Zagor Büyük Yıllık Albüm

TheRealAlpino

Yeni Üye
14 May 2016
99
484
Az once cok yakin bir arkadasim asagida gordugunuz resimi gonderdi. "Bu nedir? Sen biliyormusun bunu?" seklinde sorular sordu. Ben de ayni soruyu diyarin ustalarina soruyorum. Yillardir Zagor okur ve koleksiyonunu yaparim ama bu kitabi ilk kez goruyorum. Kisi ciltlemesimidir? Cilt kapagi karton baski gibi gozukuyor. Tay yayinlarindan mi basildi acaba???

Kitap ile ilgili her turlu bilgilendirmelerinizi buyuk bir merakla bekleyecegim...

Konuyu yanlis yere actiysam ve bu kitap ile ilgili bilgi daha once verildiyse hatta paylasildiysa ozurumu simdiden kabul edin lutfen.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,605
Çok yakın arkadaşınızsa elinizle gözlerinizle görseniz, bizi de merakta bırakmasanız.

Arşivimde böyle bir kitap yok. İlk defada resmini ve adını duydum. Zagorla ilgili yazılan yazılardada hiç rastlamadım.

Ne diyelim, burası TÜRKİYE.

Dedecan 61

Süper Üye
25 Şub 2019
1,781
4,506
Bende böyle bir albümü ilk defa burada şimdi gördüm kıymetini bil kardeş..Ben olsam kasada saklardım .. :)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,605
scan0087.jpg

Resimdeki zagor aynı zagor değilmi. Tay 4 lik seri sayı 44 sarkomser taramış.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,605
Yok bu değil ya resimdeki baltalar uyuşmuyor. Kardeşim en iyisi elinle gözünle görmen TAY larda böyle bir kapak yok.

Ama sanki kapaktaki resmi ben gördüm. Ama nerde.

TheRealAlpino

Yeni Üye
14 May 2016
99
484
Çok yakın arkadaşınızsa elinizle gözlerinizle görseniz, bizi de merakta bırakmasanız.

Ellerimizle gozlerimizle gorme sansimiz maalesef yok. Konuyu acarken detayda biraz eksik bilgi girmisim sanirim. Arkadasimda nette dolasirken gormus hemen ekran goruntusu alip gondermis bana.

Kitabin icerigi hakkinda bir bilgiye ulasiriz umarim. Sizin karsilastirdiginiz kapak resimleri birbirine yakin. Simdi bu ciltin kapagina biraz daha odaklaninca sanki kapak resimi ayri cizilmis gibi geldi bana. Arka plan temizlenmis gibi degil mi? Eger oyleyse bu da kisisel cilt tezimi kuvvetlendirir. Ancak kitabin adi neden " Zagor Büyük Yıllık Albüm"? Iste bu kafami kurcaliyor :S

Bu sir bence bugun cozulur. Hele diyarin diger ustalarida bu konuyu bir gorsunler mutlaka sir perdesi aydinlanir.

TheRealAlpino

Yeni Üye
14 May 2016
99
484
Arkadasimin ekran goruntusu aldigi kaynagi buldum. Link asagida. Kotu haber kitap satilmis. Eger diyarda bu gizem cozulmezse, kitabi alan kisi umarim diyar uyesidir, bu satirlari okur ve bizi bilgi yagmuruna tutar :rolleyes:

Instagram sayfasinin sahibi Kadikoy'de bir sahaf sanirim. En son care kendisine de sorabiliriz nedir hikayesi bu kitabin diye...

TheRealAlpino

Yeni Üye
14 May 2016
99
484
Biraz daha arastirinca gizem cozuldu. Link ve baska site ismi vermem reklama girer dusuncesi ile asagida ki metni kopyala yapistirla buraya aktariyorum. Eger yoneticilerimiz sorun olmaz derse bilgi sahibinin nick ve kaynak linki ekleyebilirim.

"Bir koleksiyoner dostumla konuştum. Tay'ın iade fasikülleri onarlı ciltler halinde bir kac kez bastığını, çok kalın olması ve iade fasiküller olduklarından üstten alttan hafif kesilip tekrar basıldıkları icin görunümlerinin normal ciltlere gore daha küçük olduğunu söyledi. Piyasada nerdeyse hiç bulunmadığından çok değerli ciltlermiş."

Bu durumda Tay yayinlarindan cikmis ve neredeyse bulunmasi imkansiz kitaplar bunlar. Koleksiyon piyasasinda Ceylan Zagor'lari gibi inanilmaz rakamlara ulastigina eminim bunlarin.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,438
hiçbiryerde :)
Ne ilginç tesadüf. Daha bugün
bu kapağı bir arkadaşımda ilk
kez gördüm ve çok şaşırdım.
Evet, en son verdiğiniz bilgiye
benzer bir bilgim var: kapak
bayilere ayrı olarak dağıtılmış
ve isteyen cilt yapmış... Bugüne
kadar aramızdan çok az kişinin
görmüş olması gerçekten çok
nadir olduğunu gösteriyor. Sonuçta
hantal bir proje olduğundan pek
tutmamış anlaşılan.

TheRealAlpino

Yeni Üye
14 May 2016
99
484
Bu ciltleri gorunce Omnibus kitaplari aklima geldi. Amerikan cizgi romanlarini takip edenler bilir Omnibus'u. Duymayanlariniz icin, Omnibus'lar devasa kalinlikta (600 kusur sayfalardan baslar, bazilari 1200 kusur sayfalara ulasirlar) toplama ciltlerdir. Belirli maceralarin bir arada toplanmis veya belli basli kahramanlarin ilk sayisindan baslayarak tum cikan kitaplarini icerir. Marvel'in Essential serisini dusunun. Her kitabi 2 ile carpmak gibi birsey. Tabii Essential'lara gore Omnibus'lar renkli, luks kalite kagida basilan, şömizli (dust jacket) olarak basiliyor.

Iste Tay yayinlari sanki yillar once ilk Omnibus veya Essential denemesi yapmis bu ciltler ile :)

Bahsettigim Omnibus'lari merak eden olursa;

Önder Çakı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
5 Ağu 2012
263
1,734
Selam arkadaslar,
Hakan ALPiN'in Tay Yayınları Kitabı'nda bilgi bulabilirsiniz.
Cilt orjinal.
Tay Yayınları'nın çok az adette yaptığını düsundüğüm bir kaç albümden biri.
Mini Ringo albümü elimden geçmisti.Zagor ve Mini Ringo dışında yapılanlarda olabilir.
Değerli olduğu tartışılmaz.

TOY

Çeviri & Balonlama
9 Eki 2016
533
7,219
KONUYLA İLGİLİ ŞU ŞEKİLDE BİR BİLGİ VAR:
Bir koleksiyoner dostumla konuştum. Tay'ın iade fasikülleri onarlı ciltler halinde bir kac kez bastığını, çok kalın olması ve iade fasiküller olduklarından üstten alttan hafif kesilip tekrar basıldıkları icin görunümlerinin normal ciltlere gore daha küçük olduğunu söyledi. Piyasada nerdeyse hiç bulunmadığından çok değerli ciltlermiş. Elinde bir tane varmış. Uygun bir fırsatta fotografını atacak. O zaman ben de buradan paylaşırım inşallah.

Ekli dosyalar

• 44006709772_8e4ddef72d_c.jpg
    44006709772_8e4ddef72d_c.jpg
    92.8 KB · Görüntü: 17

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,396
Bir isvecce Spiderman omnibusum vardi maalesef oglum spidermanlari ben evde yokken makasla kesip defterine yapistirmisti o zamanlar 6-7 yasindaydi.

Bu Zagor'dan da bir tane vardi ben 13-14 yaslarinda iken kiymetini bilemedik tabi simdi kimbilir nerededir. Bizim zamanimizda ciltletme isleri cok yagindi, tercuman cocuk ansiklopedilerini falanda ciltletirdik.