Zagor Darkwood Novels (Zagor'un kayboluşundan yıllar sonra)

teks55

Çeviri & Balonlama
5 Ara 2016
2,454
7,985
Sayı 1: Gli occhi del destino (Kaderin gözleri)
Dil: İtalyanca
İtalya'daki yayın yılı : Mayıs 2020

1860 senesinde Amerika Birleşik Devletleri'nin Pensilvanya Eyaleti'nin Philadelphia şehrindeyiz. Zagor yıllar önce ortadan kaybolmuş ve bir daha geri gelmemişti. Artık onun adı Darkwood ormanlarında eski bir efsane olarak anılacaktı. (Tex Willer o tarihte 20 yaşındaydı) O tarihte Roger Hodgson adlı bir gazeteci Zagor ile ilgili bir kitap yazmak istiyordu. Bu yüzden Zagor'u çok iyi tanıyan (gizemli) birine gidip Zagor'un bilinmeyen yönleri ile ilgili bilgiler toplamaya başlar. Gizemli karakter de Zagor ile ilgili onun bilinmeyen yönlerini anlatmaya başlar.

İlk sayfalardan Türkçe örnekler:

24cIhG.jpg

17iIq8.jpg

BubE1k.jpg

OInfMI.jpg

ywGUGw.jpg

uJOo56.jpg

Link Alternatiftir: [c2c+amb-Esad].cbr/file

Hikayedeki gizemli karakter'in yüzü gözükmüyor.Kim olduğu konusunda çeşitli tahminler yürütülmüştür.

-(Sürpriz yapıp Zagor çıkma ihtimali çok düşük)
-Kendisi bir erkek ve Boston'da, pek çok tablo içeren büyük ve lüks bir evde yaşıyor.
-Evinde bir çok kızılderili eşyaları bulunuyor.
-Hali vakti yerinde, çünkü hizmetçisi var.
-Karanlıkta kalması gereken bir göz hastalığından bahsediyor.
-Annesinin kendisine verdiği talimat dışında başka bir talimat almadığını söylüyor.
-Kilo vermiş olmasına rağmen, Çiko'ya benzemiyor bile.
-Albay Perry , Kazmakürek Bill veya Rochas olabilir.

(Bu Çizgi Roman Zagor'u hiç okumayan sıradan çizgi roman okuyucusu için yazılmıştır)

Son düzenleme:

Kutup

Aktif Üye
18 Tem 2020
356
2,309
Paylaşım için teşekkürler. Türkçeye çevrilmesini sabırsızlıkla bekleyeceğim. Pertev üstad'da duyurulur

Kutup

Aktif Üye
18 Tem 2020
356
2,309
Sayı 1: Gli occhi del destino (Kaderin gözleri)
Dil: İtalyanca
İtalya'daki yayın yılı : Mayıs 2020

1860 senesinde Amerika Birleşik Devletleri'nin Pensilvanya Eyaleti'nin Philadelphia şehrindeyiz. Zagor yıllar önce ortadan kaybolmuş ve bir daha geri gelmemişti. Artık onun adı Darkwood ormanlarında eski bir efsane olarak anılacaktı.

Zagor'un kayboluşundan bahsetmişsiniz. Normal seride bu işlenmiş mi? İşlendiyse hangi sayılara denk geliyor? Ve yeniden ortaya çıkması hangi seride oluyor?

teks55

Çeviri & Balonlama
5 Ara 2016
2,454
7,985
Zagor'un kayboluşundan bahsetmişsiniz. Normal seride bu işlenmiş mi? İşlendiyse hangi sayılara denk geliyor? Ve yeniden ortaya çıkması hangi seride oluyor?

Ana seride bu konu henüz işlenmedi diye biliyorum.

(Spoiler): Darkwood Novels serisinde yıl 1860'dır. Ayrıca Zagor son birkaç yıldır ortada yoktur. O sırada (gizemli bir karakter olan) Shela Barrymore adlı kadın, Bay Hodgson adlı bir gazeteciye Zagor hakkında bir takım bilgiler ve maceralar anlatır. Hikayeleri dinledikten sonra Bay Hodgson'a Teksas'tan bir mektup gelir. Mektupta Zagor'un imzası vardır ve Çiko ile birlikte olduğunu belirtmiştir. (Yani Zagor 1860'da Teksas'da bulunuyor)

Normal seride henüz 1860'lara gelinmedi diye biliyorum.

Son düzenleme:

bozkirsovalyesi

Kıdemli Üye
6 Eki 2020
107
258

Ana seride bu konu henüz işlenmedi diye biliyorum.

(Spoiler): Darkwood Novels serisinde yıl 1860'dır. Ayrıca Zagor son birkaç yıldır ortada yoktur. O sırada (gizemli bir karakter olan) Shela Barrymore adlı kadın, Bay Hodgson adlı bir gazeteciye Zagor hakkında bir takım bilgiler ve maceralar anlatır. Hikayeleri dinledikten sonra Bay Hodgson'a Teksas'tan bir mektup gelir. Mektupta Zagor'un imzası vardır ve Çiko ile birlikte olduğunu belirtmiştir. (Yani Zagor 1860'da Teksas'da bulunuyor)

Normal seride henüz 1860'lara gelinmedi diye biliyorum.

konuşmak istediğim özel bir şey var bay teks55.

ama size özel mesaj atamıyorum.