Yüzbaşı Volkan – Kuzeyden Gelen Ölüm

reader20

Onursal Üye
23 Kas 2011
864
18,834
Denizli
İlk defa Tay Yayınlarının “Yüzbaşı Volkan Haftalık Mecmua” dergisinde yayımlanmıştır. 26 Kasım 1976 tarihli 21. sayısında başlayıp, 10 Aralık 1976 tarihli 23. sayısında son bulmuştur.
Macera alt başlıkları: Kızıl Ölüm Çiçeği, Sapık

Ayrıca Tay Yayınlarının "Yüzbaşı Volkan" Albümünün 7 ve 8. sayılarında yer almıştır.

Daha sonra Alfa Yayınları haftalık “Yüzbaşı Volkan” dergilerinin 3 Nisan 1981 tarihli 54. sayısı ile 10 Nisan 1981 tarihli 55. sayısı aralarında yayımlanmıştır.
Macera alt başlığı: Kızıl Ölüm Çiçeği

Tekrar basımı Alfa Yayınlarının 30 TL. lik Serisinin 24. sayısında yayımlanmıştır.

Yine Alfa Yayınlarının 15 günde bir yayımlanan “Tam Maceralı Özel Dizi”nin 10. sayısında yayımlanmıştır.

Macera, Demirbaş Yayıncılık tarafından çıkarılan “Binbaşı Volkan” dergilerinin 5. ve 6. sayılarında yer almıştır.

“Kuzeyden Gelen Ölüm” Merlin Yayınları’nın da 5. cildinde yer almıştır.

Macerayı ulaşabildiğim tüm yayınlarını gözden geçirerek derlemeye çalıştım. Macera 57 sayfadan oluşmaktadır. Beğenilerinize sunuyorum…

gr6Pjb.jpg

fgns97.jpg

Keyifli okumalar!..

Son düzenleme:

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,033
Yüzbaşı volkanın oldukça keyif aldığım maceralarındandır.
Çok teşekkür ediyorum...

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,409
Çok teşekkür ederim sevgili Reader.
Sayenizde tam macera olarak kayıt altına alınacak Yüzbaşı Volkan gibi bir şaheser.
Bende daha yeni bir sayı daha taramasını bitirmiş düzenlemesini yapmaya çalışıyorduk.
Ellerinize sağlık.
Yayınlarla ilgili verdiğiniz bilgilerde altın değerinde.