Yeni Yüzbaşı Volkan Alfa Yayınları 30 Liralık Seri Sayı 14

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,353
Yeni Yüzbaşı Volkan 30 Liralık Seriye devam ediyoruz.
Bir hayli ilerleme sağlamış durumdayız.
Yavaş ama emin adımlarla ilerliyoruz.
Bu sayıda yine Petranyus dostumuzla ortak bir çalışmamız.
400 DPİ olarak tarayıp düzenledik.
Bu çalışmada 2 ayrı kitap kullandık.
Nedenine gelince sayfa kenarlarının yayınevleri tarafından hatalı basımları ve bunun sonucu olarak çok fazla veri kaybıydı.
Bu hataları en aza indirebilmek ve en iyi görüntüyü elde edebilmek için elimizden geleni yaptık.
Orjinal haliyle paylaşma kararlılığımız devam ediyor.
Bundan sonra ki paylaşımlarda 400 DPİ üzerinden devam edeceğiz.
Bütün çizgi roman severlere selam ve saygılarımzla.
İyi okumalar ve iyi arşivlemeler.
Sevgili dostum Petranyus'un da bütün çizgi roman severlere selamları var.Her zaman yazdığım gibi forumların görünmeyen ama hissedilen insanı.
Her konuda çok büyük emekleri var ben kendisine çok teşekkür ederim.

WVloEN.jpg

Tarama ve Düzenleme : ABOLARDİS & PETRANYUS

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,162
Paylaşımınız ve Yüzbaşı Volkan'ın koleksiyonunun çizgiroman tarihinin dehlizlerinde kaybolmaması icin verdiğiniz değerli emek için teşekkür ediyorum.
Hazırlamakta olduğum Alfa Yayınları kitabında henüz kesinliğini saptayamadığım birkaç detay için eğer elinizde varsa bu serinin 28 ve 29. Ciltlerinin içeriğine dair bilgi edinmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Selam ve sevgiler.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,353
Hakan bey elimizde belirtmiş olduğunuz sayılar maalesef yok.
Aslında 30 Liralık seri 25.sayıdan sonra 50 Lira etiketine dönüşmüş.( Bu saptama bir dostumuza ait.)
İlgili sayılar bu anlamda 50 TL lik seriye ait.
30 Liralık seri 24.sayı ile nihayete ermiş oluyor.Seri 50 TL olarak bir süre daha devam ediyor.
30 Liralık seride Tam macera olarak yayınlanan bir seride var ama bildiğim kadarıyla kısa ömürlü bende 2.sayısı mevcut.
Saygılarımla.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,162
Hakan bey elimizde belirtmiş olduğunuz sayılar maalesef yok.
Aslında 30 Liralık seri 25.sayıdan sonra 50 Lira etiketine dönüşmüş.( Bu saptama bir dostumuza ait.)
İlgili sayılar bu anlamda 50 TL lik seriye ait.
30 Liralık seri 24.sayı ile nihayete ermiş oluyor.Seri 50 TL olarak bir süre daha devam ediyor.
30 Liralık seride Tam macera olarak yayınlanan bir seride var ama bildiğim kadarıyla kısa ömürlü bende 2.sayısı mevcut.
Saygılarımla.

Maalesef bende 24. sayı olmadığı için fiyatı 30 Lira mı bilemiyorum. Ancak 50 Lira satış bedeliyle piyasaya çıkmış ve içinde 59-61. fasiküller olan 26. cilt ile içinde 62-64. fasiküller olan 27. cilt elimde.
Bu nedenle içinde 65. ve son fasikülün yer aldığını düşündüğüm 28. cildi sormuştum.
Elinde 28. cilt olan arkadaşımız varsa, fasikül versiyonunun 65. ve son sayısı ile başladığını düşündüğüm bu cildin bu fasikülden sonra geri kalan sayfalarında hangi maceranın, nasıl girildiğini belki ondan öğrenme şansımız olur :)

Bu serinin yine 50 Lira satış fiyatı olan 33. cildi ise elimdeki son sayı. Daha büyüğünü görmedim.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,994
Harika bir Yüzbaşı Volkan koleksiyonumuz oluyor üstadım.
Her ikinize de çok teşekkür ediyorum...