Zagor AD-DE Aylık Çizgi Roman Dergisi Sayı 11 Kurbanlar Hanı (Yeni Tarama,01.01.2013)

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,398
66,692
Karagümrük
cabvcdel4jmu5y4jd.jpg

YENİ YENİ YEPYENİ BİR TARAMA
Yeni senede de yenilemelere devam...

Moderatör tarafında düzenlendi:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,088
36,756
İstanbul
Bu yeni düzenleme için teşekkür ederim, sevgili nisan yağmuru. Gayet güzel olmuş. Sayfa kenarlarına dengeli marjlar verilmesi ile ilgili isteğimi yenilesem çok şey mi istemiş olurum? Çok emek veriyorsun, ortaya güzel çalışmalar çıkıyor. Marjlarla ilgili bu basit düzenleme ile görselliği daha da arttırmak mümkün. Photoscape'de bu kolayca yapılabiliyor. İhtiyaç duyarsan yardımcı olmaya çalışırım.

Ellerine sağlık.

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,398
66,692
Karagümrük
Bu yeni düzenleme için teşekkür ederim, sevgili nisan yağmuru. Gayet güzel olmuş. Sayfa kenarlarına dengeli marjlar verilmesi ile ilgili isteğimi yenilesem çok şey mi istemiş olurum? Çok emek veriyorsun, ortaya güzel çalışmalar çıkıyor. Marjlarla ilgili bu basit düzenleme ile görselliği daha da arttırmak mümkün. Photoscape'de bu kolayca yapılabiliyor. İhtiyaç duyarsan yardımcı olmaya çalışırım.

Ellerine sağlık.

Dediginizin nasıl yapılacagını bilmiyorum, eger anlatabilirseniz,
ve tabiki ben de anlayabilirsem, kullanmaya calisirim.
İlginize tesekkurler....

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,405
Yepyeni yıl yepyeni tarama yepyeni teşekkürler :) Her şey gönlünce olsun dostum iyi yıllar :)

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,184
Teşekkürler "nisan yağmuru" kardeşim.
Mükemmeliyet adına,
taranmışı tekrar taramanın ne demek olduğunu bilenlerdenim
ve de emeklerinizin ne kadar büyük olduğunun farkında olanlardanım.
Teşekkürlerim, taa gönülden...
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,088
36,756
İstanbul
Dediginizin nasıl yapılacagını bilmiyorum, eger anlatabilirseniz,
ve tabiki ben de anlayabilirsem, kullanmaya calisirim.
İlginize tesekkurler....

Sevgili nisan yağmuru,

Öncelikle anlatmak istediğim şeyi bir örnekle göstereyim. Aşağıdaki resimlerden soldaki kenarları kırpılmış bir sayfa. Bu sayfaya marj eklenerek elde edilmiş sayfa ise sağda yer alıyor:

tara002350x4821.jpg
tara002350x4822.jpg

Sağdaki sayfanın görselliği muhakkak daha iyi. Hangi program aracılığyla resimleri düzenlediğini bilmiyorum ama ben photoscape kullanıyorum ve bu uygulamada marj vermek son derece kolay:

Photoscape'nin üst menüsünde yer alan "Düzenleyici" sekmesini seçiyoruz. Açılan yeni ekranda sol alt köşede yer alan sekmelerden "Ev"i seçiyoruz. "Ev" seçildikten sonra hemen aşağıda alt sekmeler beliriyor. Bunlardan bir tanesi de "Marj". Bu sekmeyi tıkladığımızda soldan, sağdan, alttan, üstten istediğimiz sayfa marjlarını vererek işlemi sonlandırıyoruz. Benim yukarıdaki örnek çalışmada kullandığım marjları alttaki resimde gösterdim. Alt kenarın marjı diğerlerinden biraz daha düşük. Çünkü orjinal resimde sayfa numarası yüzünden alt kenarda diğer kenarlara göre daha fazla boşluk vardı. Bu yüzden alt kenar için biraz daha az marj verdim. Oldukça basit bir yöntem. Bir iki kez denedikten sonra hemen yaparsın. Elindeki sayfanın durumuna göre kenarlardan vereceğin marjı ayarlarsın. Belki daha pratik yöntemleri de vardır ama benim bildiğim bu :) Umarım işine yarar.

marj2tgt.jpg

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,398
66,692
Karagümrük
Sevgili nisan yağmuru,

Öncelikle anlatmak istediğim şeyi bir örnekle göstereyim. Aşağıdaki resimlerden soldaki kenarları kırpılmış bir sayfa. Bu sayfaya marj eklenerek elde edilmiş sayfa ise sağda yer alıyor:

tara002350x4821.jpg
tara002350x4822.jpg

Sağdaki sayfanın görselliği muhakkak daha iyi. Hangi program aracılığyla resimleri düzenlediğini bilmiyorum ama ben photoscape kullanıyorum ve bu uygulamada marj vermek son derece kolay:

Photoscape'nin üst menüsünde yer alan "Düzenleyici" sekmesini seçiyoruz. Açılan yeni ekranda sol alt köşede yer alan sekmelerden "Ev"i seçiyoruz. "Ev" seçildikten sonra hemen aşağıda alt sekmeler beliriyor. Bunlardan bir tanesi de "Marj". Bu sekmeyi tıkladığımızda soldan, sağdan, alttan, üstten istediğimiz sayfa marjlarını vererek işlemi sonlandırıyoruz. Benim yukarıdaki örnek çalışmada kullandığım marjları alttaki resimde gösterdim. Alt kenarın marjı diğerlerinden biraz daha düşük. Çünkü orjinal resimde sayfa numarası yüzünden alt kenarda diğer kenarlara göre daha fazla boşluk vardı. Bu yüzden alt kenar için biraz daha az marj verdim. Oldukça basit bir yöntem. Bir iki kez denedikten sonra hemen yaparsın. Elindeki sayfanın durumuna göre kenarlardan vereceğin marjı ayarlarsın. Belki daha pratik yöntemleri de vardır ama benim bildiğim bu :) Umarım işine yarar.

marj2tgt.jpg

Zaman harcayıp anlattığınız için teşekkürler, bundan sonraki taramalarımda elimden geldiğince kullanmaya çalışacağım.

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389
nisanyağmuru oldu kış yağmuru
sağanak halinde arşivimize yağıyorsun
ellerin dert görmesin