Zagor Tay Yayınları Büyük Albüm Sayı 12 Büyük Sır

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,546
Bu sayıyı, Zagor taramalarında büyük emeği bulunan sevgili ''Gülen Adam'' yeryüzü'ne ithaf ediyorum.Ayrıca tüm Zagor hastalarına da...

img0a.jpg

img0038hf.jpg

img0271b.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,618
metu
Bir zagor hastası bu diyarda,görünce albümü gözleri faltaşı gibi açıldı.Yeryüzü kardeşimiz ve sizin emekleriniz bu hastalığa deva olacağı kesin,ellerinize sağlık.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,472
Sevgili kardeşim çok çok teşekkürler ederim.Hakikaten çok güzel,tertemiz ve pırıl pırıl.Daha önce de okudum yine okuyacağım,hem de aynı zevki alarak.
Değerli kardeşim verdiğin emek için sağolasın,en iyi geceler dilerim.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
İşte kitap,
işte tarama,
işte paylaşım,
işte gönül dostu...
Teşekkürler sevgili "raven"
Ellerinize sağlık!
Gerçekten harika olmuş.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,045
75,448
hiçbiryerde :)
çok teşekkürler sevgili raven,
ilk seriyi tamamen sen yüklemişsin sanırım,
şimdi de yeniden taramalarla dört dörtlük olacak.
yalnız valla yine sormadan edemiyorum,
tarama,balonlama,çeviri (var mıydı?),dergi işleri......
bu kadar işe nasıl zaman buluyorsun bilmiyorum,
bildiğim bunun için büyük bir sevgi gerektiği
ve çizgi roman sevenlerin karlı çıktığı :D...
ellerine sağlık dostum..

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,403
Şahane bir tafamus taraması.. kitap elde olsa bu keyfi vermez.. :88: sevgili dostum :)

necdet

Onursal Üye
17 Nis 2011
1,440
5,391
teşekkürler,size bu teşekkürler azdır.ama elimden birşey gelmiyor,yaşlı dedeye hakkınızı helal edin.ellerinize,yüreğinize sağlık.

oktayyapıcı13

Onursal Üye
29 Haz 2015
1,347
15,235
Normalde, ilk zamanlarda uzaydan gelenlerin " UFO' lar, uzaylılar,... " dünyalıları kendilerini yok etmekten ve güneş sistemini nükleer silahlarla kirletmekten alıkoymak için Uzaylı Kardeşler " Profesör tarafından da aynı ifadenin sadece bir sıfat farkıyla ' Kendisiyle " Büyük Uzaylı Kardeşleriz. " Görünüşlerimiz farklı ama aynı amaçları paylaşıyoruz... ' kullanıldığına dikkat edilmelidir... " olarak yeryüzüne gelen Mars ya da Venüslüler oldukları söylenmekteydi...

Bu tablo, gitgide daha karanlık olasılıklara açıldı;uzaylı yabancılar " Kardeşler gibi yakınlıktan, yabancı gibi belirsizlik içeren bir konuma dönüştüklerine de dikkat edilmelidir... " ya istila ederek ya da insan topluluklarının içine gizlice sızarak gezegeni ele geçirmek istiyorlardı..." Bunun en güzel örneği olarak, yıllar öncesinde yayınlanan Visitors adlı filmin konusu verilebilir... "

Bilimkurgu ve gerçek gözlemler tarafından da, uzaydan gelen ziyaretçilerle ilgili bu iki klasik dürtü " Uzaylılar yardım etmek / zarar vermek için buradalar / gelirler,... " paylaşılır...

" Bilimkurgu dergilerinden " pratik bazı örnekler vermek gerekirse,...

Amazing Stories' in Ağustos 1927 sayısında, uzaylıların direkt dünyalıların üzerine ateş açmaları,...

Science Wonder Stories' in Kasım 1929 sayısının kapağında bir gökdelenin uzaylılar tarafından kopartılıp uzay boşluğuna götürülmesi,...

Astounding Stories' in Haziran 1935 sayısında kaçırılan bir kadının " iri gözlü " uzaylılar tarafından incelenmesi,...

Dikkat edilirse bu kitapta da Akronluların, dünyalılara karşı benzeri davranışlar ya da duygular içerisinde oldukları gözlemlenebilir...

Aslında UFO' ların ne olduğuna dair en güzel açıklamanın Jung tarafından yapıldığı söylenebilir...

" UFO' lar, içimizdeki kurtuluş özleminin, bilime olan natüralist inançlarımızın ciddi bir tehlikeye atılmaksızın doyurulduğu kollektif bilinçdışının mitsel ifadelerinden başka bir şey değillerdir... " C.G.Jung /Flying Saucers: A Modern Myth of Things Seen in the Skies

Kitap için teşekkür ediyorum Sevgili Üstad...