Zagor - Tam Macera - ORMANDA TUZAK (Renkli)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,487
Zagor - Tam Macera - 001 - ORMANDA TUZAK (Renkli)

zagorormandatuzak.png

tammacera001ormandatuzakrenkli.jpg
zagortammaceraormandatuzakrenkli.gif

172176fasiklkapaklar.jpg

Fasikül serisi 172-176 ncı sayılarının bizdeki kapak resmleri.

043044cilthorz.jpg

Cilt -43-044 serisinin kapak resimleri.

1. ORMANDA TUZAK (La Foresta Degli Agguati, Zagor.)
Sayfa Sayısı: 152, Orijinal Sayı: 1-2, Fasikül: 172-176, Cilt: 43-44

Ormanda Tuzak, Zagor Tehlikede, Katliam, ihanet, Takip.

(Nolitta-Ferri) Zagor'un ilk sayısı. Zagor gittiği bir kalede şişman, sevimli bir adamla karşılaşır. Bu Çiko'dur. Daha sonra olaylar geliştiğinde, içlerinde Kızılderili büyücü Kanoxen'in de bulunduğu bir entrikayı ortaya çıkarırlar.

Zagor - Tam Macera - 001 - ORMANDA TUZAK (Renkli).rar 90.5 MB

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,487
Tamam artık :39: sen bu işlere girdin, çıkmazsın üstadım :( biz de kendi başımızın çaresine bakarız işte:3:

Eline sağlık :D

Abi şu an elindekilerle idare etmen lazım biraz konuyu ilerleteyim, ona döneceğim, fasikülleri derleme diye çıktık, olay tüm Zagorlara döndü, ama çok karışıkmış bu iş, toparlamam lazım.

Hem senin tarzın olanlardan hep italyanca var elimde.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Şimdi bir iki istek daha ekleyeyim altına iyice içinden çıkılmaz olsun..
Şimdi bu maceranın orjinali siyah beyaz, bu nedenle syah beyaz olanı da olsun..
Altına bir de orjinal İtalyanca sayıyı da eklemek lazım..
İşte o zaman çalışma tavan yapsın..
Teşekkürler gandor dostum..
Sevgiler.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,487
Sevgiler.

Düşündüm hatta cbrleri çıkarttım dosyaya sonra vazgeçtim. Ama renkli olanların altına siyah beyaz serinin macerasınıda düzenlemek lazım. Yaparız. Ve iyide olur.

Ama biraz bekleyeceğiz. Lal Çiko Serileri varmış bende ve forumda yok. Onları düzenlemeye giriştim şimdi. Çift sayfa tek sayfa yapıyorum.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Teşekkür ederim, ciddi sağlık sorunları yaşadığım son günlerde bu tam maceralar ilaç etkisi gösterebilir..

Sayın İskenderunlu geçmiş olsun dileklerimi lütfen kabul ediniz. İnşallah kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.

...

Ama biraz bekleyeceğiz. Lal Çiko Serileri varmış bende ve forumda yok. Onları düzenlemeye giriştim şimdi. Çift sayfa tek sayfa yapıyorum.

http://www.cizgidiyari.com/forum/zagor/62205-ciko-speciale-ozel-seri-listesi.html

Daha önce Bayposta dostumuz Çiko serisine başlamıştı ama listede üç tane görünüyor bir bak istersen..

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,487
Abi Lal Özel Seride var Çiko seriside çift sayfa tarama tek sayfa düzenliyorum, sanırım daha sonra byposta vazgeçmiş tek sayfaları düzenlemekten.

Seriye başladık artık bitene kadar bana dirlik yok, bitmeyince rahat olamam. Huy bu, ne demiş atalar, can çıkar huy çıkmaz.

Bu arada sayın iskenderunlu geçmiş olsun.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Sevgiler.

Bana da bir orta kahve:D

Teşekkürler sevgili gandor08
Fırtına gibisin valla:)

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,718
Kıbrıs
Gandor 08 dostum tam listeye başlayınca fasiküller dışında bütün serilere de başlamış oldu.Anladığım kadarıyla orijinal sayıdan itibaren maceraları yayınlamaya başladı.Şim 43-di
Tay Zagor'un 6 serisine bağlı kalsa daha iyi olur kansındayım.Yani Fasikül,350'lik cilt,103'lük
seri,28'lik Yeşil Seri,56'lık Büyük Albüm ve 8'lik Ecem.
Listeleri inceleyince ilginç bir nokta dikkatimi çekti.Fasikül,350,103 ve 56'lık seride
yayınlanmış bir tek macera var.Orijinal 43-45 sayılarda yayınlanan "Seminoles"adlı macera
fasikül 33-36'da "Dönüş Yolu"adıyla yayınlanmış.358-362 fasiküllerde tekrarı var.350'lik
seride 9.cilt ve 102-103.103'lük seride 69-71.ciltler.56'lık seride de 22-23ciltler.Seminol
reisi Manetola'nın yeraldığı bu macerayı Tay çok sevmiş olmalı ki 4 kez yayınlamış.Diğer
bütün maceralarda bir ayak eksik.
Tay,fasikülleri keşke orijinal sayıya göre yayınlasaydı.Orijinal 1.sayıyı ta 172-176
sayılarda yayınlamış.26b/27 sayıdaki "Mesaj"adlı macerayı atlamış (bu sayıyı Lal yayınladı)
orijinal 152-153 sayı olan "Kasabanın Esrarı" ise fasiküllerde atlanarak 350'lik serinin
145.cildinde yayınlanmış.350'lik seri de orijinal 253-255 sayılar olan "Kızıl Tilkiler"adlı
macera ile sona ermiş.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,487
Sayın caretta acaba 6 ncı seri ve cilt 103 lük seri taramaları nasıl, onlar bende yok herhalde, bir bakayım ona göre hareket ederim.

Amacımız tam maceraların arşivlik olması, çiko şerif ormanda tuzak diğer 2 adet tama macera düşük çözünürlükteydi.

Sayfalarında aşırı isim ve site ismi olanlarıda düzenlememe kararındayım.

Bana şayet bulunabilirse orjinal italyan serisi de lazım. Peyder bölümleri almıştım, zenit zagorların, Kit Taylor orjinal 255 indirmem bitti, şimdi zagor orjinal tüm seriyi almak amacındayım.

Sayın savok un yazdığı gibi konuya orjinal kapakları ve bölümleri de eklemek farz oldu.

Son düzenleme:

tappers

Onursal Üye
24 Eyl 2013
637
2,217
sayın gandor harcadığınız büyük emek için yürekten teşekkürler.. sayın iskenderunlu size Allah'dan acil şifalar dilerim..

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Ne kadar karıştı kafam.
Gandor dostum bu nasıl enerjidir böyle,
kırkbir kere maaşallah.
İskenderunlu dostum, geçmiş olsun,
umarım kısa zamanda sağlıkla ilgili
sıkıntını giderirsin.
Selam ve saygılarımla...

kmltuncer

Süper Üye
12 Eki 2009
1,038
2,458
Yalova
Arkadaşım çok zahmetli bir işe giriştin.Allah yardımcın olsun.Sayende bizde sebeplenmiş olacağız.Tüm emeklerin için çooook teşekkürler.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,487
Arkadaşım çok zahmetli bir işe giriştin.Allah yardımcın olsun.Sayende bizde sebeplenmiş olacağız.Tüm emeklerin için çooook teşekkürler.

Zahmetli ama zevkli, ortaya bi şeyler çıktıkça iyi oluyor.

Biterse bende zogor arşivi full olmuş olacak.

Hellblazer

Onursal Üye
31 Mar 2012
751
1,581
Gotham
Çok güzeldi dostum. Bayağı zahmetli bir işe girişmişsin ve bayağı fazla tam macera sayılar var. Hepsini okuyacağım bu yüzden en baştan başladım. Ellerine sağlık Zagor ve Çiko'nun tanışma macerası için :)

geronimo59

Yeni Üye
22 Ocak 2018
3
1
Bugün yeni üye oldum,paylaşımınız için çok teşekkür ederim.Çocukluğumda zagor hayranı idim,anılarımı tazelediniz sağolun.Umarım ortaokul günlerimde okuduğum kitaplar tekrar karşıma çıkar...

WolfangGrimmer

Yeni Üye
1 Tem 2023
2
1
iyi günler benim elimde yeni zagor serileri bulunmakta. Bunların sırasını söyler misiniz ? Tam bir zagor koleksiyonu yapmak istiyorum. Sıralama nasıl ilerliyor bahseder msiniz ?

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,487