Zagor Tarzana Karşı

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,546
Yıllardır bu iki karakter arasındaki benzerlik tartışma konusu olmuştur. Üstad Ferri de bu konuyla ilgili tek sayfalık bir eğlenceli öykü hazırlamış.. Türkçeye çeviri ve balon bana aittir..

9824tarzanzagoryo3SS.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,546
BU linkli bir paylaşım değildir... Açıklamamı okuduysan bunun tek sayfalık kısa ve eğlenceli bir öykü olduğunu yazdım ve öyküde gördüğün gibi okunmaya hazır.

Son düzenleme:

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,546
Sayfa açılırken biraz bekleyin. Resim 1 dakika içinde açılacaktır ve öyküyü okuyabileceksiniz.. Sizin için yeni yeni çizgi romanlar taramaya başladım. Bugün 3. kitabı bitirmek üzereyim beynim hoşafa döndü. :) Arada da bu tek sayfalık öyküyü Türkçeye çevirip sizinle paylaşarak havayı değiiştireyim dedim.

tombraks1978

Aktif Üye
1 Tem 2009
399
2,464
ANKARA
Raven sağ ol kardeşim, güzel paylaşım olmuş. Tek sayfa ama harika, özellikle Ferri Tarzan'ı da Zagor'a benzetmiş; bana soracak olursanız kim haklar diye ben Zagor derim!:) Tabi Tarzancı kardeşlerim alınmasınlar, benim düşüncem bu...

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,546
:D Zagor'un Tarzan'dan esinlenildiğini bizzat Bonelli açıklıyor.. İlk başta Adını Ajax olarak düşünmüşler.. Fakat adı Zagor olunca Ajax isminden vazgeçmeyen Bonelli Bu kelimeyi Zagorun meşhur çığlığı olarak AHYAAAK'a uyarlamış.. Kim kimi döver dersen; Zagor havada karada götürür.. teknik var abi adamda.. Tabi Tarzan Orman kahvesinden adam toplayıp gelirse bilemem!?.. :D

tombraks1978

Aktif Üye
1 Tem 2009
399
2,464
ANKARA
Vallahi ilk defa senden duydum desem yalan olmaz Ajax ismini, iyi ki Zagor olmuş. :) Ajax ne deterjan adı gibi (Ajax takımını saymazsak), kahveden adam çağırıp dövme olayına gelirsek olabilir, bak hiç düşünmemiştim! :)

@serkan@

Süper Üye
20 May 2009
1,463
10,791
Darkwood
Adam toplamasına ne gerek var?! Tarzan 2 goril çağırsa 'vah!' derim Zagor'un haline.. 103'lük seriye döner Zagor vallaha....:D

tombraks1978

Aktif Üye
1 Tem 2009
399
2,464
ANKARA
Adam toplamasına ne gerek var?! Tarzan 2 goril çağırsa 'vah!' derim Zagor'un haline.. 103'lük seriye döner Zagor vallaha....:D

Vayyy Serkan abi Tarzancı mısın sen? 2 goril filan ne iş, hem benim Zagor'uma 2 goril ne yapar?!:) Hiç heveslenme abi, Zagor 4 goril olsa yine parçalar! :1:

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,546
Zagor'un iki gorili birden hakladığını efsanevi maceralardaki Dünyanın tepesindeki şehir macerasını okursa Serkan da görecektir. :)

@serkan@

Süper Üye
20 May 2009
1,463
10,791
Darkwood
İyi ama 2+1 Tarzan'ı unutuyorsunuz. Koskoca Tarzan'ı et çuvalı yaptınız yahu... :D

Çizgici

Yeni Üye
1 Tem 2009
9
4
Çok mu fazla felsefi olacak bilemiyorum ama arkadaşlar, Zagor bence salt bir çizgi roman yazınından çok daha öte gibi geliyor bana; ahlaki duruşu, değişmez ilkeleri, her nereden gelirse gelsin zulmün karşısında oluşu Zagor'u bence farklı ve özgün kılan en önemli nokta.