Zagor Büyük Albüm Sayı 8 (Yeniden Tarama)

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,546
Yeniden tarama projesi kapsamında Zagor Büyük Albümlerin tümü yenilenecektir. İlk olarak 8. sayı yeniden taranmış ve tek sayfa halinde düzenlenmiş, eski tarama kaldırılmıştır..
''Murtaza'' dostumuza katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca bir kitabının hazırlanması ortalama 6 saat süren bu Zagor büyük albümlerin taramasını başıma saran sevgili Ertuğrul abimize de kafi miktarda saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.

imgdb.jpg

img0001dr.jpg

Son düzenleme:

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
raven;
bugün sabah erkenden doktora gidip
göz muayenesi oldum.gözlük numarası
yakın üç olmuş .bu enfes tarama tam
inan gözü beş numara olanlar için
bile gözlüksüz okunur.mükemmel
bir paylaşım.çok teşekkür ediyorum.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,644
Kasımpaşa
Mustafa,
bütün suç sende
bu kadar güzel tarama olmaz..
Birisinin sana dur demesi olmaz..
Sen devam et..
O ertuğrul'a da söyle kitap vermeye devam etsin..
Mustafa kardeşim, Büyük albümler asla bu kadar güzel okunmadı..
Saygılar..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,998
denize sıfır
Kapaktaki yerlinin baltası körelmiş.
Bıçağı yan duruyor.
Saç traşı hiç düzgün değil.
Yerler çamurlu görünüyor.
Olmamış, olmamış.:89::89:
Yayınevi görmesin bunu bizmi bastık diye şüpheye düşebilir.:)

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,094
Raven'e durmak yasak:D
Bu seriyi inşaallah dostlarla beraber yenileyeceğiz,amaç taranmış veya taranacak kitapları belirli bir standarta getirmekti...
300 dpi altına düşmeyecek,temizlenmiş olacak bütün arkadaşlarda bunu dikkat ederse arşiv kalitesi artacaktır.
Sevgili kardeşim,güzel tarama,itinayla temizlenmiş harika paylaşım...
Eline sağlık,teşekkür ederim.

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,698
47,914
197 megabaytı görünce keyfim Hd kalitesinde oldu çok teşekkürler Raven emeklerine değiyor inan..

12 Şub 2010
15,006
543,717
Zagor Büyük Albümleri arka arkaya raven paylaşımlarıyla okumuştum

Askerden dönmüştü sanırım,

ben forumda yeniydim, emekleme çağım, tarama deyince aklıma berber:) geliyordu, mesaj yazmasını bilmiyor ve acaip çekiniyordum

Forumda herkes " en büyük asker, bizim asker " diye raven'e tempo tutuyordu

Epey Zagor Büyük Albüm'ünü okuduğumdan adını hiç unutmadım

Şimdiki taramalarına bakınca taramanın ne olduğunu daha iyi anlıyorum

Arkadaşların tespitleri ne kadar güzel, hepsi de tarama ustası ve sevgili raven hepsinden tam not almış

Aslında yanlış söyledim, onların da verdiği not değil, ustaların kendi aralarındaki takdir hislerinin dile gelmesi

savok ve ertuğrul, forumun anka kuşları, insanın tepesine çıkar, ümüğüne çökerler:D paylaşımların kalitesi artsın diye, tek sayfa olsun diye

Mehmet Ali bile kurtulamadı ellerinden, gözü sevgili Egehanı'ı bile " tek sayfa " olarak görüyormuş diye duydum:D

Bunlar daha iyi günlerin sevgili raven

Bu gidişle onları da " tek sayfa" olarak göreceğimiz günler yakındır:D

Emeklerin için tek sayfa ... pardon:) teşekkür ederim

neco50

Süper Üye
11 May 2010
2,731
1,870
Sevgili Raven zor bir işe giriştin. Ama iyi yaptın.
Önceki taramalarını okudum. Üstelik de Zagorun en güzel maceralarını.
Mehmet Ali'nin 28'lik özel sayı taramaları ile bir kısmını yeniden okudum.
Artık gerisini de bu harika taramayla tekrar ve zevkle okuruz.
Ellerin dert görmesin üstadım.

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,236
Bu mükemmel çalışma. (neden benim taramalarım bu kadar temizlenmiyor. bilmediğim ne? :)) bunun sırrını bulup taramalarımı iyileştirmek istiyorum.
paylaşım için teşekkürler.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,292
4,469
Sevgili kardeşim Zagor'u böyle okumak harika.Senin ellerine gözlerine sağlık,emeğine sağlık.Çok çok teşekkürler ederim,akşamın hayırlı olsun.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,439
hiçbiryerde :)
koca kitapta maceralar ardarda geliyor...
bu ne muhteşem bir tarama,
bu nasıl bir sabır ve çalışma azmi,
dostum tebrik etmek az gelir,
şapka çıkarıyorum bu çalışmana.:D

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,403
Bu ne güzel bir müjde böyle.. bu projeden alnı ak olarak çıkabilecek az sayıdaki kişilerden birisin sevgili mustafa.. Dört gözle devamını bekliyor bu hayırlı işe vesile olduğu için de sevgili ertuğrula şükranlarımı sunuyorum..sağolun valla :)

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,991
13,508
Yeniden taramak gerçekten zor. Zaten taranmış bir sayı var ve daha iyisi için işbaşına geçmek ve motivasyonu bulmak bence çok zor. Bu zor işe soyunan arkadaşları kutluyorum.

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,538
Sevgili ertuğrul ' a bu işe seni bulaştırdığı için teşekkürler.
Bu kadar güzel bir tarama ve harcadığın bunca emek için de sana teşekkürler.
Eline sağlık dostum.

oktayyapıcı13

Onursal Üye
29 Haz 2015
1,342
15,125
Simya tarihi açısından incelendiğinde bu macera da " Zagor_BA08_Beyaz_Büyücü " Hugbert' in Çanağı -> Felsefe Taşı ve Hegel Von Axel -> St.Germain Kontu & Paraselsus' dan esinlenmiş gibidir...

Simya/Felsefe Taşı nedir_?...

Doğa hakkında yapılan araştırmalar vasıtasıyla, herhangi bir fiziksel nesnenin mükemmelleştirme gücüne sahip bir başka nesne " Felsefe Taşı...Bazılarına göre bu bir ilaç,ölümsüzlük besini,kalıcı veya nüfuz edici su,kırmızı bir toz olarak ta tanımlanırdı ve hatta çevremizde her tarafta olduğu, paha biçilmez olduğu, fakat değersiz addedildiği, hem bir taş olduğu hem olmadığı, ateşten yapılma ama sudan oluştuğu,...da söylenirdi ...İşlevi ise özellikle önemsiz bir metalle temas ettirildiğinde, metali altına dönüştürmesiydi ki, aslen doğanın kapsamlı dönüşümünün bir simgesiydi ve günümüzde ise kimya bu dönüşümü gerçekleştirebilir fakat astarı, yüzünden 'kendinden' pahalıya çıktığından pek tercih edilmez... " olarak üretilmeye çalışılması ve bu üretilen nesneden de bazı ya da her şeyin arındırılmasının, iyileştirilmesinin, geliştirilmesinin, dönüştürülmesinin,... sağlanılması ortaçağdaki Kimya biliminin öncülü olan Simya' nın ana hedeflerindendir...

Ayrıca Simyacılar, ruhu Tanrı benzeri parametrelere kadar esneten kutsal bilgeliği amaçlamaktaydılar..." Hegel Von Axel' in düşüncelerini hatırlayınız...'... Hugbert'in sihirli ilacı ölümsüzlük iksiri!..' "

Bazı metallerin altına çevrilmesi, yalnızca bir başlangıçtı...

Ernst Rutherford' un Nobel Ödülü hakkındaki bildiride de şunu okuruz:

Rutherford' un keşifleri,bir kimyasal elementin başka elementlere dönüşebileceği gibi çok şaşırtıcı bir çıkarıma yol açtı;dolayısıyla, araştırma sürecinin bizi bir biçimde, eski simyacılar tarafından ortaya atılan transmutasyon kuramına geri götürdüğü söylenebilir... /The Nobel Chemistry Prize,Les Prix Noble en 1908 - K.B.Hasselberg

Bu düzeye vararak muhteşem bir başarıya ulaşan Simyacı, her şeyi mükemmelleştirebileceği varsayımına kadar uzanarak iddialara göre tüm insani hallerinden kurtulup, ilahi özelliklere bürünürdü...Bu olasılıkları hesaba katan Simyacılar, Felsefe Taşı' nı, Hayat İksiri' yle yani içen herkese sağlık ve ölümsüzlük bahşeden gençlik pınarının suyuyla özdeşleştirirlerdi..." Hegel Von Axel, Hugbert' in Çanağı' nın başında ne diyordu_?...'Sana sesleniyorum atamın ruhu...Sihirli iksir torununu ölümsüzleştirecek!..' "

Şimdi ölümsüz olmaya çalışan Hegel Von Axel' in esinlendiği St.Germain Kontu & Paraselsus' a bakalım...

Paraselsus sonsuza dek yaşayacağını söylemişti, çünkü Hayat İksiri' ni ürettiğine ve içtiğine inanıyordu..." Bunu yapamamış olabilir;48 yaşındayken öldüğüne göre... "

Hayat İksiri' ne sahip olduğunu iddia eden diğer kişi ise St.Germain Kontu' ydu...Bu kont, bir ölümsüzlük modeli gibiydi;pek çok dil biliyordu, hayli zengindi ve Hz.İsa, Kleopatra, Aslan Yürekli Richard gibi şahsiyetlerle eski dostluklarını anlatıyordu...Ne yazık ki " kendi hesabına göre " ikibin yıldan fazla yaşadıktan sonra, 1784' te öldü...

Kitabın sonlarına doğru nükleer enerjinin açığa çıktığına da " mantar bulutu " dikkat edilmelidir...Uranyumun olduğu yerden başka ne çıkabilir ki, değil mi_?...

XX.YY' ın başlangıcında keşfedildiği sırada, nükleer enerji " radyoaktif enerji de dahil " pek çok kişinin aklına geleneksel olarak Felsefe Taşı ile ilişkilendirilen uçsuz bucaksız olasılıkları getirmekteydi...Aslında bazıları Felsefe Taşı' nın asırlar öncesi vaadinin enerji aracılığıyla gerçekleşeceğini düşünüyordu... Felsefe Taşı' nın insanlığın " en eski ve yaygın inançlarından biri " olarak tarif eden kimyacı Frederick Soddy şöyle yazar:

Nispeten kısıtlı enerji kaynaklarıyla mühendislerimizin başarabildiklerinden yola çıkacak olursak,böyle bir ırk çöle dönmüş bir kıtayı canlandırabilir,donmuş kutupları çözebilir ve tüm dünyayı gülümseyen bir cennet bahçesine dönüştürebilirdi... / The Interpretation of Radium and the Structure of the Atom