Zagor maceralarında unutulmaz sözler...

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,734
Kıbrıs
ZAGOR MACERALARINDAKİ UNUTULMAZ SÖZLER VE DİYALOGLAR

Sıkı Zagor okurları eminim bu sözleri kimin kime, hangi macerada söylediğini kolayca bileceklerdir. İşte sözlerimiz:
1. ”Aaahhyakk!Aaahhyakk”
“Bağır Zagor. Bağır köpek soyu. Şimdilik sen kazandın ama henüz her şey bitmiş sayılmaz.”
2. ”Eski kentimin yıkıntılarında işlediğiniz günahın kefaletini kanlarınızla öderken, hepinizin dudaklarından dökülen son söz …… olacak!"
3. ”Kötü bir son bu. Şu iplerin pek sağlam olduğunu ummuyorum. Tamam! Tahminlerimde yanılmamışım. Bileklerimdeki koptu. Kurtuldum. Şimdi baş başa kaldık koca deli!”
4. ”Puah! Denizlerin bu eski canilerinin hala kol gezdiği kimin aklına gelirdi?”
5. ”Deri elbiseli adamı öldürün… Gebertin onu! Binlerce işkenceyle öldürün…”

Moderatör tarafında düzenlendi:

orpa

Çeviri & Balonlama
23 Tem 2015
1,315
30,840
İzmir
ZAGOR MACERALARINDAKİ UNUTULMAZ SÖZLER VE DİYALOGLAR

Sıkı Zagor okurları eminim bu sözleri kimin kime, hangi macerada söylediğini kolayca bileceklerdir.

Ben bilemedim... :'(
Sıkı Zagor okuyucusu değilim demek ki..
Okurken daha dikkatli olacağım
Teşekkürler üstadım...

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
1. soru: Tropikal birlik macerası. ("Değirmen" adlı sayıda geçiyor) (Tay 350'lik seri no 332 sayfa 33)
5. Soru: Vampir macerası. ("Kabus" adlı bölüm) (Tay 350'lik seri no 273 sayfa 90 - 91)

En kısa zamanda diğerlerini de cevaplayacağım. Kafayı biraz toparlamam lazım. :D

mustafa sazak

Aktif Üye
27 Eyl 2014
453
1,649
Denizli
2. ”Eski kentimin yıkıntılarında işlediğiniz günahın kefaletini kanlarınızla öderken, hepinizin dudaklarından dökülen son söz …… olacak!" Bu da benden olsun. Kandraks ın göründüğü ilk macera Yanılmıyorsam macera adı da yağmur idi.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,734
Kıbrıs
Oktay dostumun yanıtları doğru. 1. soruda; Tropikal Birlik mensubu Yüzbaşı Nicholson kayığı su alırken Zagor'a hıncını bu sözlerle dile getiriyordu. Macera Lal KM Zagor Serisi'nin 41.cildinde de yayınlandı. 5. soruda Baron Bela Rakosi sığınağına savuşurken Macar çingeneleri Zagor'un üzerine salıyordu. Bu macera Lal KM Zagor Serisi 24.ciltte de yayınlandı. 2.soru da, ezeli düşman Kandraks'dan geldi. Mustafa Sazak doğru bildi. Kandraks; Zagor, Colemanlar ve diğer ekip üyelerine bu sözlerle meydan okuyordu. Lal KM Zagor Serisi cilt 35.Tay Zagor Fasikül Serisi 373-383.350'lik Cilt Serisi 106-108,314-318.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,734
Kıbrıs
Dostlar son iki soruya yanıtları ararken şu soruyu da değerlendirebilirler:
"Ha ha ha . Cevabım evetten başka ne olabilir? Seni iyi tanırım. Bizi sevindirmemek için ağzından en ufak bir ızdırap çığlığı çıkmayacağını biliyorum. Ama yine de kabul ediyorum".

FETHA

Kıdemli Üye
7 Haz 2019
124
636
Dostlar son iki soruya yanıtları ararken şu soruyu da değerlendirebilirler:
"Ha ha ha . Cevabım evetten başka ne olabilir? Seni iyi tanırım. Bizi sevindirmemek için ağzından en ufak bir ızdırap çığlığı çıkmayacağını biliyorum. Ama yine de kabul ediyorum".

Kış Yılanı değil mi bu? Zagor, Frida Yengeyi ve yanındaki işgüzarları kurtarmak için kendini teslim ediyordu.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,734
Kıbrıs
Kış Yılanı doğru.Kiowa köyünde Kış Yılanı Zagor'dan sıkı bir dayak yiyince dost oluyorlardı.Ne de olsa "dayak cennetten çıkmadır"derler.3.soru"Öldüren Çiçek"macerasından.Tiwa Tiwa'ların köyünde işkence direğinde bağlı olan Zagor "Gecenin Celladı"na böyle hitap ediyordu.Lal KM Zagor Cilt 20.4.soru "Yılan Kaptan".Korsanlar Golden Baby'ye baskın yapınca Zagor şaşkınlığını böyle ifade ediyordu.Lal KM Zagor cilt 27.Kış Yıllanı macerası Lal KM Cilt 31.

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
Soru : “... Ama sen konuşuyorsun! ...”
“Ne olmuş yani? Çok mu garip? Geri zekalı o maymun suratınla sen de konuşuyorsun!”. (Hayretler içindeki Çiko ve konuşan bir kara kedi arasındaki diyalog)
Cevap : ? Hangi macera?