Yüzbaşı Volkan – Çok Gizli

reader20

Onursal Üye
23 Kas 2011
849
18,578
Denizli
İlk defa Tay Yayınlarının “Yüzbaşı Volkan Haftalık Mecmua” dergisinde yayımlanmıştır. 10 Eylül 1976 tarihli 10. sayısında başlayıp, 8 Ekim 1976 tarihli 14. sayısında son bulmuştur.
Macera alt başlıkları: Gizli Görev, Volkan'a Suikast, Dokuz Canlı Adam, Hain
Derlemesi yapılmıştır.

Yüzbaşı Volkan – Çok Gizli (Tay Yayınları)

Ayrıca Tay Yayınlarının "Yüzbaşı Volkan" Albümünün 4 ve 5. sayılarında yer almıştır.

Ayrıca “Çok Gizli” macerası çocuklar için yeniden düzenlenmiş ve “Tercüman Çocuk Dergisi”nde yayımlanmıştır. 1 Şubat 1980 tarihli 5. sayısı ile 28 Mart 1980 tarihli 13. sayısı arasında yer almıştır. Derlemesi yapılmıştır.
Yüzbaşı Volkan – Çok Gizli (Tercüman Çocuk Dergisi)

Daha sonra Alfa Yayınları haftalık “Yüzbaşı Volkan” dergilerinin 16 Ocak 1981 tarihli 43. sayısı ile 6 Şubat 1981 tarihli 46. sayısı aralarında yayımlanmıştır.
Macera alt başlıkları: Volkan'a Suikast, Dokuz Canlı Adam, Hain

Tekrar basımı Alfa Yayınlarının 30 TL. lik Serisinin 18-20. sayılarında yayımlanmıştır.

Yine Alfa Yayınlarının 15 günde bir yayımlanan “Tam Maceralı Özel Dizi”nin 7. sayısında yayımlanmıştır.

Macera, Yüzbaşı Volkan Arşiv Dizisinin 2. sayısında da yayımlanmıştır.

Macera, Demirbaş Yayıncılık tarafından çıkarılan “Binbaşı Volkan” dergilerinin 4. sayısında yer almıştır.

“Çok Gizli” Merlin Yayınları’nın da 3. ve 4. ciltlerinde yer almıştır.

Macerayı ulaşabildiğim tüm yayınlarını gözden geçirerek derlemeye çalıştım. Macera 107 sayfadan oluşmaktadır. Beğenilerinize sunuyorum…

LlbQPj.jpg

pb6Eva.jpg

Keyifli okumalar!..

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Çok teşekkür ederim üstadım.
Yüzbaşı Volkan'ları tam macera olarak dizayn etmeniz çok büyük bir eksikliği gideriyor.
Saygı ve selamlarımla.