Zagor - Tam Macera - 084 - YANKI VADİSİ (Lal Klasik Derleme)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,642
zagortammacera084yankivadslalklasikderleme.jpg
zagortammacera084yankivadslalklasikderleme.gif

84. YANKI VADİSİ (La Marcia Della Disperazione)

Sayfa Sayısı: 403, Orijinal Sayı: 112-116, Fasikül: 243-259, Cilt: 63-69, 280-284, Büyük Albüm: 47-49

Yankı Vadisi, İlkbahar Toplantısı, Savaş Tehlikesi, Barış Elçisi, Kanlı Oyun, Kırmızı Karıncalar, Ateş Çemberi, Ölüm Hücumu, Umut Yolu, Karakol, Vahşet, Kanlı Şafak, Hayatın Bedeli, Son Kurban, İşkence, Kahramanın Dönüşü, Firar.

(Nolitta-Ferri.Bignotti) Zagor, hem Kiowa'ların topraklarına giren Avrupalı soyluları korumak hem de onların bizonları avlamasını önlemek için kervanlarına katılır. Ancak Memphis Joe adlı rehber, kervan şefinin isteği üzerine Zagor ve Çiko'yu yakalar. Tam kırmızı karinalara yem olmak üzereyken Frida Lang onları kurtarır. Frida ile Zagor arasında bir yakınlık doğar. Daha sonra Kiowa'lar kervana saldırır. Başlarındaki "Kış Yılanı" adlı şef, Memphis Joe'yu ister. Kervandakiler rehberi vursa da Kiowa'lar tatmin olmazlar. Son çare olarak Zagor, Kızılderililere teslim olur (Maceranın ortalarına doğru Bignotti'nin çizimlerine rastlanır. Daha sonra Ferri'nin çizimleri tekrar başlar. Maceranın sonunu yine Bignotti'nin çizdiği sayfalar tamamlar).

zagortammacera084yankivads243tile.jpg

zagortammacera084yankivadsc63tile.jpg

zagortammacera084yankivadsba47tile.jpg

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,744
Kıbrıs
17 fasikül kapağı; 12 siyah Zagor kapağı ve 3 Büyük Albüm kapağı ile taçlanmış şahane bir
macera.Dönüp dönüp defalarca okunacak bir başyapıt.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,620
hiçbiryerde :)
Gerçekten de heyecanın hiç azalmadığı,
Aksine insanın gittikçe gerildiği, insan
Psikolojisini, zor durumlarda neler yaşanabileceğini
İzlediğimiz bir yol ve ölüm kalım mücadelesi
İçinde bazen güldüğümüz bazen hüzünlendiğimiz
Çokça da endişe ile merakla neler olacağını beklediğimiz
Bir başyapıt diyebiliriz bu maceraya.
Teşekkürler dostum.

cemsultan

Aktif Üye
25 Eyl 2009
403
394
Abi emeğinize sağlık,bu kadar üretken ve paylaşımcı olmanıza çok seviniyorum.İyiki sizin gibi insanlar var.Selamlar,saygılar.:))

Cutepie

Yeni Üye
26 Ocak 2018
18
30
Üstadım emeğinize sağlık.
Yalnız link uçmuş, yenilemeniz mümkün müdür?
Teşekkürler.

23teksas

Yeni Üye
28 Ağu 2023
121
338

gandor08, üstadım link ölmüş, yenilerseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler saygılarımla.​

01çizgisever.