , aynı uygulama normal seride de mevcut) Türkiyede ise bu iki seriden keyfimize göre maceraları alıp tek bir isim halinde yayınlamışız,
Bu macerada Special Zemblanın 2. sayısı ve Normal seride hiç yayınlanmamış ; güle güle okuyun ama yavaş okuyun o kadar açıklama yaptık çabuk bitmesin bari :Ğ:Ğ:Ğ:Ğ

file

file

Moderatör tarafında düzenlendi:

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Sevgili İlkhantok kardeşim bayramınız kutlu olsun.Zor ötesi bir misyonu üstlenmişsiniz hakikaten.
Zembla'ları tam macera olarak okumak çok çok güzel.Emeğiniz için,sabrınız için,paylaştığınız için çok teşekkürler ederim,sağlıcakla kalın.