Zagor Tay Yayınları 465 Lik Fasikül Serisi Sayı 210 - Nehirde Saldırı (2013)

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,718
Kıbrıs
Kapakta Zagor ve Seminol reisi Manetola.Fasikülde "Hüzünlü Karnaval".Bana göre Zagor'un en güzel maceralarından birisi.
Bir grup ayrılıkçı Fransız asıllı soylunun Louisiana'da Amerikan hükümetine ve resmi ordusuna başkaldırışı.
Arada kalmış bu fasikül ile bu güzel macerayı komple okuyabileceksiniz.
Yanılmıyorsam önümüzdeki aylarda yayınlanacak bir Zagor macerasında bu ayrılıkçı grubun lideri Alphonse de Marigny geri dönecek...

zagor001hxh.jpg

zagor003jpj.jpg

İyi okumalar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Bu doyurucu açıklama eşliğinde
ve sevgili dostumun harika taramasıyla
ve de bu güzel macerayı
keyifle tekrar okuyacağım.
Sevgi ve saygılarımla...

bayrakzaf.gif

12 Şub 2010
15,006
543,642
Nehir Çocukları, Zagor'un defalarca okumaya doyamadığım bir macerasıdır.

Teşekkürler sevgili caretta.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Yine Tülin Talun imzalı ilginç kapaklardan birisi. Kendisi hakkında internette araştırma yaptım ama çizdiği Zagor kapakları dışında hemen hemn hiçbir şey bulamadım.

Üstadım bu sayıyla serideki önemli bir gediği kapatmış oldu.

Ellerine ve yüreğine sağlık, üstad.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Bu öykü, filmlere konu olacak kadar gerçekçi bir öyküdür. Belki film yapılmıştır da ben bilmiyorum. Müsait zamanımda bu öykünün bir inceleme yazısını yapacağım.:) Teşekkürler üstad..

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Yine Tülin Talun imzalı ilginç kapaklardan birisi. Kendisi hakkında internette araştırma yaptım ama çizdiği Zagor kapakları dışında hemen hemn hiçbir şey bulamadım...
İnşallah kimvurduya gitmemiştir!...

Çünkü, Seminol reisi Manetola, bu kapağı gördükten sonra ressamımızı öldürmüş olabilir... Bacaklara bakar mısınız; J.Lopez görse kıskanır yahu!...

Ayrıca Zagor'un bu, "yakışıklı orangutan" görünümüne nasıl bir tepki verdiğini de bilmiyoruz!...

Kızılderililer de, kahramanlar da kadın öldürmezler ama tahrik büyük!... :)