Yuki 1. Seri Haftalık Resimli Roman Mecmuası Sayı 001

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,162
lzx9Vzg.jpg

Sayın Yukiyuki nezdinde,
(özür dilerim, dilim sürçtü; "findukfinduk" diyecektim)
Çizgi Diyarı üyelerine naçizane armağandır.
Her şey gönlünüzce olsun.
Saygılarımla.

Son düzenleme:
12 Şub 2010
15,006
543,642
Kutsal çizgi roman aşkına:D

Nihayet muradına erdin sevgili fındıkfındık

Ben de gerim gerim gerilmekten kurtuldum sevgili bay_x dostum sayesinde

Tabii sevgili bay_x, dertlerin:) bittiğini sanıyorsa, fena halde yanılıyor

Sen şimdi seriyi tamamlamasını da istersin, yine bitmez

Derlemelerini de istersin, istersin:D :D

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Şu kapağın güzelliğine bakar mısınız! Yuki zaten tavşan, ama arkadakiler birbirine tavşan kulağı yapıp, "Karamurat benim" diye kendilerini ortaya sürüyorlar sanki. Yukinin Arslanları Kulübü'ne üyeler ya!
Altan Erbulak farkı işte..

Teşekkürler Bay_X..

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Her Yuki paylaşımında "Acaba Bay_x, binlerce kitabın arasından Fındıkfındık dostumuzun ilacını buldu mu?" diye bakıyordum. Tabii fasikülün, evdeki kitap yığınlarından bıkan yengemiz tarafından Seka'ya gönderilmiş ya da belki onunla soba tutuşturmuş olması da mümkündü... :) Böyle bir durum yaşanmaması sevindirici. :)

Gözün aydın Fındıkfındık, nasip bugüneymiş.

Bay_x gibi dostun olsun...

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,811
Teşekkürler Bay_X, sevimli kahramanımızın bir sayısına daha kavuşturdun bizleri..

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
61
44
denizci
Arkadaşlar, bu Yuki’nin tarihteki ilk sayfası oluyor ve nihayet görebildim, üstadım bu işi teşekkür meşekkür temizlemez, ben Stelyo isem; mutlaka aleme akmamız lazım ilk geldiğinde, forumdakileri indirmiştim, tüm Yuki’leri saklayacağım, benim için neler ifade ettiğini anlatamam (Geldiğinde anlatırım), çok çok sağol dostum :)

imggdgdgdgttte555530002.jpg

Yuki

Şişko Nuri

Aferin Nejdet

Eczacı Arif bey

Tombik Can

Oktay

Tarzan

Ve ben Salça Stelyo :D

Sana teşekkür ederiz üstat, bizleri ölümsüzleştirdin dostum :)

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
61
44
denizci
Kutsal çizgi roman aşkına:D

Nihayet muradına erdin sevgili fındıkfındık

Ben de gerim gerim gerilmekten kurtuldum sevgili bay_x dostum sayesinde

Tabii sevgili bay_x, dertlerin:) bittiğini sanıyorsa, fena halde yanılıyor

Sen şimdi seriyi tamamlamasını da istersin, yine bitmez

Derlemelerini de istersin, istersin:D :D

Haluk abicim :) ben telefon dinleme cihazlarıyla :cool: gerekli istihbaratları zaten aldım :D

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
61
44
denizci
Şu kapağın güzelliğine bakar mısınız! Yuki zaten tavşan, ama arkadakiler birbirine tavşan kulağı yapıp, "Karamurat benim" diye kendilerini ortaya sürüyorlar sanki. Yukinin Arslanları Kulübü'ne üyeler ya!
Altan Erbulak farkı işte..

Teşekkürler Bay_X..

Abi, kapakta; bizimkiler resim çektirirken, bana, pardon Stelyo'ya bak abi :Ğ

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Paylaşımda herşey 1'inci sınıf;
aynen paylaşıma açan dost gibi...

Sayın "Bay_x",
zor bulunabilir bu harika kitap için yürekten teşekkür ediyorum.
Her şey gönlünüzce olsun.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231
Şu kapağın güzelliğine bakar mısınız! Yuki zaten tavşan, ama arkadakiler birbirine tavşan kulağı yapıp, "Karamurat benim" diye kendilerini ortaya sürüyorlar sanki. Yukinin Arslanları Kulübü'ne üyeler ya! Altan Erbulak farkı işte....

Dikkat ettiniz mi, kapakta 'tavşan kulağı' yapmadıkları tek kişi "Hatçanım Teyze", kadına ve yaşa hürmetin bir ifadesi mi acaba? Resimli romandaki mekanlar kurgu değil, böyle insanların yaşadığı mahalleler gerçekten vardı. Teşekkürler "Bay_x". Tarama da müthiş olmuş.

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
61
44
denizci

Dikkat ettiniz mi, kapakta 'tavşan kulağı' yapmadıkları tek kişi "Hatçanım Teyze", kadına ve yaşa hürmetin bir ifadesi mi acaba? Resimli romandaki mekanlar kurgu değil, böyle insanların yaşadığı mahalleler gerçekten vardı. Teşekkürler "Bay_x". Tarama da müthiş olmuş.

Teşhisin %100 doğru üstadım, o da yaşlı olmasına karşın 'tavşan kulağı'; Eczacı Arif amcada var, çünkü o çocuklarla çocuk olmayı; kendi isteği ile seçtiği için, yani çocuklar onu severek kabulleniyorlar, kerataların aralarına katılabilmiş Eczacı Arif amcaları, çocuklar da onu kendilerinden görüyorlar, aslında çocuklar büyükleri kendi dünyalarına zor kabul ederler, Eczacı Arif amca bunu başarıyor.

Büyüklerimize biz saygı duyardık o vakitler, adam gibi saygı ama; harbi saygı, büyük diye değil; gerçekten içimizden gelen bir saygıydı bu, büyük diye; zorunlu ve suni bir saygı hiç mi hiç değildi.

Saygı elde edilmez, kazanılır ve onlar kazanırlardı.

“Resimli romandaki mekanlar kurgu değil, böyle insanların yaşadığı mahalleler gerçekten vardı.”

Bu teşhisin ise; %1500 doğru dostum, bu mekanlar benim mahallem, bu kadar basit çizgi ve konulu, hatta sıradan kahramanlı; Yuki’yi çok çok sevme nedenim de işte bu, şaka yapmıyorum; Stelyo bana çok benzer, Şişko Nuri; Şişko Ertuğrul’du (Zeki abi alınma, valla isim benzerliği :eek: gerçekten bizim Şişko Ertuğrul’umuz vardı, inan), kuçu kuçu Tarzan yerine; kedi Satanas’ımız vardı (“Satanas” ismini nereden alıp koyduğumuzu anlamışsınızdır yani hemen :D). Bu mahalle fiziken yine var işte, ama o koku pek kalmadı.

Lakin hala birkaç kırıntı var bizim buralarda, en son bizde yok olacak o koku, en son.

Sadece forumdaki dostlarım, bir Yuki bile paylaştığında; beni alıp o sevdiğim günlere götürürler, Yuki; benim zaman makinem, hep paylaşan dostlarımın sayesinde.

Diyorum ya; forumdaki tüm Yuki konularını; açan sevgili dostlarım kadar benim de hissediyorum, bilim adamları istedikleri kadar uğraşsın; Yuki paylaşan tüm dostlarım zaman makinesini keşfettiler bile çoktan :d çooooooooooook çoook uzun ömürlü olsun hepsi :)

img0004xpx.jpg

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,071
Yuki efsanesinin başladığı ilk sayıyı sevgili Bay_x'in elinden okumak bir ayrıcalıktır,teşekkür ederim.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Büyük mutluluk yaşattın, üstadım. Hepimize ama elbette en çok yukiyuki'ye :)

Aman ha, bu coşku arasında Orhan Boran'ın sunum yazısını kaçırmayın.

Eh, biz de girelim mahalleye. Bakalım neler oluyor.

Ellerine sağlık, üstad.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
İlk mesajında sadece "a" diyen Salça Stelyo
beni şaşırtmıştı. Sonrasındaki 1268 mesajıyla
yine şaşırtmaya devam ediyor:)
Bay_x dostum çok yaşayın, dayanamıycam ben de
dalıcam şimdi tertemiz taranmış Yuki'ye...

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

...“Resimli romandaki mekanlar kurgu değil, böyle insanların yaşadığı mahalleler gerçekten vardı.” Bu teşhisin ise; %1500 doğru dostum, bu mekanlar benim mahallem, bu kadar basit çizgi ve konulu, hatta sıradan kahramanlı; Yuki’yi çok çok sevme nedenim de işte bu.....Bu mahalle fiziken yine var işte, ama o koku pek kalmadı. Lakin hala birkaç kırıntı var bizim buralarda, en son bizde yok olacak o koku, en son....

Çizer "Ersin Karabulut" da "Uykusuz" mizah dergisindeki "Sandık İçi" başlıklı sayfasında benzer şekilde samimi insanların yaşadığı geleneksel bir mahalleye duyduğu özlemi çizgilerine yansıtmış. Çizgiler 2010 Ekim sayısında yer almış.
Mahalle_zlemi_Uykusuz_Ersin_karabulut.jpg

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,143
İstanbul
"Günümüz Türkçesiyle" (!) yazacağım:
İnanmıyorum yaaaaaa!
Bu forumda, hem de eksiksiz, tam seri Yuki'nin bulunduğuna inanmıyorum!

Nasıl bir rüya bu? Tanrım uyandırma beni.
Çok çok teşekkürler bu ve diğer Yuki paylaşımları için.
Ne diyebilirm ki başka?
Şoktayım... (Bu da güncel bir espri oldu :) )