Yuki 1. Seri Haftalık Resimli Roman Mecmuası Sayı 002

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,187
FkLQXQp.jpg

Saygılarımla.

Son düzenleme:

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Vay canına, demek Yuki'nin yayınlandığı yıllarda çocukların top koşturacakları boş araziler varmış İstanbul'da. Demek kamu arazilerinin ona buna dağıtılmadığı, vakıflara bağışlanmadığı, AVM yapılmadığı, rantın mantın en yüksek değer olmadığı günleri de yaşamış İstanbul... Belki biraz da o yüzdendir Yuki gibi çizgiromanların günümüzde yaratılamaması.
Teşekkürler Bay_X...

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
98
165
denizci
Ben demedim mi Yuki yakasında bazı gelişmelere hazır olun diye :rolleyes: daha neler var neler :D e örgüt olarak iyi çalışıyoruz yani :cool: herkes okusun hemen işte :mad: sınav yapacağım :Ğ
Çok sağol dostum :) büyüksün büyükkkkkkkkkk :2:

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
98
165
denizci
Vay canına, demek Yuki'nin yayınlandığı yıllarda çocukların top koşturacakları boş araziler varmış İstanbul'da. Demek kamu arazilerinin ona buna dağıtılmadığı, vakıflara bağışlanmadığı, AVM yapılmadığı, rantın mantın en yüksek değer olmadığı günleri de yaşamış İstanbul... Belki biraz da o yüzdendir Yuki gibi çizgiromanların günümüzde yaratılamaması.
Teşekkürler Bay_X...
“... BELKİ BİRAZ DA O YÜZDENDİR YUKİ GİBİ ÇİZGİROMANLARIN GÜNÜMÜZDE YARATILAMAMASI.”
abartman

Teşhis müthiş üstadım, kelimesi kelimesine katılıyorum; birkaç Yuki kaldık işte, aynı mahalledeki çocuklar; gsm’leriyle haberleşiyorlar günümüzde, sokağa çıksalar; birbirlerinin yüzlerini anında görecekler yani, ne cep telefonu; biz ıslıkla haberleşirdik, her ıslığımızın bir manası vardı; “alarm”, “toplan”, “çıkıyor musun?”, vb... gibi, hâlâ alemde birkaç eski arkadaş; inadına ıslıkla haberleşiriz, mahalleden geçen yabancılar da garip garip bize bakar bugün bile, olsun; biz çok güzel anlaşıyoruz ve Yukiler ölümsüzdür işte :Ğ

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,080
İlk sayıda verilen "RÜYA ÜLKESİ" romanı kaybolmasın diye mecmuanın ortasına eklenmiş,
çok teşekkürler.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,113
İstanbul
O arsalarda oyunlar oynayanlardan biri olarak teşekkürler BayX üstadım.
Kapaktaki emniyet sandığı reklamı senin sandığı çağrıştırdı birden, nedense!

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,188
Sayın "Bay_x",
emekleriniz
ve ender paylaşımlarınız için
yürekten teşekkür ediyorum.
Sağ olun, var olun; saygılarımla...

bayrakzaf.gif

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,665
Kasımpaşa
Bu diyardaki en iyi taramalardan birisi.. Derginin henüz adı esamesi okunmazken bu gün geldiğimiz bu durum çok gurur verici..Bunu sağlayan en önemli insanlardan birisi olan sevgili dostuma çok teşekkür ederim. Saygılarımla..

4you007

Kıdemli Üye
10 Eki 2012
131
840
Orhan Boran ve Yuki radyo programını reklamlar kuşağında 60.lı yıllarda heyecanla dinlerdik.Hiç unutmam,Çarşamba günleri (17.50-19.00) reklam kuşağında "Muzaffer Akgün'le adım adım Anadolu" programından sonra sıra" Orhan Boran ve Yuki" reklam kuşağına gelir ve yaklaşık 15 dakika sürerdi.Radyo başında nefes almadan dinlemeye bayılırdım.
Bu dinlemelerden aklımda kalan bir anektodu aynen hoş bir anı olarak anlatayım.Orhan Boran ve Yuki karşılklı konuşuyorlar..
OB= Eee Yuki naaptınız bugün..
YUki= Arkadaşım Aferin Necdet'le uğraştık.
OB= Naaptıki?
Yuki=Aferin Necdet iddiaya girmeyi çok sever,bizle iddiaya girdi.
OB= Nasıl bir iddia?
Yuki=Moda'dan denize dalıp,sudan hiç çıkmadan Heybeliada'dan çıkacağına dair iddiaya girdi.
OB= Bak,Yuki,Aferin Necdet iddiayı kazandı dersen,seni herkesin önünde bir temiz döverim.
Yuki=Yoo iddiayı kazanamadı.
OB=Neyse,ne oldu peki..
Yuki= Aferin Necdet rotayı şaşırıp Büyükada'dan sahile çıktı.Hahhahahahahahahah....

Sevgili Yuki'nin mecmualarını indirmeye başlıyorum. Herkese Teşekkürler..

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,767
İstanbul
Yuki'ye duyduğumuz ilginin sebebi kaybettiğimiz masumiyeti bulma çabası mı acaba? Hemen her sayfa naif esprilerle dolu.
Futbol maçında en kötü oyuncu kaleye geçer. Ondan kötüsü de varmış. Zavallı Stelyo da kale arkasına gönderildi. Top toplayıcı olarak. Bu sayıda yeni bir şey daha öğrendim. Candemir'in döneminin Galatasaray'da önemli savunma oyuncularından birisiymiş. Bu arada Orhan Boran anlaşılan Galatasaraylı imiş. Baksanıza özenilen tüm futbolcular Galatasaraylı: Metin Oktay, kalede Turgay, Candemir.
Bir de şu dikkatimi çekti: Çizgi romanlarda küfür yerine sembollerin kullanılması epeyce yaygın bir uygulama ve Yuki'nin bu sayısında aynı şey yapılmış. Bu sembollerle küfür işinin kökenleri ne kadar eski acaba?
Bu özel paylaşım için teşekkür ediyorum, üstadım.