Zagor Ceylan Yayınları Sayı 21

12 Şub 2010
15,006
543,766
Ceylan_Zagor_21_01.jpg

Kayıplardan.
Saygılarımla​

md35

Kıdemli Üye
28 Haz 2013
202
708
1965-70 yıllarında ilkokul öğrencisiyiz. Teksas-Tommiks'li yıllar. Ufağız, satın alamıyoruz. Akranlarımızla konuşmalarımızın arasında sende Teksas-Tommiks var mı demeyi ihmal etmiyoruz. Tabii ki olanlar getiriyor. Fazlaca Teksas-Tommiks buna ilaveten Binbirroman, Ceylan, Kinova da elimize geçiyor. Bolca buluyoruz. Ama bir sorun oluyor. Bitmeyen maceralar. 32 sayfalık dergilerin sonununda devamı haftaya yazısını okuyoruz. Acaba bu maceranın devamında ne oldu acaba diyoruz. Fazla üzerinde durmuyoruz. Yine bir başka yarım maceralı dergiyi okuyoruz. 11 yaşındayım. Bir gün bir arkadaşım ciltli Ateştop maceralı Doğan Kardeş veriyor. Tarifsiz heyecan, sevinç. Artık biraz büyümüştüm. Ben bu dergiyi almalıyım dedim. Mamafih Doğan Kardeş artık 32 sayfalık tifdruk baskılı formatına geçmişti. Düzenli almaya başlıyorum. 3-4 yıl her pazartesi sabahı gazete bayiine gitmeyi iple çekiyorum. Çocukluk yılları ne güzelmiş. 70 li yıllar. Tay yayınları Zagor'u çıkartmaya başlıyor. Artık satın alabilyoruz. Yeni kahramanı da pek seviyoruz. Daha gerçekçi hikayeler ve çizimler.

Meğer Zagor yeni bir kahraman değilmiş. 1960 lı yılların başında arzı endam etmiş. Türkiye'de çizgi romanın tarihi yeniden yazılıyor. Teşekkürler sayın üstadım. Yaptığınız fedakarlıklara, emeklerinize minnettarız.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,880
52,458
Kendi Koltuğunda
sayın üstadım hazine değerindeki bu değerli kitapları paylaştığın için sana ne kadar minnettarız çok teşekkür ediyoruz ha bu arada zaman makinen ne alemde 60llı yılarda hangi şehirleri geziyorsun üstad:49:

Son düzenleme: