Hi from cratia!

spiritoconlascure

Yeni Üye
2 Haz 2013
6
3
i'm an cratian collezionist of Zagor,and I need help:i'm very interested for an comic book of zagor that was published in turkey in 1975. called ESRARENGIZ ADA.it's never been published in the rest of the whole world and i'm planning to publish it here,in croatia and italy.in turkey it's published in the numbers 279-280-281.i'm looking for someone who it's able to sell it or send me a scan of it.tnx
my e-mail: jan.host1@gmail.com

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,088
36,756
İstanbul
i'm an cratian collezionist of Zagor,and I need help:i'm very interested for an comic book of zagor that was published in turkey in 1975. called ESRARENGIZ ADA.it's never been published in the rest of the whole world and i'm planning to publish it here,in croatia and italy.in turkey it's published in the numbers 279-280-281.i'm looking for someone who it's able to sell it or send me a scan of it.tnx
my e-mail: jan.host1@gmail.com

Hi spiritoconlascure,

As far as i know there is no any Zagor created by any Turkish writer or any Turkish artist. Anyhow, the related links are as follows:

Zagor Tay Yayınları 465'lik Fasikül Serisi Sayı 279 - Elveda Dostum
Zagor Tay Yayınları 465'lik Fasikül Serisi Sayı 280 - Esrarengiz Ada
Zagor Tay Yayınları 465'lik Fasikül Serisi Sayı 281 - Garip Bir Yolcu

Dostumuz Zagor'un 279 - 280 ve 281 nolu fasiküllerinde yer alan Esrarengiz Ada adlı maceranın dünya üzerinde sadece Türkiye'de basıldığını söylüyor. Pratikte bunun mümkün olduğunu zannetmiyorum. Yerli imalat Zagor olduğuna dair hiçbir fikrim ve bilgim yok. Böyle bir bilgisi olan var mı?

theundead

Yeni Üye
7 Şub 2011
39
449

Hi spiritoconlascure,

As far as i know there is no any Zagor created by any Turkish writer or any Turkish artist. Anyhow, the related links are as follows:

Zagor Tay Yayınları 465'lik Fasikül Serisi Sayı 279 - Elveda Dostum
Zagor Tay Yayınları 465'lik Fasikül Serisi Sayı 280 - Esrarengiz Ada
Zagor Tay Yayınları 465'lik Fasikül Serisi Sayı 281 - Garip Bir Yolcu

Dostumuz Zagor'un 279 - 280 ve 281 nolu fasiküllerinde yer alan Esrarengiz Ada adlı maceranın dünya üzerinde sadece Türkiye'de basıldığını söylüyor. Pratikte bunun mümkün olduğunu zannetmiyorum. Yerli imalat Zagor olduğuna dair hiçbir fikrim ve bilgim yok. Böyle bir bilgisi olan var mı?

our friend spiritoconlascure is telling truth dear direnct11.
adventure named Esrarengiz Ada is nonexist on original zagor list.
however i dont know who is script-writer and artwork but i assume it is turkish production cause it was published only in turkey...

hırvat dostumuzun hakkı var.
Esrarengiz Ada adlı macera orijinal zagor listesinde yer almamaktadır.
kimin yazıp çizdiğini bilmemekle beraber sadece türkiye'de yayınlanmış olması sebebiyle yerli malı çizim olduğunu sanıyorum.
ama italyan üretimi olmadığı kesin...

spiritoconlascure

Yeni Üye
2 Haz 2013
6
3
thank you soooo much!!!i've been looking for this for a long time!you are wrong,this story wasn't written by the italian autors,it exist only in turkey,never been published in italy,and the artists are unknown(for me).maybe you colud tell me what means "Yeni Macera" on the beginning of the story,is it a name or...?it exist also an unpublished french zagor:
also,culd you tell me were could I buy a copy of these 3 comics?

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,088
36,756
İstanbul
"Yeni Macera" means "New Adventure". It is not a title. It is a kind of mark to indicate that the adventure in the book is new.

You may try following link to buy Zagor. But i am not sure whether you will be able to find what you are looking for or not.

I will look for them when i visit second-hand booksellers.

Muhtemelen aramızda başka bilenler de vardı ama benim için yeni bir bilgi oldu bu. Bilmiyorum kolay mıdır bulmak ama dostumuz memleketinde bu macerayı bastırmak istiyor.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,743
Kıbrıs
Hırvat çizgi roman meraklısının bahsettiği bu maceranın peşine daha önce bir İtalyan da düşmüştü.Çizeni meçhul bu fasikülleri bulmak oldukça zor.Bu sayılar 350'lik serinin
75-76.ciltlere denk geliyor.Bu ciltleri bulmak da neredeyse imkansız.Dostumuz sitemizden indirebilir.Hırvatça zor ama İngilizce'ye de çevrilebilir.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,010
denize sıfır
Bu fransızca olan bizde yok mu? Yoksa hemen Türkçeleştirelim. (Ben bir fransızın yanında çalışıyorum, çeviri sorun olmaz.)

zembla

Yeni Üye
10 Eyl 2010
66
33
Esrarengiz Ada ( l'isola misteriosa) bir italyan sitesinde o yıllarda ilk baskının yasaklandığı, mahkemelik olduğu gibi bişeyler yazıyor ,ama yarım yamalak italyancam ile...italyancaya hakim olanlar araştırsın derim.